Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
jacekmi
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2015, 19:45

Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: jacekmi »

Witam, jestem tutaj nowy, a piszę ponieważ poszukuję dobrego serwisu samochodowego do wykonania przeglądu samochodu przed jego zakupem. Ważne jest, żeby przegląd taki poza sprawdzeniem stanu technicznego zawierał również badanie grubości lakieru. Czy możecie coś polecić?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: Qrzysio »

Powinieneś raczej stawiać na sprawdzenie geometrii pojazdu niż tylko sam lakier.
jacekmi
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2015, 19:45

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: jacekmi »

Geometria oczywiście też, ale lakier to taki pierwszy znak, że coś jest nie tak. Tak mi się przynajmniej wydaje, ale nie jestem specjalistą. Najważniejsze, żeby znaleźć jakiś dobry warsztat.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: mIcHaLos »

Polecam Ci najpierw przed ściągnięciem takiego auta do warsztatu zajrzeć na strone: autodna.pl :)
Jakiś miesiąc temu w jednym z komisów była octavia. Byłem, zobaczyłem - przejechałem - wszystko OK. Ale od razu na pierwszy rzut oka nie pasował mi przebieg - 167 000 :) Na auto z 2008 to trochę mało. W ogłoszeniu jak również na miejscu sprzedawca zapewniał że auto w "liściu" itp, pierwszy właściciel, osoba prywatna - prosto z podwórka - auto z NIEMIEC.
Ok poprosiłem o VIN i na spokojnie tego samego popołudnia wykręciłem go - i ukazało się moim oczom wielkie zaskoczenie.

Po pierwsze - auto nie pochodziło z Niemiec a z Holandii
Po drugie: nie pierwszy właściciel w Niemczech - a w NL miało 7 :)))
Po trzecie: przebieg - prawdopodobnie kręcony ze 2x do tyłu - auto pracowało 2 lata w NL na taxi

Po prostu uważajcie :)
jacekmi
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2015, 19:45

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: jacekmi »

No świetnie, dzięki za kolejny pomysł zabezpieczenia się. A może ktoś jednak może polecić jakiś serwis/warsztat?:D
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: skutekk »

geometria cos da ale jak bedzie delikatnie roznica w zbierznosci to nie znaczy oczywiscie ze zaraz "bity", inna grubosc lakieru moze swiadczyc o zaprawkach jeszcze zalezy w jakim miejscu. Jak nie masz pojecia o motoryzacji to jest spore ryzyko ze i tak ktos ci cos wcisnie
jacekmi
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2015, 19:45

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: jacekmi »

To, że nie jestem specjalistą, nie znaczy, że nie mam żadnego pojęcia o motoryzacji. Ale z tego względu, że sam nie jestem w stanie sprawdzić szczegółowo samochodu, zadaję na tym forum pytanie o porządny serwis samochodowy, gdzie znają się na swojej robocie. Ktoś kogoś może polecić? Czy wszyscy tylko mają rady co do tego co trzeba by sprawdzić?:D
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: mIcHaLos »

Jeżeli chcesz więcej jeszcze wiedzieć o aucie zadaj pytanie na forum bezwypadkowe.net - jeżeli jest to auto z ogłoszenia fachowcy którzy są tam potrafią ocenić ze zdjęcia :) może nie w 100% ale zawsze coś.

Pamiętaj że jeżeli chodzi o warsztaty to najlepiej jest mieć zaufaną osobę. Większość handlarzy odpali działkę dla takiego warsztatu i powiedzą Ci wszystko :) ale nie do końca z rzeczywistością :)

Życie - ja też bym się ostatnio dał nieźle złapać. Aczkolwiek laikiem nie jestem ale nawet nie masz pojęcia jak można "wyglancować" samochód do sprzedaży :) Pamiętaj średnia przejechanych km aut na sprzedaż to 150 - 180 tyś - w rzeczywistości x2 albo x3. (przykładów ze zdjęciami na forum jest dużo : auto z ogłoszenia wygląda pięknie - a w rzeczywistości było do kasacji :P - są zdjęcia na potwierdzenie)

Sprzedający u którego oglądałem auto zapewniał mnie że wszystko cacy. Nie było by też problemu z podjechaniem do jakiegokolwiek warsztatu :) - patrz wyżej. Nawet chciał pokazać ksiązkę serwisową ze wszystkimi wpisami - co na to odpowiedziałem że taka książka jest ostateczną rzeczą którą chcę oglądać gdyż też ją mogę mieć i zrobić na swoje potrzeby :P A na moje pytanie - czemu kierownica przy takim przebiegu nie ma oznak użycia ? :) odpowiedział że autem jeżdziła starsza osoba :) YHY - obszycie kierownicy wymienione przed sprzedażą :) Zamurowało gościa !! hehe !

A jeżeli zdecydujesz się już na warsztat - po takim końcowym badaniu poproś o wystawienie dokumentu z opisem badania, pieczątką itp - żebyś w razie co miał jakąś podkładkę. Aczkolwiek i tak później na niewiele Ci się to przyda.

