zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
she
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2011, 14:32

zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: she »

Witajcie. Dziś moja córka złamała nadgarstek (3letnia) w szpitalu założyli na ciężki gips. chciałabym założyć córce lekki gips, tym bardziej że ma go na całą ręke. Czy znacie jakiegośprywatnego gipsiaża z którym mogłabym się umuwic na wizytę w domu???
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: elfik »

a nie można założyć lekkiego (i tym samym płatnego) gipsu w szpitalu? Kiedyś złamałam nogę w podstawówce i miałam taki kolorowy lekki gips.

Swoją drogą, dla dzieci (powiedzmy do 6 r.z.) takie rzeczy powinny być refundowane. Sama mam trzylatka i nie wyobrażam sobie jak mógłby nosić taki ciężki klocek (pomijam fakt, że skóra pod zwykłym gipsem strasznie swędzi)
she
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2011, 14:32

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: she »

no własnie w szpitalu nam odmowili kiedy maz spytal sie o lekki gips dla corki. powiedzieli ze prywatnie musimy szukac, pozatym ten lekaz ktory zakladal dzis gips corce byl okropny az strach bylo sie odezwac. niecierpie tej sluzby zdrowia!!!! mam nadzieje ze ktos mi pomoze... szukam na internecie jednak nie moge znalesc nic konkretnego
mariusz1229
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2011, 18:33

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: mariusz1229 »

TRZEBA IŚĆ DO poradni ortopedycznej i poprosić o zmianę gipsu na lekki , nie robią problemu zakładają i wystawiają fakturę do zwrotu kasy. Na rękę dziecka 12 lat do łokcia koszt 140 zł. :)
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: kml700 »

Teraz to TRZEBA IŚĆ DO poradni ortopedycznej i poprosić o zmianę gipsu na lekki i tyle .
Ale trzeba było zacząć się krzyczeć na doktorka i by zmiękł mąż to samo .
Miałem podobno sytuację nie chcieli mi zrobić prześwietlenia brat wszedł powiedział doktorkowi do słuchu i nie było problemu . Potem jak byłem na kontroli to lekarz jak anioł .
mariusz1229
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2011, 18:33

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: mariusz1229 »

można też iść prywatnie do ortopedy do domu założy i na pewno będzie milutki , ale czy wystawi fakturę to nie jestem pewny.
she
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2011, 14:32

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: she »

wileki dzieki;) teraz juz wiem chociaz od czego mam zaczac. nastepnym razem (oby nie) inaczej porozmawiam z doktorkiem... milego wieczoru ;)
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: kml700 »

Ta nasz służba zdrowia wstyd .
Dalej nie komentuje zachowania tego lekarza .
ibm
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:18

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: ibm »

Nie zakładaj lekkiego gipsu, moja córka też miała złamaną rączkę , lekarz jak poszłam do niego prywatnie odradził mi to ( nie w Ostrołęce) , ile tego gipsu na taką małą rączkę potrzeba? waga nie będzie bardzo się różnić , tylko że zwykły gips to lekarz a nawet Ty sama możesz zdjąć, natomiast taki lekki to trzeba już szlifiereczkę , nie żartuję. Dziecko może poruszyć się i można jeszcze pokaleczyć , skrajne przypadki ale są. Odradzam
Nenka
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:36

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: Nenka »

Kto to opowiada takie głupoty, że lekki gips trzeba szlifierką rozcinać? :shock: ja miałam lekki gips na kostce i rozcinali mi go specjalnymi nożycami co tego celu przeznaczonymi :roll:
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: kml700 »

Mi tak samo nożycami . No czasem też rozcinają specjalną pilarką , ale to na raz na ruski rok .
Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj a nie wciskasz kit .
she
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2011, 14:32

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: she »

hey, dziekuje wszystkim za odpowiedz, jedank u mnie wchodzi w gre tylko i wylacznie lekki gips. doroslemu ciezko wytrzymac miesiac czasu w ciezkim gipsie a co dopiero dziecku.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: zakładanie gipsu - dzieci!! potrzebna porada

Post autor: sKaLpeL »

zmieniłaś już ten gips czy podać Ci numer tel do pana który się tym zajmuje
ODPOWIEDZ