Regulacja luzów zaworowych

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Regulacja luzów zaworowych

Post autor: Bart3kk »

Mam pytanie do zorientowanych, czy gdzieś w Ostrołęce albo okolicach ktoś zajmuje się regulacją luzów zaworowych? :roll: Mam problem na kompie wyskakuje,mi błąd p0302 (mam zamontowane lpg). W pierwszej kolejności do sprawdzenia cewka zapłonowa, ale doczytałem że mój silnik 1,4 w kii potrzebuje regularnych regulacji :D
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Regulacja luzów zaworowych

Post autor: cichy117 »

Jeśli już jest błąd to proponuję zmierzyć kompresję bo możliwe że na regulację już jest za późno
Jakie są inne objawy?
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Regulacja luzów zaworowych

Post autor: Bart3kk »

Wymieniłem już cewke na nowa sztukę zniknęły błędy z kompa, pozostaje kwestia czy regulować luzy zawodowe i gdzie, wydaje mi się że auto jest lekko zmulone.
gufi96vp
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2016, 17:42

Re: Regulacja luzów zaworowych

Post autor: gufi96vp »

Ja regulowałem w KIA łomża. Ale pytanie jak długo jeździsz na LPG kiedy była ostatnia regulacja i jak jest wyregulowane LPG. Ja mam 2.0 i u mnie zalecana reg. co 90k km na LPG co 40k km przy dobrze wyregulowanej instalacji. Jeżeli jest lipa to możliwe że głowica do regeneracji, ale to najczarniejszy scenariusz czyli jazda na ubogiej mieszance. Ja przed montażem LPG wszystkiego pilnowałem, najpierw luzy potem dobra instalacja (nie w Ostrołęce) i oczywiście pożądna reg. na drodze a nie jak u nas na postoju bieg jałowy.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Regulacja luzów zaworowych

Post autor: cichy117 »

Luz zaworowy powinien sprawdzić ci każdy mechanik. Raczej groszowe sprawy. Robi się to tak samo jak w maluchu czy w polonezie. Ewentualna korekta wygląda już inaczej bo chyba masz podkładki regulujące na szklankach. Robiłem taką regulację w vectrze 1.7. Koszt 1 podkładki to ok. 10-15 zł, z tym że nie trzeba wymieniać wszystkich. Roboty jest trochę więcej, bo podejrzewam że trzeba podnieść wałek, więc i koszt większy
ODPOWIEDZ