Klimatyzacja starego typu R12 - gdzie nabiję?

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
barman1400
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 paź 2010, 21:40

Klimatyzacja starego typu R12 - gdzie nabiję?

Post autor: barman1400 »

Witam. Posiadam w swoim aucie klimatyzację starego typu R12. Objeździłem kilka warsztatów w Ostrołęce, które nabijają klimatyzację, ale nikt nie potrafił mi pomóc. Czy ktoś zna może osobę lub warsztat, gdzie jest jest możliwość napełnienia takiej klimatyzacji ?
Dostałem informację, że w serwisach lodówek mogą mi pomóc.... ale również kilka osób obdzwoniłem i nic z tego... jakieś namiary ?
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Klimatyzacja starego typu R12 - gdzie nabiję?

Post autor: majster »

podejrzewam ,że na forum nie uzyskasz takiej informacji R12 jest czynnikiem zakazanym do stosowania ze względu na ''dziurę ozonową'' i ktoś kto go posiada naraża się na wysoką karę i się tym nie pochwali na forum.
Radzę odwiedzać najstarsze zakłady naprawiające lodówki być może któryś ma jeszcze zapasy R12. W latach 90 trafiał on nielegalnie ze wschodu ale to dosyć odległe czasy i myślę ,że trudno będzie go znaleźć.Stosowano zamiennie mieszaniny ,które również zostały zakazane .Domowe lodówki napełniano zamiennie R134 a nawet izobutanem bo nie było innych możliwości usprawnienia sprzętu ,często to działało bez problemów .
ODPOWIEDZ