Wymiana tłumika

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Tadekk
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2016, 12:29

Wymiana tłumika

Post autor: Tadekk »

Witam serdecznie,
Panowie, czy możecie polecić jakiś punkt, w którym kompetentnie wymienią mi tłumik? Mam go już kupiony i założony (robiłem to sam), ale to nie jest tak jak powinno i jednak ręka kogoś, kto się na tym zna byłaby przydatna. Podajcie także orientacyjne ceny, żebym wiedział jak się przygotować.
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Wymiana tłumika

Post autor: agacomplete »

a jak powinno być? w czym jest problem napisz
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Wymiana tłumika

Post autor: agacomplete »

generalnie układ wydechowy w samochodzie to prosta rzecz jeżeli nie dobieramy się do kolektorów wydechowych przy silniku . napisz co poszło nie tak może możesz sam to porawić. tylko trochę więcej determinacji.
Tadekk
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2016, 12:29

Re: Wymiana tłumika

Post autor: Tadekk »

agacomplete - generalnie problem polega na tym, że on strasznie warczy, harczy, jakbym jechał 300 letnim, zdezelowanym samochodem. Słychać, że gdzieś musi być nieszczelność. Szkopuł polega na tym, że mój nowo zakupiony tłumik, jest trochę niedopasowany wymiarowo. Poprzedni właściciel modyfikował coś i zamiast zakupić oryginalną część, zastosował co innego i średnica jest już inna niż od oryginalnego tłumika, który ja zakupiłem i jaki powinien być. Uszczelnianie różnymi "garażowymi metodami nic nie daje. Lepiej niech spojrzy na to ktoś, kto się na tym zna, wyceni odpowiednio, a ja z siebie błazna nie będę robił, bo dla mnie samochód to ma tylko i wyłącznie jeździć, nic więcej. :)
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Wymiana tłumika

Post autor: agacomplete »

wjedź na kanał i na odpalonym silniku obejrzyj dokładnie od spodu gdzie jest nieszczelność ,może wystarczy troszkę lepsze opaski zaciskowe zastować albo jakoś "garażowym " sposobem przeredukować inną średnicą rury jak się nie da to bez interwencji spawacza się nie obędzie. nie wiem czy n a 11 listopada albo ostrowskiej nie ma jakiegoś szyldu" tłumiki".
Kier
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2015, 6:59

Re: Wymiana tłumika

Post autor: Kier »

Powinieneś spróbować pojechać do Pawła ul. Targowa 43 albo 45 przy dawnej Hurtowni Bruno Tassi. Napewno pomoże Ci z tym problemem.
Tadekk
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2016, 12:29

Re: Wymiana tłumika

Post autor: Tadekk »

agacomplete - no i właśnie o tym mówię, chodzi mi o kogoś zaufanego, u kogoś, kto być może już coś wcześniej robił z Was.
Kier - dzięki za info.
ODPOWIEDZ