Problem z toyotą verso, wyrzuca na luz, nie można ruszyć

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
nusiaczek
starszy kapral
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2009, 19:31

Problem z toyotą verso, wyrzuca na luz, nie można ruszyć

Post autor: nusiaczek »

Witam, mam problem z toyotą verso 1.8 benzyna, 2005 rok. Niedawno został założony gaz, od momentu zakupu wyświetlała się lampka z sondą lambda. Samochód w trakcie ruszania wyrzuca na neutralny bieg i nie można włączyć innego biegu, przez co nie można ruszyć. Byliśmy w serwisie toyoty, została zrobiona konfiguracja skrzyni biegów, która pomogła na jeden dzień.. Poszukujemy mechanika, który mógłby nam pomóc w tej sprawie, będziemy wdzięczni. Pozdrawiam!
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Problem z toyotą verso, wyrzuca na luz, nie można ruszyć

Post autor: obcy w mieście »

Rozumiem że to automat więc nie radzę dawać grzebać byle komu. Miałem kiedyś auto w automacie i miałem też problem i nikogo w o-ce czy w okolicy nie znalazłem Najbliższy majster od automatów który co nieco ogarnia jest za łomżą o ile się nie mylę przed kisielnicą po prawej. Można go namierzyć w necie. Dobry serwis jest też w wawie na falenicy przy samych torach na otwock ale dokładniejszych namiarów nie pamiętam. Proponuję zadzwonić do łomży i zorientować się w temacie.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Problem z toyotą verso, wyrzuca na luz, nie można ruszyć

Post autor: Qrzysio »

Carolina Car (serwis Toyoty) przy ul. Warszawskiej.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Problem z toyotą verso, wyrzuca na luz, nie można ruszyć

Post autor: obcy w mieście »

Serwisy nie są od napraw. Oni są od wymiany części. Czasami tak nadgorliwie wymieniają że wartość auta może być niższa niż wymienionych części. Co gorsza potem okazuje się że większość "felerów" była 100% sprawna. Kiedyś spytałem serwisanta o wymianę oleju i filtra w skrzyni automat. Rego reakcja? To było bezcenne kopara do ziemi i zonk. Także z tymi serwisami to powoli i ostrożnie. Poza tym naprawa takiej skrzyni w ASO to może zdecydowanie przekraczać wartość (tego 12-letniego) auta.
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Problem z toyotą verso, wyrzuca na luz, nie można ruszyć

Post autor: PIq5 »

Gdzie zakładałeś gaz? Osobiście wybrałem się do Mławy bo to najbliższy polecany instalator STAG.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Problem z toyotą verso, wyrzuca na luz, nie można ruszyć

Post autor: cichy117 »

Pewnie u dobrego speca, jeśli zagazował niesprawny samochód
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Problem z toyotą verso, wyrzuca na luz, nie można ruszyć

Post autor: obcy w mieście »

Gaz do skrzyni biegów ma się jak świnia do siodła czyli nie w zagazowaniu jest problem i nieistotne dla sedna sprawy jest kto to zakładał.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Problem z toyotą verso, wyrzuca na luz, nie można ruszyć

Post autor: cichy117 »

Jest tak jak piszesz. Zupełnie inną sprawą jest to że ktoś podjął się montażu do samochodu że świecącym checkiem
Jarek86x
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2022, 6:53

Re: Problem z toyotą verso, wyrzuca na luz, nie można ruszyć

Post autor: Jarek86x »

Witam czy udało się rozwiązać problem mam ten sam
ODPOWIEDZ