Ginekolog - trądzik

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
talerz
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2013, 15:04

Ginekolog - trądzik

Post autor: talerz »

Witam, po długim i nieefektywnym leczeniu dermatologicznym lekarz poradził mi, żebym porobiła badania hormonalne, ponieważ to może być przyczyną mojego trądziku. Może ktoś polecić dobrego ginekologa, na NFZ, który poważnie podejdzie do sprawy, zleci badania i nie będzie robił problemów przy przepisaniu tabletek antykoncepcyjnych? Wiem, że niektórzy nie chcą ich przepisywać? Myślałam o Meditransie na ul. Kościuszki, może jakieś inne propozycje?

Proszę o radę odnośnie lekarzy, a nie propozycje leków, na prawdę dużo wypróbowałam, a na izotek się nie kwalifikuje :mrgreen:
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: ginekolog - trądzik

Post autor: oleandra »

Droga autorko wątku, ponieważ wyleczyłam trądzik po 4 latach męczarni i bezowocnej walki, moge Tobie cokolwiek poradzić.Po pierwsze nie ma mowy, aby któryś z ostrołeckich ginekologów zrobił Ci i to na NFZ badania hormonalne, po drugie nawet gdyby, jakimś cudem, czy też wydałabys 1000zł na własną rękę na badania,to nic nie da, ponieważ jeżeli trądzik jest na podłożu hormonalnym to wymagałby wspólpracy 3 specjalistów w ściśle określonej formie. Dokładnie dermatologa, ginekologa i endokrynologa, a to jest niemożliwe. Mój fantastyczny doktor-dermatolog,uświadomił mi jak bardzo skomplikowana jest walka z hormonami. Jezeli tych 3 specjalistów monitorowałoby Cię przez np rok, tydzień w tydzień i zauważyliby gdzie jest problem, nie byliby w stanie tego uregulowac ponieważ gospodarka hormo u kobiet jest nie do okrzesania. Wystarczy jedna miesiączka, jedna ciąża, jedna choroba typu chociażby przeziębienie, spadek wagi i cała ich praca i obserwacja stałaby się nieaktualna.
Najważniejsze pytanie jest czy masz trądzik na podłożu hormonalnym.??? Moj dr przy pierwszym spotkaniu twarzą w twarz z moimi krostami i naciekami stwierdził, że jest to trądzik zdecydowanie hormonalny i dlatego jedynym dla mnie ratunkiem było uspokojenie i farmakologiczna likwidacja kanalików łojowych. Dzieki temu moja skóra nie reaguje na żadne wahania hormonów i jest na stałe, na zawsze gładka. Dodatkowo przepisał mi fantastyczny żel, który po 3 mies stosowania oczywiście w okresie jesiennym złuszczył mi twarz niczym peeling chemiczny i nie mam ani jednej blizny.
Nie szukaj specjalisty u nas w mieście. Trądzik to jak walka z wiatrakami. Trzeba zdecydowanego działania.
Powodzenia
Ester
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:16

Re: Ginekolog - trądzik

Post autor: Ester »

W Przychodni Specjalistycznej jest ginekolog-endokrynolg pani Czasiuk (a przynajmniej ze 3 lata temu była). Tak jak autorka wątku chciałam powalczyć z trądzikiem za pomocą hormonów i zostały mi zrobione badania na NFZ bez problemu. Dostałam po nich tabletki antykonc., ale z nich zrezygnowałam, żeby się nie faszerować (trądzik nie miał jakichś bardzo wielkich rozmiarów, a hormonów nie trzeba było mocno regulować).
"Czasami ludzie potkną się o prawdę. Ale prostują się i idą dalej, jakby nic się nie stało"
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Re: Ginekolog - trądzik

Post autor: Soul »

O dr Czasiuk dużo złego słyszałam, ale możesz sama się przejść i przekonać. Hormony to poważna sprawa, więc też radziłabym poszukać kogoś dalej. U nas raczej tak dobrych specjalistów nie znajdziesz.
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
Uliczny Sędzia
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:45

Re: Ginekolog - trądzik

Post autor: Uliczny Sędzia »

dr. Wikarski, Handlowiec
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Ginekolog - trądzik

Post autor: oleandra »

Ja również pare lat temu dostałam skierowanie od dr Czasiuk na 2 hormony właśnie ze szpitala. Nieprawidłowości nie było, ale powinnam zbadać dużo więcej hormonów w różnych fazach cyklu :) Co do przepisywania na trądzik tabletek anty, to nie jest metoda leczenia trądziku takie bezsensowne faszerowanie, bo nie każdy trądzik jest na podłożu hormonalnym.
talerz
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2013, 15:04

Re: Ginekolog - trądzik

Post autor: talerz »

oleandra pisze:Ja również pare lat temu dostałam skierowanie od dr Czasiuk na 2 hormony właśnie ze szpitala. Nieprawidłowości nie było, ale powinnam zbadać dużo więcej hormonów w różnych fazach cyklu :) Co do przepisywania na trądzik tabletek anty, to nie jest metoda leczenia trądziku takie bezsensowne faszerowanie, bo nie każdy trądzik jest na podłożu hormonalnym.
Wiem, dlatego chce najpierw zrobić badania, żeby wiedzieć, czy mój trądzik jest związany z problemami hormonalnymi :)
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Ginekolog - trądzik

Post autor: oleandra »

Z tym, że tak jak pisałam wczesniej, jedne badanie nie wystarczy, musiałabyś się monitorować non stop. Mnie z badań hormonalnych nic nie wyszło, gronkowca też nie miałam, a moj dr po bliższym zapoznaniu z moimi ropnymi krostami, ich budową , umiejscowieniem i powstałych naciekach oraz bliznach, od razu stwierdził że to na pewno hormonalny no i odpowiednie leczenie pomogło. Znalezienie hormonu odpowiedzialnego za zaburzenia jest baaardzo trudne i czasochłonne, a w ostrołęckich realiach niemożliwe.
talerz
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2013, 15:04

Re: Ginekolog - trądzik

Post autor: talerz »

A ma ktoś kontakt do dr Czasiuk? I gdzie przyjmuje na NFZ, w szpitalu, czy na ul. Błękitnej?
ODPOWIEDZ