Rejestracja do stomatologów na NFZ, a raczej brak !

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Rejestracja do stomatologów na NFZ, a raczej brak !

Post autor: balboa »

Pisałem już w innym temacie, że zgodnie z tym co twierdzi NFZ, przychodnia posiadająca umowę na dane świadczenie z tą instytucją, powinna zarejestrować osobę zgłaszającą się na to świadczenie na pierwszy wolny termin. Zgodnie z tym, to co robią gabinety stomatologiczne w naszym miasteczku jest niedopuszczalne. Chodzi o wyznaczanie sobie określonych dni (np. raz na miesiąc), w których możliwa jest rejestracja. Jeśli rejestratorka odmawia wyznaczenia terminu to łamie umowę. Wszystkie informacje na ten temat w gabinetach na wywieszkach również wprowadzają pacjentów w błąd odnośnie swoich praw.

Sądzę, że powinien się tym lepiej zająć pobierający od nas skladki NFZ.

Nie powinno być tak, że w to jedyne w miesiącu święto trzeba odłożyć na bok resztę obowiązków i być może wisieć pół dnia na telefonie lub rezerwować czas na odwiedzenie gabinetu. A jeśli nawet się tam dotrze ale po południu, nie jest wykluczone że usłyszymy odpowiedź typu: "brak terminu, za miesiąc proszę".
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Rejestracja do stomatologów na NFZ, a raczej brak !

Post autor: steward »

Dlaczego nie złożysz imiennej skargi do funduszu? Gabinet stomatologiczny z mową z NFZ to nie prywatny folwark. Jest umowa = jest zapisanie na termin. W przypadku odmowy pisz skargę do funduszu i zgłoś to do gabinetu, że taką czynność wykonasz. Termin się znajdzie. Zarejestrować cię musi w godzinach swojej pracy.

Jaki błąd wynalazłeś w prawach pacjenta?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Rejestracja do stomatologów na NFZ, a raczej brak !

Post autor: balboa »

Skargi nie złożę ani ja ani wielu innych pacjentów z prostej przyczyny. Zamierzam z tych gabinetów korzystać.
steward pisze:Gabinet stomatologiczny z mową z NFZ to nie prywatny folwark. Jest umowa = jest zapisanie na termin.
To często niestety tylko teoria.
steward pisze:Jaki błąd wynalazłeś w prawach pacjenta?
Przepraszam, piłeś coś ? :( Pisałem o wprowadzaniu w błąd, bo sporo osób nie wie, że ta informacja na wywieszce jest niezgodna ich prawami jako ubezpieczonego.

I jeszcze uwaga do szanownego administratora. Temat umieściłem w dziale Nasze miasto ponieważ problem nie jest ścisle medyczny, nie chodzi o wymianę opinii na temat leczenia. Problem jest dużo, dużo szerszy. Osoby pobierające publiczne pieniądze bardzo źle traktują tych dzięki którym je dostają.
Proszę o umieszczenie go tam spowrotem.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Rejestracja do stomatologów na NFZ, a raczej brak !

Post autor: elfik »

Mnie też to irytuje: zapisy w pierwszy roboczy dzień miesiąca. Dodzwonić się nie da rady, osobiście też czasami nie można przyjść. No i co? Czekasz na następny, i następny miesiąc... Jak gabinet ma podpisaną umowę z NFZ np. na rok, to do końca trwania tej umowy mogliby zapisywać, jeśli nie wykorzystali do końca limitu pacjentów...
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Rejestracja do stomatologów na NFZ, a raczej brak !

Post autor: arrow »

Są odpowiednie przepisy dotyczące prowadzenia listy kolejki oczekujących. Wynika to z rozporządzenia ministra zdrowia.
Świadczeniodawca nie może sobie dowolnie wpisywać na listę oczekujących.

Wydaje mi się, że do NFZ można zgłosić anonimowo skargę.
ODPOWIEDZ