historia zabiegów

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

historia zabiegów

Post autor: przeklinak »

mam takie pytanie gdzie u nas w mieście mozna sprawdzic jakie zabiegi, operacje itp się przebyło :)
podobno w dzieciństwie jakiś zabieg miałem a rodzice nie są w stanie mi powiedziec z czym to związane było a słyszałem że to chyba można sprawdzic :) tylko gdzie ?
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: historia zabiegów

Post autor: steward »

Zależy ile lat temu to było, można sprawdzić w systemie w nowym szpitalu.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: historia zabiegów

Post autor: przeklinak »

miałem wtedy 4-6 lat chyba więc w latach 1987-89 :)

a dokładniej nie wiesz gdzie w nowym szpitalu lub do kogo się z tym pytaniem udac ?
Marcelinka
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:20

Re: historia zabiegów

Post autor: Marcelinka »

Za udostępnienie dokumentacji medycznej w formie wyciągów, odpisów lub kopii podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych może pobierać opłatę. Dokumentacja medyczna powinna być przechowywana przez okres 20 lat. Po tym okresie wszystkie dokumenty podlegają zniszczeniu.

Są wyjątki jeśli chodzi o przechowywanie dokumentacji med. i dotyczy to:
• dokumentacji medycznej w przypadku zgonu pacjenta na skutek uszkodzenia ciała lub zatrucia, która jest przechowywana przez okres 30 lat (licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpił zgon). Po upływie tego czasu dokumentacja medyczna powinna zostać niszczona w sposób uniemożliwiający identyfikację pacjenta, którego dotyczyła;
• zdjęć rentgenowskich przechowywanych poza dokumentacją medyczną pacjenta, które są przechowywane przez okres 10 lat (licząc od końca roku kalendarzowego, w którym wykonano zdjęcie);
• skierowań na badania lub zleceń lekarza, które są przechowywane przez okres pięciu lat (licząc od końca roku kalendarzowego, w którym udzielono świadczenia będącego przedmiotem skierowania lub zlecenia);
• dokumentacji medycznej dotyczącej dzieci do ukończenia drugiego roku życia, która jest przechowywana przez okres 22 lat.
ktosia
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: O-ka

Re: historia zabiegów

Post autor: ktosia »

Najlepiej iść do swojego lekarza pediatry, który Cie leczył. Powinien mieć odnotowany w karcie choroby fakt przebytego zabiegu. Chyba, ze rodzice nie poinformowali go o tym. Ale skadś skierowanie musieli mieć.
Jesli nie, to o ile nie minęło 20 lat można pisać do dyrektora szpitala o udostępnienie dokumentacji medycznej. No ale piszesz, ze to lata 87-89 więc minęło już 20 lat i dokumentacja po prostu już nie istnieje - została zniszczona.

Poza tym to po prostu nie mogę z podziwu wyjść nad faktem, ze rodzice nie pamiętają jaki przebyłeś zabieg???!!! Ja pamiętam każdy uraz wiekszy, każdy pobyt w szpitalu moich dzieci, każda wiekszą infekcje i nie mieści mi sie w głowie, ze mogłabym zapomniec na co były operowane, jeśli by były. Może to coś dla rodziców wstydliwego i dlatego tak mówią? cos urologicznego? Jakieś meskie sprawy (stulejka itp.) ? Przyciśnij rodziców, bo po prostu nie wierzę, że nie wiedza co to był za zabieg, na co przynajmniej. Chyba pamietaja czy to brzuch, palec czy gardło? Nie masz blizny po zabiegu?

Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiazania zagadki :)
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: historia zabiegów

Post autor: przeklinak »

ktosia pisze:Poza tym to po prostu nie mogę z podziwu wyjść nad faktem, ze rodzice nie pamiętają jaki przebyłeś zabieg???!!! Ja pamiętam każdy uraz wiekszy, każdy pobyt w szpitalu moich dzieci, każda wiekszą infekcje i nie mieści mi sie w głowie, ze mogłabym zapomniec na co były operowane, jeśli by były. Może to coś dla rodziców wstydliwego i dlatego tak mówią? cos urologicznego? Jakieś meskie sprawy (stulejka itp.) ? Przyciśnij rodziców, bo po prostu nie wierzę, że nie wiedza co to był za zabieg, na co przynajmniej. Chyba pamietaja czy to brzuch, palec czy gardło? Nie masz blizny po zabiegu?

co było operowane to wiem ;) tylko chciałbym się szczegółów dowiedziec a przy zabiegu był ze mną tata a on niestety ale już nie żyję więc pewnie nie dowiem się niczego nowego
ODPOWIEDZ