Opony - opinie

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Opony - opinie

Post autor: przeklinak »

ktoś może używał podanych niżej firm i napisze coś jak się oponki sprawowały bo mam zamiar 2 szt kupić tylko do końca nie wiem które wybrać

Uniroyal RainSport 3 http://allegro.pl/2x-195-50r15-uniroyal ... 44712.html
podobno opona bardzo dobra na deszczowe dni ale obawiam się że miękka mieszanka zniknie po jednym letnim sezonie - jak to miałem z oponkami Toyo

Ykohama http://allegro.pl/opony-letnie-195-50r1 ... 36948.html

Hankook http://allegro.pl/opona-lato-195-50r15- ... 40813.html te polecał mi sprzedawca w sklepie
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Opony - opinie

Post autor: kormoran »

Jesteś lepszy od Wlazłego skoro zajechałeś opony Toyo w jeden sezon - to dopiero mistrzostwo świata. Prosisz zatem o cuda. Nie wiem, czy ktoś się odważy coś podpowiedzieć. Za duże wymagania.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Opony - opinie

Post autor: skutekk »

Do zakupu opon polecam oponeo a nie allegro. 3 razy tam zamawialem i dostawalem rocznik bierzacy.
Jak tak katujesz auto to nalewki beda najekonomiczniejsze
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Opony - opinie

Post autor: przeklinak »

kormoran po prostu dużo jeżdżę zamontowane były na przodzie i do tego później czytałem że ten model opony ma to do siebie że się szybko zużywa
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Opony - opinie

Post autor: cichy117 »

skutekk pisze:Do zakupu opon polecam oponeo a nie allegro. 3 razy tam zamawialem i dostawalem rocznik bierzacy.
Jak tak katujesz auto to nalewki beda najekonomiczniejsze
Kupujesz od gościa z allegro który sprzedaje z tego roku i problem rozwiązany.

Nalewki dobry pomysł. To co zaoszczędzisz będzie na trumnę
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Opony - opinie

Post autor: kormoran »

Jeżeli jeździsz dużo to kup Michelin lub Good Year. Trzeba poszukać nawet używanych ale w dobrym stanie. Najlepsze mają na zachodzie kraju np. Nysa, Żary itd. Też tak kupuję i zawsze trafiam dobrze. Trzeba trochę cierpliwości. Nalewk na przód nie polecam, przynajmniej na lato.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Opony - opinie

Post autor: mondeo »

używanym oponom z guzami stanowcze NIE, jak cię nie stać na opony to przesiadka na komunikację miejską a kupując michelin goodjear, to raczej jak szybko jezdzisz bo do 190km/h w lato wystarczą tańsze czyt. ekonomiczne, tanie i dobre rumuńskie barum robione na licencji jakiegoś znanego producenta gumek
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Opony - opinie

Post autor: cichy117 »

Jeśli chodzi o nalewki to nigdy nie odwazyłem się kupic do swojej osobówki. Mam za to doświadczenie w firmowych ciężarówkach. Na szczęście tylko na osiach ciągnących, na przyczepie lub naczepie. Trzeba było mieć wyjątkowe szczęście żeby wytrzymała pół bieżnika. Z reguły kończyło się,wcześniej wystrzałem i urwanymi nadkolami, przewodami czy poduszkami. Do jednej przyczepy były 2 komplety kół. Jedne założone, drugie szły do reklamacji. Jak wróciły to zamiana. W osobowce z reguly masz wieksze predkosci i tylko 4 koła więc dobrze by to się nie skończyło. Pamiętam z dawnych czasów opony Pirelli p6000. Strasznie twarde, żywotne i super trzymały. Michelin też długo żyje i super trzyma na suchym i mokrym. Miałem ostatnio u siebie Goodyear eagle f1. Wytrzymały 4 lata i ok. 120000 km. Całkiem dobre, tylko wyząbkowały, ale to przez amortyzatory.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Opony - opinie

Post autor: przeklinak »

na tylnej osi mam pirelli P7 już 3 sezony teraz będzie 4 i pewnie już ostatni
nalewek też nie chce bo miałem raz i nie przekonało mnie do nich bo po kilku tyś zaczęło się na nich tragicznie jeździć
skłaniam się ku tym Yokohamom ;) i z oponeo bo tam widze że wyjdzie ta sama cena a rok produkcji lepszy
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Opony - opinie

Post autor: skutekk »

mondeo pisze:tanie i dobre rumuńskie barum
albo tanie albo dobre, jedno z drugim w parze nie idzie. Barumy to akurat w tym przypadku nawet sezonu nie wytrzymaja. Mialem Barumy Bravuris2 i po 2 sezonach juz bylo widac ze opona znika a jezdze 20tys rocznie i bardzo spokojnie.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Opony - opinie

Post autor: mondeo »

brilantisy2 są spoko 5 lat wytrzymały nawet bierznik jest spoko ale stare już czas wymienić, bravus nie miałem i chyba już na pewno nie kupie teraz musze kupić jakieś to brilantisy 3 przetestuje
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Opony - opinie

Post autor: mondeo »

jak ktoś nie przekracza 180km\h brilantis wystarcza
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Opony - opinie

Post autor: przeklinak »

kupiłem te Yokohamy i zobaczymy jak będzie
ODPOWIEDZ