Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Post autor: głęboka otchłań »

Właśnie przeczytałam na łamach MO o tym, że w czwartek 14 czerwca odbędzie się uroczyste otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w Ostrołęckim Szpitalu.
Bardzo cieszy mnie ten fakt.
Do tej pory MR był dostępny tylko dla pacjętów leżących na oddziałach szpitala, pozostali chorzy ze skierowaniami musieli kierować się do tzw. placówek zamiejscowych tj: Łomża, Legionowo, Olsztyn czy Warszawa.

Jestem ciekawa od kiedy można się zapisywać ze skierowaniem na badanie MR?
Czy w końcu ostrołęczanie nie będą musieli jedzcić do innego miasta tylko będą mieli możliwość skorzystania z nowego sprzętu tu na miejscu.

Może ktoś z forumowiczów jest zorientowany i wie od kiedy ruszają zapisy a także badanie?
gg 33063013
ktosia
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: O-ka

Re: Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Post autor: ktosia »

O ile się orientuje to szpital z NFZ podpisuje umowę na rok. Wiec pewno po nowym roku, po nowej umowie. Jeśli podpisane na pół roku to może od lipca - jeśli podpiszą i jeśli na pół roku mają teraz ale wątpię, że mają na pół.
Badanie można wykonać prywatnie w każdej chwili. Koszt to około 500zł za 1 "punkt" np. 500 głowa, 500 1 odcinek kręgosłupa itd.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Post autor: głęboka otchłań »

Ktosiu: dzięki za info.
Mam nadzieję, że Szpital dąży do tego by umowa była podpisana od lipca ( w przeciwnym wypadku nie widzę powodu "nagłośnienia sprawy z tym, że otwarta zostanie pracownia rezonansu skoro nie będzie można wykonywać badań).
Co do kosztów poniesionych w wypadku braku skierowania to jestem jak najbardziej świadoma ( już jeden lekarz wypisał mi skierowanie prywatne :D ).


Ja bardzo liczę na to i mam taką nadzieję, że tuż po "hucznym medialnym otwarciu bloku H wraz z pracownia MR" ruszą jednak zapisy i na bieżąco wykonywane będą badania bo pacjętów, którzy potrzebują tego badania w naszym mieście jest setki jak nie tysiące.


Pozdrawiam Szanowną Dyrekcję Szpitala.
gg 33063013
ktosia
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: O-ka

Re: Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Post autor: ktosia »

Ja robiłam rezonans w Łomży, czas oczekiwania w zeszłym roku - grudzień - 3 tygodnie. Na NFZ.
Do Łomży w sumie niedaleko. ;)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Post autor: głęboka otchłań »

Ktosiu - ja też robiłam MR w Łomży , jednak lekarz specjalista tym razem zasugerował mi zrobienie badania gdzie indziej. Wg niego rezonans w Łomży jest słabej rozdzielczości i dość stary. W Warszawie też robiłam. Teraz skoro mamy u nas na miejscu i to nowy sprzęt to chciałabym skorzystać z tej okazji.
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Post autor: głęboka otchłań »

Dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z badania: od 1 lipca Szpital będzie wykonywać badania MR w ramach podpisanej umowy w godzinach od 8.00 do 15.00.
Zapisy już trwają. Dzwoniłam w poniedziałek (18.06.12) zaproponowano mi najbliższy wolny termin: początek września 2012 .
Pracownia Rezonansu Magnetycznego:
Tel: 29 765 10 41
gg 33063013
nwar
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 22 maja 2005, 20:03

Re: Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Post autor: nwar »

Czy ktoś orientuje się, czy ostrołęcki rezonans jest w tej chwili czynny? W kwietniu słyszałam od lekarza, że jest jakaś awaria, czy coś się od tamtej pory zmieniło?
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Post autor: cichy117 »

Ja byłem 01.10. Zapisywany w okolicach kwietnia
juliavasa5
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2014, 6:29

Re: Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Post autor: juliavasa5 »

Wiec pewno po nowym roku, po nowej umowie. Jeśli podpisane na pół roku to może od lipca - jeśli podpiszą i jeśli na pół roku mają teraz ale wątpię, że mają na pół.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Rezonans magentyczny w Ostrołęce- nareszcie, od kiedy??

Post autor: głęboka otchłań »

Info dla tych, którzy potrzebują skorzystać z badania MR i szukają "najszybszego terminu".
Podaje telefony kontaktowe do rejestracji w najbliższych okolicach:

1. OSTROŁĘKA - rejestracja - 29 765 10 41
2. ŁOMŻA - rejestracja - 86 218 01 085
3. LEGIONOWO - rejestracja - 22 774 26 40
gg 33063013
ODPOWIEDZ