Przekładka Seat Toledo 2001

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Damian1992
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, 10:33

Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: Damian1992 »

Witam!! Mam Seata Toledo Anglika 2001r. I chce go przełożyć i szukam dobrego mechanika do przełożenia.
Polecacie Kogos??
Z góry Dzieki
Hubas
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2014, 10:16

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: Hubas »

Opłaca Ci się tolka II przekładać?
Damian1992 pisze:Polecacie Kogos??
Siebie samego ;-)
Damian1992
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, 10:33

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: Damian1992 »

No wlasnie nie mam i chcialbym zeby mechanik sprawdzil mi koszty
Hubas
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2014, 10:16

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: Hubas »

Koszt części wyjdzie około 1500 zł + transport (BEZ LAMP I LUSTEREK) często też zdarza się ze w przekładkach czegoś brakuje więc jeszcze około 10% ceny zachowałbym w zapasie na ewentualne braki.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: skutekk »

po zrobieniu wszystkiego na cacy o ile tak sie da zaoszczedzisz z 2tys na calej zabawie. To juz spawanie z 2 jednego jest bezpieczniejsze :D
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: TRUE »

Był kiedyś w Ostrołęce chłopak co przekładał anglik (jakiś czas na leśnym, później na Ostrowskiej) ale to partacz okropny, o ile mechanicznie jeszcze w miarę, to elektryka i estetyka pozostawiały "wiele do życzenia", nawet laik na pierwszy rzut oka by poznał przekładańca robionego przez niego.

Co do samej przekładki to po co Ci to? Przecież można już rejestrować angliki w PL. Przy tak starym samochodzie będzie to nieopłacalne, a później jeszcze problemy przy ew. odsprzedaży.
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: cichy117 »

TRUE pisze:Był kiedyś w Ostrołęce chłopak co przekładał anglik (jakiś czas na leśnym, później na Ostrowskiej) ale to partacz okropny, o ile mechanicznie jeszcze w miarę, to elektryka i estetyka pozostawiały "wiele do życzenia", nawet laik na pierwszy rzut oka by poznał przekładańca robionego przez niego.

Co do samej przekładki to po co Ci to? Przecież można już rejestrować angliki w PL. Przy tak starym samochodzie będzie to nieopłacalne, a później jeszcze problemy przy ew. odsprzedaży.
Masz jakieś źródło na potwierdzenie? Z tego co wiem nie jest jeszcze to możliwe.
skutekk pisze:po zrobieniu wszystkiego na cacy o ile tak sie da zaoszczedzisz z 2tys na calej zabawie. To juz spawanie z 2 jednego jest bezpieczniejsze :D
Widziałeś kiedykolwiek taki samochód??? Wyobraź sobie że ponad 5 lat jeżdżę anglikiem i jeszcze nic od niego nie odpadło.
Przekładałem go sam i wiem jak mam zrobione. W tej chwili jest to nie opłacalne. Wtedy jeszcze zaoszczędziłem ok. 8-9 tys.
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: TRUE »

Informacja z lokalnego wydziału komunikacji. Pani stwierdziła, że jeżeli będzie przegląd techniczny to zarejestruje więc zmień lampy jedź zrobić przegląd i tyle. Jak masz obawy to idź lub zadzwoń do Wydziału komunikacji i się dopytaj.
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: cichy117 »

Przecież tak było od zawsze. Jedź zrób ten przegląd samochodem z kierownicą z prawej strony to pogadamy
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: marbac »

TRUE pisze:Pani stwierdziła, że jeżeli będzie przegląd techniczny to zarejestruje
Nie zarejestruje, bo nikt nie zrobi przeglądu. Póki co Polska przegrała sprawę przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i jest zmuszona wprowadzić przepisy umożliwiające rejestrację takich aut. Przepisy te jednak jeszcze nie powstały. Możliwe, że dla kierowców prowadzących angliki zostaną wprowadzone ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania na drogach jednojezdniowych.
Być może się mylę, jeżeli uważasz, że jest inaczej, to wskaż proszę podstawę prawną, która umożliwia rejestrację aut z kierownicą z prawej strony.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: cichy117 »

A ja mogę tylko potwierdzić
TripleX084
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2014, 14:49

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: TripleX084 »

marbac pisze:Nie zarejestruje, bo nikt nie zrobi przeglądu.
Jak przeloży to zarejestruje. Przekladam angliki w okolicach Ostrołeki i auta przegląd przechodzą. Nie jestem kims tam z lesnej czy cos :) Jesli robota jest dobrze zrobiona i czesci sa odpowiednio w dobrym stanie to kazdy przeglad przejdzie. Anglika oczywiscie nie zarejestruje bo niby po co jak u nas nie ma drog do jezdzenia takimi autami, prawda?

Tak wiec zapraszam jak by co :)
wiewior84
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2015, 10:05

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: wiewior84 »

Witam mam anglika volvo s40 2007 1.6 benzina i poszukuje dobrego mechanika do przekladki w okolicach ostroleki
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: przeklinak »

przecież już można angliki rejestrować :D tylko jazda raczej mało bezpieczna jest przy wyprzedzaniu zwłaszcza
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: cichy117 »

A kto powiedział że można?
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: przeklinak »

cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Przekładka Seat Toledo 2001

Post autor: cichy117 »

Widać przegapiłem konkretny termin. Ciekawe czy w stacjach kontroli pojazdów już o tym wiedzą, bo to tu leżał problem, a nie w wydziałach komunikacji jak cały czas pisze prasa
ODPOWIEDZ