Poród w ostrołęckim szpitalu

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Xenia
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2011, 17:38

Poród w ostrołęckim szpitalu

Post autor: Xenia »

Chciałabym dowiedzieć się, jak wyglądają porody w naszym ostrołęckim szpitalu. Bardzo proszę wszystkie panie, które ostatnio rodziły o wpisy ze swoimi opiniami i doświadczeniami. Ja będę rodziła w styczniu i waham się, czy rodzić tutaj, czy może wybrać szpital w innym mieście? Są jakieś znieczulenia? Na stronie oddziału ginekologiczno-położniczego jest napisane, że tak. Ale w praktyce wygląda to podobno różnie. Czy wybierałyście sobie położne do porodu?
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Poród w ostrołęckim szpitalu

Post autor: elfik »

znieczulenie niedostępne jak na razie, położną mozna wziąć spokojnie.
Do proodu może iść z Tobą jedna osoba towarzysząca. Sale są oddzielne, przy każdej sali jest łazienka, piłka do dyspozycji i łóżko elektryczne :P Ogólnie warunki są świetne, na prawdę.
Po porodzie lekarz Cię zszywa, a Ty możesz patrzec jak mierzą, ważą dzidziusia, bo robią to tuż obok (o ile Ci nie zasłonią...). Po zszyciu jedziesz na salę poporodowa na 2 godzinną obserwację, jesteś tam razem z maleństwem. Potem przewożą Cię na oddział położniczy (nie wiem jak to się nazywa), gdzie leżysz - jeśli nic się nie dzieje 3 doby. To są sale 3 osobowe (nie wiem czy wszystkie?) z przewijakiem, umywalkami, stolikiem, przy każdej takiej sali jest łazienka z prysznicem.

Ogólnie warunki są teraz znakomite! Znieczulenie jest niedostępne (tak było w lato), ale myślę, że dobra położna i dasz radę. Po znieczuleniu trzeba leżeć (u nas chyba 24h - tak jest po cesarce..) i nie można zająć się maluszkiem.

Ogólnie ja nasz szpital polecam, jest dobra opieka, lekarz to wiadomo - zależy na kogo trafisz... Warunki w porównaniu z poprzednim szpitalem.. eee bez porównania :)

W innym szpitalu nie byłam, więc się nie wypowiem. Osobiście rodziłam w oce bo było blisko - 3 min i jestem na miejscu :) W nowym szpitalu nie rodziłam, ale towarzyszyłam Przyjaciółce. Ja trafiłam jeszcze na stary budynek (z prysznicami bez zasłon ;))
Awatar użytkownika
Aneta
starszy kapral
Posty: 155
Rejestracja: 29 wrz 2006, 9:10
Lokalizacja: -------

Re: Poród w ostrołęckim szpitalu

Post autor: Aneta »

Ja rowniez rodzilam w naszym szpitalu, mialam CC, ogolnie polecam. Opieka bardzo dobra, warunki naprawde swietne.
Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim
monika12
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:09

Re: Poród w ostrołęckim szpitalu

Post autor: monika12 »

ja rowniez rodzilam w starym szpitalu, porod byl ok, ale warunki straszne, ale na szczescie drugie dziecko rodzilam juz w nowym szpitalu, bez porównania....
ja mialam swoja polozna, bylo super, tak to ja moge rodzic :) nie wiem jak jest bez swojej poloznej,
moim zdaniem jak masz blisko do ostroleki to powinas tu rodzic, wszedzie mozna trafic na konowałow... niestety
mna i potem dzieckiem swietnie sie zajeli, wszystko wyjasnili tak jak powinno byc, w trakcie pobytu w szpitalu polozne przychodzily i pytaly czy cos nam trzeba czy nie,,, a na sali jest nawet telefon wiec rodzina bez problemu moze dzwonic
ODPOWIEDZ