Paragon od lekarza?

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
mag28
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2012, 20:36

Paragon od lekarza?

Post autor: mag28 »

Witam.
Jestem przedsiębiorcą i podatki są moją zmorą-jak każdego kto prowadzi działalność...
Moja rodzina leczy się prywatnie i u lekarzy np. w Białymstoku zawsze dostajemy paragon a w Ostrołęce jeszcze się nie zdarzyło...
Skarbówka gania babcie sprzedającą smalec na dożynkach, a krezusi w białych fartuchach trzepią kasę na potęgę okradając państwo i jego obywateli. osobiście mogę podać przynajmniej 5 ostrołęckich gabinetów gdzie kasa fiskalna stoi dla ozdoby lub jej w ogóle nie ma. Czy ktoś to sprawdza ? Bo chyba od maja 2011 jest obowiązek posiadania kas przez lekarzy czy nie?

Czy Wy dostajecie paragon od lekarza na wizycie prywatnej?
Ostatnio zmieniony 02 mar 2013, 13:16 przez mag28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: balboa »

Popraw trochę ortografię i ją sprawdzaj bo zaraz zejdzie na nią z ważnego tematu.

Wyglada jakby byli "nietykalni".
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: sKaLpeL »

U dentystów (to też lekarze) dostawałem paragony, tylko na każdym było 0% opodatkowania, zwolniony bo coś tam, nie wiem o co tutaj chodzi, no ale niby paragon był...
Co do innego typu lekarzy ostatnio nigdzie prywatnie nie byłem, więc nie wiem czy dają
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: alf 78 »

Do autora tematu ,nie widzę żadnych przeciw skazań abyś i Ty poszedł na studia( wydał nie małą sumkę pieniędzy )i po studiach otworzył własny gabinet.Z paragonami robiłbyś to samo co reszta czyli do kosza :faja:
Jeśli ktoś Ci nie wydał paragonu sklep,taksówkarz,lekarz możesz to zgłosić do urzędu skarbowego i po kłopocie
Czepiacie się lekarzy a pogarszająca się sytuacja w rządzeniu naszą zieloną wyspą to chyba nikogo nie obchodzi :(
Polacy potrafią jedynie siedzieć na tyłku i skamleć do monitora :wink:
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: balboa »

Nie zmieniaj tematu mądralo.
W tym sęk, że chyba nawet boją się ich urzednicy skarbowi i wszelka władza nie dotyka.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: netespl »

sKaLpeL pisze:U dentystów (to też lekarze) dostawałem paragony, tylko na każdym było 0% opodatkowania, zwolniony bo coś tam, nie wiem o co tutaj chodzi, no ale niby paragon był...
Co do innego typu lekarzy ostatnio nigdzie prywatnie nie byłem, więc nie wiem czy dają
Usługi medyczne są zwolnione z VATu, dlatego 0%. Na paragonie nie ma wyszczególnionego podatku dochodowego...
http://vat.wieszjak.pl/zwolnienia/27706 ... z-VAT.html
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: malykazio »

netespl pisze:Na paragonie nie ma wyszczególnionego podatku dochodowego...
Przecież paragon ma niewiele wspólnego z podatkiem dochodowym, w zasadzie to nic. Paragony dot. VAT.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: netespl »

Przecież o tym napisałem... sKaLpeL napisał, że jest 0% opodatkowania na paragonie, więc wyjaśniłem, że chodzi o VAT, a nie podatek dochodowy.
Domka
starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2010, 15:20
Lokalizacja: Antonie

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: Domka »

Ja niestety jestem zmuszona bardzo często korzystać z wizyt prywatnych u lekarzy :( ale takiego cuda jak paragon od lekarza nigdy nie dostałam :)
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: kris4724 »

Jeżeli przedsiębiorca nie przekracza 20tys złotych dochodu rocznie to nie musi mieć kasy fiskalnej.
Stosujesz określenia: " krezusi", "okradają" a sam jako przedsiębiorca nie znasz podstaw prowadzenia biznesu i pomawiasz innych. Wszelkie nieprawidłowości trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego, nie dostałeś paragonu - to zgłoś do US i po sprawie.
mag28
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2012, 20:36

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: mag28 »

kris4724 pisze:Jeżeli przedsiębiorca nie przekracza 20tys złotych dochodu rocznie to nie musi mieć kasy fiskalnej.
Stosujesz określenia: " krezusi", "okradają" a sam jako przedsiębiorca nie znasz podstaw prowadzenia biznesu i pomawiasz innych. Wszelkie nieprawidłowości trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego, nie dostałeś paragonu - to zgłoś do US i po sprawie.

