Ból z prawej strony brzucha a ciąża

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Ból z prawej strony brzucha a ciąża

Post autor: Laura »

Chciałam zapytać, czy któraś z Was miała w ciąży bóle z prawej strony brzucha?Jestem na urlopie i podczas spaceru złapał mnie silny ból brzucha z prawej strony. Gdy usiadłam przeszło, ale gdy szłam znów mnie złapało. Ten ból to coś takiego jak naprawdę silna kolka. Czy któraś z Was tak miała? Nie wiem czy jest sens się denerwować i jechać do szpitala czy to może normalne? Coprawda w pierwszej ciąży tego nie miałam, ale ta jest zupełnym przeciwieństwem wcześniejszej
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Ból z prawej strony brzucha a ciąża

Post autor: głęboka otchłań »

Lauro przy całym szacunku: ale szukasz odpowiedzi na forum? Proszę:( P roponuje nie bagatelizować i udać się na ostry dyżur, tam są specjaliści :) Zdrowia życzę :)
gg 33063013
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ból z prawej strony brzucha a ciąża

Post autor: elfik »

a nie możesz zadzwonić do swojego lekarza prowadzącego? Jeśli mnie coś niepokoiło, to wybierałam numer i dzwoniłam :D

W którym tygodniu jesteś?? Może to skurcze przepowiadające? Czy brzuszek się "stawia"?
Nie wiem, ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym lub pojechała nawet do lekarza, takie silne bóle w ciąży nie są czymś normalnym moim zdaniem. Lepiej dmuchać na zimne, na prawdę! Ja w ciąży nie miałam żadnej kolki i brzuszek nie bolał nigdy, ale nie twierdzę, że to się nie może zdarzyć :)

Moja koleżanka, jak była w ciąży miała okropny ból lewej strony, normalnie niczym "paraliż"- ale to dzidziuś uciskał jakiś nerw. Bidulka, aż chodzić nie mogła. Z tym, że ból był ciągły - ustępował tylko w pozycji leżącej :)

Pozdrawiam i na prawdę radzę zadzwonić do swojego (lub nawet jakiegokolwiek) lekarza! Będziesz spokojniejsza :)
bastylia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 08 lip 2009, 15:42

Re: Ból z prawej strony brzucha a ciąża

Post autor: bastylia »

u mnie bol brzucha po prawej stronie skonczyl sie silnym zatruciem ciazowym,wczesniejszym zakonczeniem ciazy przez cc i dwoch tygodniach spedzonych na OIOM-ie....nie lekcewaz takich objawow.
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Ból z prawej strony brzucha a ciąża

Post autor: opiekun »

To jest pokolenie ludzi wychowanych na internecie... wszystkich odpowiedzi szukają w sieci zamiast udać się do specjalisty. ;)
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Re: Ból z prawej strony brzucha a ciąża

Post autor: Laura »

Jestem w 21 tygodniu. To dzidziuś uciska na nerw, stad taki silny ból. Naszczęście przechodzi jak usiądę na kilka minut
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ból z prawej strony brzucha a ciąża

Post autor: steward »

Boże... u jednego ból brzucha skończy się s.r.a.c.z.k.ą [cenzura?] a u drugiego amputacją głowy. Po cholerę "radzić się" na forum :?: :crazy: Widać że dzidziuś uciska ci też mózg - szczególnie ten rejon odpowiedzialny za logiczne rozumowanie.

Obrazek
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Re: Ból z prawej strony brzucha a ciąża

Post autor: Laura »

Do steward Proponuję udać się na lekcje kultury osobistej . Po drugie np po to, aby w gabinecie nie usłyszeć że to w ciąży normalne i nie dostać opier... od lekarza, który nie rozumie stresu przyszłej matki. Pozdrawiam i życzę, aby twoje prostactwo się " ulotniło"
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ból z prawej strony brzucha a ciąża

Post autor: malykazio »

Tyle tylko, że steward ma rację. Idź do lekarza i tyle. Pocieszni są domorośli forumowi lekarze, którzy bez zbadania pacjenta potrafią diagnozę postawić. Jeśli usłyszysz od lekarza, że to w ciąży normalne to będziesz spokojniejsza i tyle. Jeśli usłyszysz coś innego to będziesz miała diagnozę i ewentualnie leczenie. Tak czy inaczej lepiej na tym wyjdziesz niż na poradach na forum.
ODPOWIEDZ