Mechanik samochodowy godny polecenia

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Mechanik samochodowy godny polecenia

Post autor: Bolek21 »

Witajcie.
Tematów wiele było. Warto je zaktualizować.
Potrzebuję zrobić kilka drobnych napraw w swoim samochodzie. Między innymi wymiana hamulców i amortyzatorów. Wiem, że każdy mechanik (przynajmniej tak mi się wydaje) powinien sobie z tym bez problemów poradzić. Skoro każdy sobie poradzi to warto byłoby wybrać najtańszą usługę. Kto nie zdziera z klienta zbyt dużo pieniędzy? Wiem, że nikt nie pracuje za darmo, ale jedni biorą mniej, a inni więcej.
Może znacie jakiegoś mechanika "garażowego"?
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mechanik samochodowy godny polecenia

Post autor: sKaLpeL »

przede wszystkim sam kup klocki hamulcowe i amortyzatory, a wymianę podejrzewam że każdy zrobi w zbliżonej cenie - proponuje znaleźć na internecie 3 zakłady i do każdego przedzwonić i zapytać ile za taką wymianę biorą i będziesz już bardziej rozeznany w temacie
Robcio
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:34

Re: Mechanik samochodowy godny polecenia

Post autor: Robcio »

A jakie autko?
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Mechanik samochodowy godny polecenia

Post autor: Bolek21 »

Części kupię sam gdyż znajomy ma sporo zniżek w sklepie.
Autko już prawie zabytkowe. ;) Astra jedynka.
MarianZjeziura
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 06 wrz 2006, 22:18

Re: Mechanik samochodowy godny polecenia

Post autor: MarianZjeziura »

Polecam mechaników z okręgowej stacji kontroli pojazdów w Antoniach. Robią dobrze i tanio. Przykładowo za odgrzybianie klimatyzacji zapłaciłem 30 zł gdzie na kołobrzeskiej jest po 100 zł.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Mechanik samochodowy godny polecenia

Post autor: skutekk »

do AF klocki w miescie tylko na zamowienie chyba ze kupisz te "lepsze" za 60zl co beda piszczaly i pylily felgi, amory tez od amory i sprezyny tez od reki trudno dostepne. Mialem kiedys taka asterke i robilem to co Ty chcesz zrobic. Klocki polecam TRW amory i sprzezyny komplet KYB i bedziesz w 100% zadowolony a koszt nie jest porazajacy. Wszystko wyniesie w granicach 500zl (amory po 100-120, sprzezyny okolo 100, klocki pewnie podobnie) ja robilem sobie sam mechanior wiecej jak 100zl powinien nie brac
sveika
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2008, 20:25

Re: Mechanik samochodowy godny polecenia

Post autor: sveika »

Jeżeli klocki "pylą" to są wykonane z odpowiedniej mieszanki. Po tym można poznać dobrej jakości klocki ze względu na iż w pierwszej kolejności mają ścierać się klocki, a nie tarcze :)
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Mechanik samochodowy godny polecenia

Post autor: skutekk »

sveika pisze:eżeli klocki "pylą" to są wykonane z odpowiedniej mieszanki.
to mi wytlumacz czemu klocki firm z gornej polki nie brudza felgi i nie piszcza po rozgrzaniu. No i nie znikaja po kilku konkretnych hamowaniach :lol:
zeby seryjna tarcze jakis klocek wykonczyl to chyba jakis tytanowy musial by byc :D
teraz do AG bralem komplet na 4 kola kosztowaly mnie ponad 400zl i nie powiem... na pasach sie wisi jak kot miedzy sztachetami :D
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Mechanik samochodowy godny polecenia

Post autor: Bart3kk »

Jak coś też polecam klocki TRW. Mam je założone w Kijance , zero piszczenia, pylenia, hamulce jak ostre jak brzytwa , warto dołożyć parę groszy do lepszych części ;)
ODPOWIEDZ