Oczywiście masz rację, ale biorąc pod uwagę ,że dni pracujących w roku jest ok 250 a przeciętny koszt wizyty to 100zł- wystarczy jeden pacjent dziennie aby tę sumę przekroczyć.... hmmm

Niestety jestem tchórzem i nie zgłoszę tego do US, bo wtedy po pomoc lekarską musiałbym chyba jeździć do Szczecina.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: malykazio »

mag28 pisze:Oczywiście masz rację, ale biorąc pod uwagę ,że dni pracujących w roku jest ok 250 a przeciętny koszt wizyty to 100zł- wystarczy jeden pacjent dziennie aby tę sumę przekroczyć.... hmmm
Oczywiście nie ma racji. Chodzi o 20.000 obrotu a nie dochodu i to obrotu realizowanego na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.
mag28
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2012, 20:36

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: mag28 »

Zakładając ten wątek chciałem zwrócić uwagę nie na zarobki lekarzy, czy na różnice między obrotem a dochodem, a na to, że w demokratycznym państwie prawa nadal są miejsca (takie jak Ostrołęka) gdzie isnieje podział na RÓWNYCH I RÓWNIEJSZYCH.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: kris4724 »

oczywiście miałem na myśli przychód czyli wpływ brutto czyli obrót a nie dochód - jak napisałem (zwykłe przejęzyczenie - pisanie w pośpiechu) wiadomo o co chodzi.
A odnośnie RÓWNYCH I RÓWNIEJSZYCH to niemal codziennie przekonuję się o tym że tak było, jest i prawdopodobnie będzie w całym naszym kraju nie tylko w Ostrołęce
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: malykazio »

kris4724 pisze:oczywiście miałem na myśli przychód czyli wpływ brutto czyli obrót a nie dochód - jak napisałem (zwykłe przejęzyczenie - pisanie w pośpiechu) wiadomo o co chodzi.
? Przychód nie jest tożsamy z obrotem. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Choć to pojęcia podobne to jednak nie równoznaczne. Przychód jest pojęciem szerszym i będzie obejmował chociażby odsetki z rachunków bankowych.
end
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2011, 20:15

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: end »

Temat zrozumiały i ma dobre przesłanie.
To dobrze, że ktoś nas leczy czy udziela korepetycji i oczywiście, zgoda, że ciężko na to pracował, i że teraz ma może trochę lepiej niż inni.
Są jednak miejsca jak usługi lekarskie czy korepetycje, gdzie praktycznie jawnie, za ogólnym przyzwoleniem i przymykaniem oka, nie wykazuje się obrotu/dochodu/przychodu - nie płaci się podatków, co jest poprostu oszustwem i trzeba o tym mówić.

Na koniec jeszcze takie moje prywatne przemyślenie, że jak się w życiu układa finansowo, to trzeba się dzielić z innymi a wtedy idzie jeszcze lepiej...
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: kris4724 »

malykazio pisze:? Przychód nie jest tożsamy z obrotem. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Choć to pojęcia podobne to jednak nie równoznaczne. Przychód jest pojęciem szerszym i będzie obejmował chociażby odsetki z rachunków bankowych.
To ty nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!

Zródło ENCYKLOPEDIA ZARZĄDZANIA: http://mfiles.pl/pl/index.php/Obr%C3%B3t
Cytat:
"Obrót są to wpływy brutto....globalny przychód
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: malykazio »

kris4724 pisze:To ty nie wprowadzaj ludzi w błąd!
Poszukaj lepszego źródła. Twoja Encyklopedia zarządzania ma niewiele wspólnego z podatkami. Wpisz w google "przychód obrót różnice" to zobaczysz. Łopatologicznie masz to chociażby tu wytłumaczone: http://forum.gazeta.pl/forum/w,26,27356 ... v=2&wv.x=1. Różnica między przychodem a obrotem jest taka jak między podatkiem dochodowym i VAT'em.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: kris4724 »

malykazio pisze:Poszukaj lepszego źródła.
Twoja rada przypomina mi sposób pisania większości prac naukowych w Polsce. Najpierw wymyślamy tezy a dopiero potem dopasowujemy do nich wyniki badań. Encyklopedia którą przytoczyłem była pierwszym wynikiem jaki mi "wypluło"google i tyle. Przyznaję - doktoratu z ekonomii nie mam dlatego nie będę więcej tego off topu ciągnął.
Trzechowski
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2015, 13:10

Re: Paragon od lekarza?

Post autor: Trzechowski »

mag28 pisze:Witam.
Jestem przedsiębiorcą i podatki są moją zmorą-jak każdego kto prowadzi działalność...
Moja rodzina leczy się prywatnie i u lekarzy np. w Białymstoku zawsze dostajemy paragon a w Ostrołęce jeszcze się nie zdarzyło...
Skarbówka gania babcie sprzedającą smalec na dożynkach, a krezusi w białych fartuchach trzepią kasę na potęgę okradając państwo i jego obywateli. osobiście mogę podać przynajmniej 5 ostrołęckich gabinetów gdzie kasa fiskalna stoi dla ozdoby lub jej w ogóle nie ma. Czy ktoś to sprawdza ? Bo chyba od maja 2011 jest obowiązek posiadania kas przez lekarzy czy nie?

Czy Wy dostajecie paragon od lekarza na wizycie prywatnej?
Przynajmniej tak być powinno ,kasa fiskalna jest wymagana w prywatnej dzialalności . Paragony ? nie ma mowy żebym go nie otrzymał bądź faktury za wykonaną usługę
ODPOWIEDZ