Skaling zębów - kogo polecacie?

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: głęboka otchłań »

Witam,

Interesuje mnie zabieg skalingu ( usuwania kamienia nazębnego ) oraz piaskowania zębów.
Do którego z ostrołęckich gabinetów stomatologicznych najlepiej się udać ?
Jakie są orientacyjne ceny tego zabiegu ?
Czy sam zabieg jest mocno bolesny ( jak z odczuciem przy dużej nadwrażliwości zębów) ?

Bardzo proszę o wypowiedzi osoby, które faktycznie miały usuwany kamień nazębny i mogą podzielić się swoimi subiektywnymi opiniami.
gg 33063013
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: justusz »

pewnie lepiej aby były to opinie obiektywne a nie ...subiektywne. Ale ok...
Jeśli chodzi o Ostrołękę to nie ma dobrego gabinetu, osobiście polecam EURODENTAL w Warszawie na Andersa...
Namiary możesz znaleźć w necie.
smerfetka26
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:10

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: smerfetka26 »

Witam. Ja usuwałam kamień u p.Pawła Duszyca i byłam zadowolona(usuwanie kamienia plus piaskowanie). Cena to ok 100 zł. U mnie poszło dosyć szybko więc był to koszt 70 zł. Gabinet znajduje się przy ul. Jagiełły 3 (w tym budynku co fryzjer Cezar). Pozdrawiam :) A i zapomniałam dodać coś w kwestii "bólu". Kiedyś miałam usuwany kamień na NFZ i było to zrobione niezbyt dokładnie i bardzo niedelikatnie, natomiast u pana Pawła był to całkiem przyjemny zabieg :)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: głęboka otchłań »

justusz pisze:Jeśli chodzi o Ostrołękę to nie ma dobrego gabinetu, osobiście polecam EURODENTAL w Warszawie na Andersa...
justusz: dzięki za namiar ale szukam gabinetu w Ostrołęce.
smerfetka26 pisze:Ja usuwałam kamień u p.Pawła Duszyca i byłam zadowolona
smerfetka26 pisze:A i zapomniałam dodać coś w kwestii "bólu
smerfetka26 pisze: u pana Pawła był to całkiem przyjemny zabieg
smerfetka 26 - również dziękuje ze namiar.
Napisz mi proszę, czy odczuwałaś bolesność tuż przy szyjkach podczas "opracowywania tym dłutkiem"?
Czy po zabiegu twoje zęby stały się bardziej wrażliwe? Nie miałaś problemu z nadwrażliwością?

Czekam również na opinie innych.
gg 33063013
zabka
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:13

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: zabka »

Teraz nie usuwa się kamienia dłutkami, tylko ultradźwiękowo, a jak masz nadwrazliwe szyjki to możesz zawsze poprosić o znieczulenie.
smerfetka26
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:10

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: smerfetka26 »

Nie odczuwałam żadnego bólu podczas usuwania kamienia. I dokładnie tak jak napisała zabka żadne dłutko nie było potrzebne :) Chyba nigdy nie miałam problemu z nadwrażliwością zębów także i po tym zabiegu nic w tym temacie się nie zmieniło. P.Duszyc był czwartym stomatologiem u którego usuwałam kamień i niebawem znowu wybiorę się do niego w tym celu. Do poprzedniej trójki nie wróciłam po raz drugi. Szczerze polecam spróbować, myślę, ze będzie Pani zadowolona :)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: głęboka otchłań »

zabka pisze:możesz zawsze poprosić o znieczulenie.

znieczulenie do np. leczenia zęba to rozumiem ale... do usuwania kamienia? Wątpię, czy który kolwiek stomatolog będzie chciał znieczulić. Pewnie wywołam na jego twarzy kpiący uśmiech... :( :oops:
gg 33063013
smerfetka26
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:10

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: smerfetka26 »

Pamiętam swój pierwszy raz jak poszłam i nie wiedziałam co mnie czeka, również poprosiłam o znieczulenie :) Pani stomatolog była bardzo miła i z uśmiechem na ustach powiedziała, ze to nie boli ale jeśli chcę to może oczywiście mi znieczulić. Postanowiłam być twarda i nie skorzystałam 8) Jeśli miałaś już kiedyś usuwany kamień i nie wspominasz tego mile to nie wahaj się i poproś o znieczulenie ale warto zastanowić się czy np. nie jest to spowodowane niedelikatnością stomatologa. Byłam kiedyś w takim gabinecie gdzie faktycznie nie było miło. Był ból, pojawiło się krwawienie a do tego kamień oczywiście usunięty niedokładnie (i dłutko też przez chwilę poszło w ruch :)) Oczywiście więcej tam nie wróciłam.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: shelly »

zabka pisze:Teraz nie usuwa się kamienia dłutkami, tylko ultradźwiękowo, a jak masz nadwrazliwe szyjki to możesz zawsze poprosić o znieczulenie.
racja, ja jeszcze jakiś czas temu usuwałam kamień na 22 lipca i tam w ruchu było dłutko, krew się lała, że hej... ostatnim razem byłam u dr Merks, zapłaciłam sporo, bo 160 zł, ale było właśnie ultradźwiękami i różnica kolosalna... warto podzwonić, może gdzieś indziej będzie taniej
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: głęboka otchłań »

shelly pisze: u dr Merks, zapłaciłam sporo, bo 160 zł, ale było właśnie ultradźwiękami i różnica kolosalna...
shelly a gdzie teraz dr Merks przyjmuje?
gg 33063013
croldin
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2007, 22:12

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: croldin »

Centrum Stomatologii na Goworowskiej
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: shelly »

głęboka otchłań pisze:
shelly pisze: u dr Merks, zapłaciłam sporo, bo 160 zł, ale było właśnie ultradźwiękami i różnica kolosalna...
shelly a gdzie teraz dr Merks przyjmuje?
jak ja byłam to przyjmowała na Wybickiego, z tego co wiem nadal tak jest
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Skaling zębów - kogo polecacie?

Post autor: głęboka otchłań »

Dzięki shelly za namiar :)


croldin pisze:Centrum Stomatologii na Goworowskiej
sprawdzam:)
gg 33063013
ODPOWIEDZ