Pęknięta szyba w aucie - gdzie naprawić?

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Pęknięta szyba w aucie - gdzie naprawić?

Post autor: baja bongo »

Witam,

mam w aucie odprysk na przedniej szybie po uderzeniu kamienia. Nie jest to duże, około 1 cm. Kilka lat temu był na forum temat, że da się to jakoś naprawić bez wymiany całej szyby (http://www.forum.moja-ostroleka.pl/viewtopic.php?t=5391). Coś się zmieniło w tym temacie? Polecicie coś?
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Pęknięta szyba w aucie - gdzie naprawić?

Post autor: kormoran »

Podjedź na ul. Zawadzkiego do firmy Gramis - auto szyby /vis a vis ul. Zielonej/ i tam zapytaj, czy uszkodzenie kwalifikuje się do naprawy. Jeżeli tak to oni robią takie rzeczy. Nie wiem tylko, czy odpryski daje się naprawić ale tam otrzymasz odpowiedź wiążącą.
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Pęknięta szyba w aucie - gdzie naprawić?

Post autor: arrow »

Na Allegro można dostać zestaw naprawczy do pękniętej szyby. Taki zestaw kosztuje do 50zł.
W warsztacie kosztuje to co najmniej 150-250. Warsztat wyjmuje szybę, nawierca, wysysa powietrze i zapełnia żywicą, zakłada z powrotem.
Ja pytałem zarówno w Ostrołęce, jak i w Łomży w Nordglass.
Powiedzieli, że moja szyba nie nadaje się do naprawy, bo pęknięcia są zbyt duże (oprócz wgłębienia od uderzenia - poszły ledwo widoczne pęknięcia na 2 cm.) lub zbyt blisko krawędzi szyby. Nie może być bliżej niż - nie pamiętam 5 lub 10 cm.
Użyłem zestawu z Allegro i jak na razie szyba trzyma się od kilku miesięcy.
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Pęknięta szyba w aucie - gdzie naprawić?

Post autor: majster »

Miałem podobny problem , kamień z jadącego przede mną samochodu uderzył i powstała tzw gwiazdka .Te pęknięcia zaczęły się powiększać ,był zakład Autoszyby na I WwP tam przy rondzie z obwodnicą .Pojechałem do nich i zrobili mi to w ciągu ok.godziny. Nawiercili ,wpuścili jakiś środek pod ciśnieniem bodajże podgrzewając szybę i potem naświetlali lampą UV i utwardzali .Pęknięcia prawie zniknęły jeździłem samochodem 7 lat .Szyby nie trzeba było demontować.Myślę ,że tera są jeszcze lepsze metody na takie usterki.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pęknięta szyba w aucie - gdzie naprawić?

Post autor: Qrzysio »

Ze storny el-lack.pl:
Naprawa odprysków na szybach czołowych
Naprawiamy odpryski spowodowane głównie uderzeniem kamienia na szybach czołowych. Pęknięcie nadające się do próby podjęcia naprawy nie może zaczynać się od krawędzi szyby, najlepiej aby znajdowało się min 10cm od jej krawędzi, średnica całego pęknięcia nie może być większa niż 25mm, czyli powinna być możliwość zasłonięcia uszkodzenia monetą 5zł. Jeżeli te podstawowe warunki zostaną spełnione, jest 90% szans, że wasz przypadek da się naprawić. Dokładną informację uzyskają Państwo po oględzinach uszkodzenia. Do naprawy szyb stosujemy najwyższej jakości żywice penetrujęce.
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Pęknięta szyba w aucie - gdzie naprawić?

Post autor: baja bongo »

Skorzystałem z usług firmy przy ul. Zawadzkiego. Koszt 120 zł. Ślad na szybie jest, ale o wiele mniejszy, nie ma za to wyczuwalnych wgnieceń, jak przed naprawą. Czas naprawy to 40 minut.
ODPOWIEDZ