Jednak pamiętaj - ustal to od razu z kupującym przed sprawdzeniem w warsztacie - jeżeli on stwierdza że auto jest w "idealnym stanie" faktycznie - za badanie płacisz Ty - jeżeli będzie coś nie tak... znajdzie się coś - wtedy koszty badania pokrywa on sam :)
jacekmi
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2015, 19:45

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: jacekmi »

Na zdjęciu to możesz ocenić odcienie lakieru, spasowanie blach, zużycie materiałów na widoku, ale nic więcej, a te rzeczy są najłatwiejsze do odpicowania. Co do serwisu, który polecasz, to jest on jakiś trefny, podaj bezpośredni link do forum.

Właśnie o to chodzi, żeby ktoś z użytkowników tego forum mógł polecić mi zaufaną osobę.

Dobry pomysł z tym papierkiem od warsztatu, zawsze dobra podkładka jeśli coś wyjdzie przy drugim badaniu.

Co do pomysłu umowy ze sprzedawcą, że on płaci za badanie jeśli coś będzie nie tak z samochodem, to wydaje mi się, że prawie żaden sprzedawca by nie poszedł na coś takiego. Ja samym bym na coś takiego nie poszedł, gdyby przed sprzedażą swojego auta nie zrobił najpierw sam takiej inspekcji szczegółowej.

Więc jak? Może ktoś polecić zaufaną osobę?:D
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: skutekk »

Jedno jest pewne, jak bierzesz auto od handlarza to na zdrowy rozum co on moze Ci powiedziec o aucie.. nic! Powie Ci tyle co kazdy z nas by mogl powiedziec o aucie od obcej osoby ktore chce tylko sprzedac jak najlepiej. Co bedziesz chcial uslyszec to bedzie mowil.
Z zaufana osoba bedziesz mial ciezko, nikt na siebie nie wezmie odpowiedzialnosci za Twoj zakup, bo jak po tygodniu auto zdechnie to bedziesz mial pretensje do tego co Ci polecal, a w silnik to nikt nie bedzie zagladal..
Branie auta na szarpki i badanie lakieru to mysle ze kazdy wiekszy warsztat zrobi, podstawowe rzeczy ktore sie zuzywaja i tak bedziesz musial robic z czasem
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: Bzyk »

Wiem, że w Oldarze i Citroenie na Warszawskiej świadczą usługi sprawdzenia auta przed zakupem. Większość Stacji Kontroli Pojazdów jest w stanie dość dokładnie sprawdzić auto przed zakupem
jacekmi
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2015, 19:45

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: jacekmi »

Przy kupowaniu właśnie trzeba handlarza zaskoczyć, nie mówić co się chce usłyszeć, dać mu się samemu naprodukować.

Zaufana osoba polega na tym, że on mi dobrze sprawdzi auto i nie weźmie drugą ręką kasy od handlarza, przymykając oko na to co widział, a czego może się wykręcać, że nie badał. Oczywiście mechanik bierze odpowiedzialność tylko za to co zbadał, za co ja zapłaciłem, jeśli awaria nie będzie z tego wynikała, to nawet nie ma z nim o czym rozmawiać.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: Qrzysio »

Najlepiej znaleźć zaufanego handlarza.
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: Bzyk »

Qrzysio pisze:Najlepiej znaleźć zaufanego handlarza.
:D :) :D :) :D :) :D :)

Żart miesiąca jak nie roku
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: Bart3kk »

Kupywać auto od handlarza, to wypada tylko życzyć powodzenia :D :D :D
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: Qrzysio »

Jeśli masz w rodzinie lub bliskiego znajomego, który sprowadza samochody,to sprowadzi ci coś lepszego niż klepane auto od dziadka z Niemiec. Będzie na pewno kosztować więcej, ale się da.
jacekmi
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2015, 19:45

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: jacekmi »

Kupowanie auta od znajomych lub rodziny niesie ze sobą duże ryzyko. Jak autko się rozkraczy po jakimś czasie, nawet jeśli będzie to wada ukryta, to niesmak pozostaje.
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: Bzyk »

Dobre auto w Niemczech kosztuje więcej niż w Polsce.
Nie ma co liczyć na "gwiazdkę" od handlarza, choćby to był super znajomy.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Przegląd samochodu przed zakupem - gdzie?

Post autor: skutekk »

jacekmi pisze:Przy kupowaniu właśnie trzeba handlarza zaskoczyć, nie mówić co się chce usłyszeć, dać mu się samemu naprodukować..
i co on moze sie naprodukowac, powie ci suche nade o aucie ktore mozessz sobie sam znalesc. Napewno Ci nie powie co przez wszystkie lata bylo robione bo on nim nie jezdzil. Jedyne prawdziwe info mozesz zdobyc jak da ci dane do ostatniego wl za granica i na wlasna reke sie z nim skontaktujesz, a to jest nie realne. Po vinie tez wszytkich napraw nie dojdziesz, za granica tak jak u nas sa tez warsztaty "u mietka" gdzie w zaden system nei wprowadzaja wymiany oleju czy klepania po stluczce. Nie sadze ze nikt tam aut nie serwisuje ale wszedzie jest klasa roboli tak jak u nas co nie oplaca sie starego serwisowac. Logiczne ze dobre auta sa tam drogie, i logiczne jest ze sprowadzaja z jakimis defektami ktore u nas mozna malym kosztem poprawic i zarobic.
ODPOWIEDZ