Montaż LED DRL (światła do jazdy dziennej)

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Montaż LED DRL (światła do jazdy dziennej)

Post autor: Bart3kk »

Witam może ktoś ogarnia temat montażu świateł do jazdy dziennej, gdy pojawia się taki problem. Mam podłączone światła drl, które mają swój moduł, ale po załączeniu świateł mijania nie gasną tylko świecą się razem z nimi, a powinny gasnąć. Szukałem po forach różnych marek, podobno rozwiązanie to wstawienie przekaźnika zwierno-rozwiernego i wtedy będą gasnąć. Ktoś może już coś takiego kombinował to by podsunął rozwiązanie ewentualnie łopatologiczne wytłumaczenie ;) bo mam światła, które na dzisiejszy dzień przy takim stanie (czyli paleniu się ledów wraz z mijania mogą skutkować zatrzymaniem dowodu). Czekam na pomoc :)
kambal
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 08 cze 2007, 14:48

Re: Montaż LED DRL (światła do jazdy dziennej)

Post autor: kambal »

Witam, Twoje DRLe mają 3 przewody czy dwa?
Jeśli 3 to z reguły, czerwony i czarny to zasilenie podłączone bezpośrednio pod akumulator, a trzeci (biały/żółty) podłączmy pod plus postojówek/świateł mijania.

Jeśli chcesz przekaźnik.
W skrzynce bezpieczników szukamy plusa po rozruchu silnika, tzn takiego który pojawia się dopiero po zapaleniu, a znika po zgaszeniu. To zasilanie dziennych . Podlączamy je na styk normalnie zwarty przekaźnika.

Cewka przekaźnika zasilana będzie plusem z postojówek/mijania.

Odpalasz silnik, świecą się dzienne, włączasz światła, przekaźnik rozwiera styk i masz zgaszone.

Podejrzewam, że cena u elektryka samochodowego to maks 50 zł. Jeśli masz pytanko wal tu lub pisz pw, pomogę ile będę mógł.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Montaż LED DRL (światła do jazdy dziennej)

Post autor: Bart3kk »

Moje drl mają 3 kable, dwa są bezpośrednio pod aku podłączone, a trzeci jest wpięty w pozycyjne.
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Montaż LED DRL (światła do jazdy dziennej)

Post autor: typek »

Być może masz 3 przewód podpięty pod minusa pozycyjnych, a powinien być podłączony do ich plusa. Możesz sprawdzić, czy ten przewód działa, odłącz go od pozycyjnych, włącz silnik i podłącz go do plusa aku. Dzienne powinny zgasnąć po podaniu plusa na 3 przewód.
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Montaż LED DRL (światła do jazdy dziennej)

Post autor: Szmeru »

Z lampy LED wyprowadzone są 3 przewody oznaczone kolorami: czerwony (+) czarny (-) i biały (+). Czarny (-) należy podłączyć do styku (-) w akumulatorze, czerwony (+) należy podłączyć pod zapłon ze stacyjki . Biały (+) należy podłączyć do przewodu +12V od świateł pozycyjnych ( przewód ten ma za zadanie wyłączyć światła LED w momencie włączenia świateł w samochodzie).
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Montaż LED DRL (światła do jazdy dziennej)

Post autor: Bart3kk »

Możecie polecić jakiegoś w miarę ogarniętego elektryka w Ostrołęce? Pomijając "diabła" bo ten zawalony samochodami, a roboty mam na 5 minut,czyli wstawienie przekaźnika, który spowoduje gaszenie drl.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Montaż LED DRL (światła do jazdy dziennej)

Post autor: skutekk »

jedz na wojtki przed orlenem co cb radia zakladaja (kiedys mieli siedzibe kolo LOKu) tam Ci to ogarna jak nalezy
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Montaż LED DRL (światła do jazdy dziennej)

Post autor: Szmeru »

Jedź na centrum do Edika, założy Ci od ręki za niewielkie pieniądze.
ODPOWIEDZ