Przyczepka na zamówienie

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
groch
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 10 sie 2009, 22:21

Przyczepka na zamówienie

Post autor: groch »

Witam

Mam pytanie co się bardziej opłaca kupić przyczepę w jakimś sklepie gotową czy lepiej zlecić ją komuś do zamówienia ?
Dużo ludzi w ostrołęce i okolicy robi takie rzeczy ?
jakby ktoś dał nr tel do tych ludzi to byłoby fajnie
majster96
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2013, 7:36

Re: przyczepka na zamówienie kto? gdzie? tel? za ile?

Post autor: majster96 »

W dzisiejszej sytuacji chyba nie opłaca się robić przyczepki typu SAM ponieważ jakiś czas temu były wprowadzone zmiany w rejestracji takich pojazdów, potrzebna jest jakaś homologacja. Chyba najrozsądniej byłoby kupić jakąś używaną, bo te nowe to trochę są za drogie.
michal86
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:47

Re: Przyczepka na zamówienie

Post autor: michal86 »

koszt takiej przyczepki(120cm/200cm)to 1500zl+rejestracja okolo250zl.mi robil taki pan na ulicy kolejowej je produkuje na zamowienie,niestety niemam numeru,on czasem bywa na gieldzie samochodowej w oce,kolo bramy stawia przyczepke z numerem telefonu.przyczepka sluzy mi juz rok i niemam problemow,a woze na niej czasem i kolo jednej tony laduku.polecam,moze ktos podrzuci ci tu numer do tego pana.

a apropo tej HOMOLOGACJI to inaczej jest to przeglad techniczny na stacji diagnostycznej,wykonuje sie go raz na cala zywotnosc przyczepki,nabija ci tam numery i idziesz do wydzialu komunikacji zarejestrowac ja.
Maniek_Oka
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:47

Re: Przyczepka na zamówienie

Post autor: Maniek_Oka »

michal86 pisze:a apropo tej HOMOLOGACJI to inaczej jest to przeglad techniczny na stacji diagnostycznej,wykonuje sie go raz na cala zywotnosc przyczepki,nabija ci tam numery i idziesz do wydzialu komunikacji zarejestrowac ja.
jestes w bledzie. w czerwcu ubieglego roku zmienily sie przepisy dotyczace rejestracji tzw samow. z tego co mi wiadomo malo oplacalana zabawa a przeglada takiej przyczepki mozna zrobic najblizej w wawie. poczytaj sobie artykuly i wszystko sie wyjasni
Awatar użytkownika
adam00
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2014, 11:35

Re: Przyczepka na zamówienie

Post autor: adam00 »

Po 21 czerwca 2013r. rejestracja przyczepki SAM, czyli tzw. samoróbki, jest znacznie trudniejsza. Samodzielnie wykonana przyczepka będzie musiała uzyskać świadectwo homologacji. Koszt, to nawet 15 tys. zł. Świadectwo homologacji wystawić mogą tylko trzy wyznaczone w kraju punkty.

W myśl nowych przepisów zlikwidowana zostaje możliwość dopuszczenia jednostkowego przez diagnostę, czyli nie będzie możliwości dokonania w Stacji Kontroli Pojazdów przeglądu, którego celem będzie uzyskanie świadectwa niezbędnego do rejestracji ( np. przyczepy marki SAM). Żaden pojazd, który nie będzie miał zaświadczenia wydanego przez jednostkę akredytowaną do wykonania procedury homologacji, nie będzie mógł zostać legalnie zarejestrowany.
michal86
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:47

Re: Przyczepka na zamówienie

Post autor: michal86 »

hmm,no to faktycznie wprowadzilem w blad,ja ja rejestrowalem to bylo postaremu,bez zadnych przeszkod
ODPOWIEDZ