Rejestracja auta z zagranicy po 3 miesiącach

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
miroo
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2015, 21:16

Rejestracja auta z zagranicy po 3 miesiącach

Post autor: miroo »

sprowadziłem auto z zagrany nie na chodzie i zanim go naprawiłem mineło z 3 m-ce. wystawiona mam f-re 3-ce w stecz czy uda mi sie go zarejestrować bez kary.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Rejestracja auta zza granicy po 3 miesiącach

Post autor: cichy117 »

Masz 14 dni na opłacenie akcyzy. Data nie liczy się od daty zakupu ale od daty sprowadzenia. Nie wiem jak na ten przepis zapatrują się celnicy. Nie wykluczone że musiałbyś udowodnić że samochód został sprowadzony w ciągu 14 dni
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Rejestracja auta zza granicy po 3 miesiącach

Post autor: Sarcev »

Ja na samochodach sie nie znam ale jak kupowałem auto z Niemiec przez handlarza to poinformował mnie że po podpisaniu umowy kupna od razu muszę zarejestrować auto, bo kary za każdy dzień zwłoki były strasznie duże, nie pamietam ale coś ok ponad 100Euro za dobę...
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Rejestracja auta zza granicy po 3 miesiącach

Post autor: kormoran »

Trzeba....... napisać??? do Helmuta i... poprosić o zmianę daty umowy.
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Rejestracja auta zza granicy po 3 miesiącach

Post autor: grs »

najlepiej podjedz i dopytaj, w moim przypadku przekroczyłem 30 dni po badaniu technicznym w PL i płaciłem coś ok 300 zł
Pani w celnym tłumaczyła że po badaniu technicznym mam 30 dni na załatwienie akcyzy itd, u mnie zeszło się więcej i za każdy dzień zwłoki naliczyła kare.
ODPOWIEDZ