Bagażnik dachowy

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Bagażnik dachowy

Post autor: przeklinak »

ma ktoś w aucie 3-drzwiowym zamontowany taki bagażnik ? u mnie w clio nie ma miejsc fabrycznych do mocowania i zastanawiam się nad uniwersalnym bagażnikiem ale nie wiem czy i taki będzie jak zamontować

jeżeli ktoś ma zamontowanie niech doradzi jaki kupić i ewentualnie jak zamontować
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: bagażnik na dach

Post autor: mIcHaLos »

Kupowałem bagażnik do Corolli - też nie miałem wejść na tzw "click" - poszedłem w uniwersalny dedykowany do modelu i rocznika.
W lato zrobione 3800 km z bagażnikiem + boxem na dachu - chociaż nie ukrywam że bałem się że spadnie - ale niepotrzebnie :)

Montaż najlepiej z osobą która miała już z tym styczność - też tak zrobiłem :)
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: bagażnik na dach

Post autor: przeklinak »

a do czego montowałeś ten tylni drążek od bagażnika ? bo widziałem że w niektórych autach montują gdzieś w miejscu jak uszczelka wchodzi w szybę ale u mnie nie ma gdzie mi sie tak wydaje

Obrazek
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Szmeru »

W tą wnękę pomiędzy dachem a szybą. Jest tam taka listwa zaślepiająca. Tu na foto widać ;)
Załączniki
bagaznik-front1.jpg
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: przeklinak »

mówisz o tej listwie co jest na długości tej tylnej szyby i pod nią jest uchwyt ?
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: Szmeru »

Tak to ta listawa. Pod nią niestety nie ma uchwytu. Jest tam natomiast coś a'la rynienka. Bagażnik tego typu (jak każdy uniwersalny) montujesz na ścisk. Zerknij na zdjęcie. Ta stopkę z gumową nkładką stawiasz na dach, a tą blaszkę wsuwacz w rynienkę i skręcasz śrubą.
Załączniki
6.jpg
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: przeklinak »

mIcHaLos pisze:poszedłem w uniwersalny dedykowany do modelu i rocznika.
więc i ja tak zrobię i kupie dedykowany do mojego auta
mIcHaLos pisze:Montaż najlepiej z osobą która miała już z tym styczność - też tak zrobiłem :)
tylko nie mam z kim a do mechanika nie chce jechać bo to dodatkowe koszty :P spróbuje sam
Szmeru pisze:Jest tam natomiast coś a'la rynienka.
chyba wiem o co już Ci chodzi i dobrze że tej listwy nie trzeba odczepiać bo te zatrzaski co ją trzymają jeszcze bym pourywał jakbym ją wyjmował :P


dzięki za info i pomoc chłopaki :D
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Bagażnik dachowy

Post autor: przeklinak »

ok kupiłem i "przymierzałem" pasuje ładnie zamontować też nie będzie problemu tylko nasuwa mi się inne pytanie w instrukcji jest ze montować można licząc od słupka w przód auta pierwszą belkę 40 cm od tego słupka a w tył auta 20 cm od słupka ale to u mnie nie zda egzaminu bo rzecz którą chce przewozić jest krótsza i oto pytanie czy nie bedzie problemu jak te belki bliżej siebie zamontuje ?
ODPOWIEDZ