Mechanik godny polecnia - propozycje

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Mechanik godny polecnia - propozycje

Post autor: Bolek21 »

Dobry wieczór.
Temat wałkowany wiele razy. Jednak warto aktualizować.
Komu według Was można śmiało oddać auto i mieć świadomość, że to są dobre ręce?
Opowiem swoje doświadczenia. Bardzo dobre zdanie mam o mechaniku z Mostowa za Nową Wsią. Nie naciąga. Widać, że stara się naprawić auto po najniższej cenie.Widać też, że ma spore doświadczenie. Mechanik na targowej też nigdy mnie nie zawiódł. Nie oszust co najważniejsze. Zawsze stara się pomóc. Niestety nie grzebie w silnikach, ale resztę ogarnia na 5+.
Jakiś czas temu byłem z przymusu u innego mechanika. Powiem szczerze, że miałem obawy o moje auto. Gość wydawał się "zbyt mądry". Miałem przeczucie, że próbuje mnie naciągnąć.
Jak to jest z Waszymi doświadczeniami? Przydałaby się jakaś alternatywa, bo ci moi mechanicy nie zawsze mają wolny czas niestety.
Dużo pozytywów słyszałem o ustawianiu geometrii kół na SKP za WORDem... i rzeczywiście chłopaki baardzo sumiennie podchodzą do roboty. Sprawdzone.
Robiłem też w busie uszczelkę pod głowicą w Łomży na marynarskiej. Sporo sobie cenią, ale wydaje mi się, że mają doświadczenie w tym co robią.
Z chęcią wysłucham Waszych doświadczeń. Tylko proszę o argumenty oparte na doświadczeniach.
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Mechanik godny polecnia - propozycje

Post autor: kormoran »

Co ma oznaczać, że mechanik "nie grzebie w silnikach". A po co tam grzebać? Jeżeli silnik jest ok to nie grzebie się w nim. Wystarczy zmieniać olej, świece i przewody i ma chodzić. Gdy kuleje to trzeba go wymienić - nie polecam kombinowania z żadnymi naprawami głównymi. Bardzo dobry mechanik /moim zdaniem/ jest na ul. Zielonej. Wiadomo; trzeba czasem poczekać kilka dni, nie jest tani ale ogarnia wszystko. Na ustawianiu zbieżności zna się gościu na Kołobrzeskiej - niebieskie drzwi i napis "Geometria". Ustawia tradycyjnym sposobem ale wie o co chodzi tzn. niektóre auta trzeba koniecznie ustawiać 2. razy - bez i z obciążeniem i jest ok. Gorzej jest z blacharzami, robiłem w kilku miejscach i... nie jest za dobrze.
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Mechanik godny polecnia - propozycje

Post autor: Markus »

no mnie to omija na razie mam samochód na gwarancji wymieniam co 5lat
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Mechanik godny polecnia - propozycje

Post autor: grs »

z czystym sumieniem polecam Autopuls na ul. kołobrzeskiej.
Co dla mnie akurat ważne jest aby dostać zlecenie naprawy, co i jakie części były zamontowane. Gdzie później się okazuje że np. poprzedni mechanik coś wymieniał ale On już sam nie pamięta czy wymieniał a jak wymieniał to nie pamięta na co wymieniał itd. I podejście do klienta jezeli coś "robiliśmy" a okazuje się w późniejszym terminie złą diagnozą to na reklamacje nie czekać np tygodnie czy miesiące
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: Mechanik godny polecnia - propozycje

Post autor: Akkarin »

ja bym polecił warsztat artura malona
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
maza
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2016, 10:23

Re: Mechanik godny polecnia - propozycje

Post autor: maza »

na cegielnianej kiedyś był dobry mechanik od francuzów ale teraz tam został uczeń ucznia który był uczniem tamtego mechanika. Tylko lokalizacja się nie zmieniła ale osoba już całkiem inna. Ale sobie jakoś radzi. W monopolu potwierdzam gość się zna na robocie szczególnie na Renault.
ODPOWIEDZ