Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
gmk
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2013, 15:32

Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: gmk »

Witam
Mam mały problem jestem przyszłą mamą i zastanawiam się do jakiego lekarza zapisać swoje maleństwo ? Słyszałam, że w szpitalu nie pytają się do jakiego lekarza chce zapisać dziecko, tylko o mojego lekarza rodzinnego do którego automatycznie przypisują dziecko ?
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: Laura »

Pytają, do jakiego lekarza rodzinnego zapisać dziecko. Twój rodzinny nie ma znaczenia
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: Qrzysio »

Zawsze zresztą można przepisać później do innego. W czym problem i po co się martwić przed czasem? Głowa do góry.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: robertdeniro »

Qrzysio pisze:Zawsze zresztą można przepisać później do innego. W czym problem i po co się martwić przed czasem? Głowa do góry.
Niektórzy lekarze nie przepisują pacjentów z innych przychodni. Mają tak dużo pacjentów, że nowych nie dopisują. Nie mówię, że wszyscy, ale dowolności w tym przepisywaniu od innego lekarza rodzinnego to nie ma.
gmk
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2013, 15:32

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: gmk »

A mógłby ktoś polecić lekarza ?
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: robertdeniro »

Ja polecę dr G. Pietrzykowską.
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: Akkarin »

co człowiek to opinia do jakiego lekarza. z maleństwem to polecam doktor Tańską
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
gonia1234
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2013, 17:00

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: gonia1234 »

Polecam gorąco doktor Pietrzykowsko. Mam trójkę dzieci i nigdy bym nie zmieniła. Przyjmuje od poniedziałku do piątku nie wiem jak to robi,że ma tak dużo pacjentów a wszyscy się dostają na wizytę kiedy potrzebują. Chciała ostatnio znajoma do niej dzieci przepisać i nie mogła bo ma dużo pacjentów. Twoje dziecko będą kierować ze szpitala to się dostanie,tak mi się wydaje. Naprawdę polecam z samego faktu że codziennie przyjmuje i jest na prawdę miła. Przez 14 lat nie spotkałam się u niej z jakimiś humorami, wszystko wyjaśni i na wszystkim się zna. GORĄCO WSZYSTKIM POLECAM.
ladybird
starszy szeregowy
Posty: 53
Rejestracja: 27 wrz 2011, 12:53

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: ladybird »

a gdzie pani dr Pietrzykowska przyjmuje?
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: sKaLpeL »

Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka, otóż lekarz odmówił mi wizyty domowej do noworodka, powiedział że jeżdżą tylko do osób unieruchomionych, a dziecko można przywieźć do przychodni. W internecie wyczytałem że nie miał prawa odmówić i mogę złożyć skargę do oddziału NFZ i teraz moje pytania:

1. W której z ostrołęckich przychodni, lekarz rodzinny nie robi takich problemów z wizytami domowymi ?
2. Co da złożenie skargi do NFZu , czy ma to jakikolwiek sens ?
3. Którego lekarza rodzinnego polecacie, który przyjeżdża na wizyty domowe na NFZ (zastanawiam się nad zmianą lekarza w tym wypadku)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: Qrzysio »

Złożenie skargi spowoduje prawdopodobnie nałożenie kary finansowej na lekarza. Raczej dużej, bo NFZ w drobne kwoty się nie bawi.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Jakiego lekarza wybrać dla noworodka ?

Post autor: malykazio »

Nie namawiam do składania skarg, w szczególności nieuzasadnionych (nie, nie sugeruję, że skalpela jest nieuzasadniona). Jeśli jednak nikt skarg nie będzie składał, to na podstawie czego np. taki NFZ ma stwierdzić, że źle się dzieje? A jeśli nie będzie o tym wiedział, to na jakiej podstawie ma wdrożyć jakiekolwiek działania zmierzające do poprawy sytuacji? Dalej: brak skarg = brak poprawy. Nic nie da lamentowanie w mediach, na forach, skarżenie się publiczne, jeśli sami nic dla poprawy własnej sytuacji nie zrobimy. To samo dotyczy urzędników i wszelkich miejsc użyteczności publicznej.
ODPOWIEDZ