Elektryk samochodowy

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
hd3
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:28

Elektryk samochodowy

Post autor: hd3 »

Czy ktos moze polecic dobrego elektryka samochodowego .
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: Infom »

obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: obcy w mieście »

Do nieco starszych aut polecam gościa znanego jako "diabeł". Lepszego od niego speca nie spotkałem w tych okolicach. Być może ogarnia też nowe auta, ale tego po prostu nie wiem więc napisałem do "nieco starszych". Poza tym jeśli kogoś stać na nowe to raczej korzysta z ASO a nie tak zwanych "stodołowych" mechaników. Ale ten tzw. "stodołowy mechanik" jest naprawdę dobrym magikiem i do tego niedrogim. To dzisiaj rzadkość bo większość majstrów idzie po najmniejszej linii oporu i wymienia po kolei wszystko aż do skutku czyli do usunięcia usterki. Ten gość jest bardziej dociekliwy w ustalaniu przyczyn usterki i nie wybebesza ci portfela nieudanymi diagnozami czy niepotrzebnymi częściami. Za to ceni go wielu ludzi. Gość działa za przejazdem w Rzekuniu. Po tym pseudonimie zna go wielu ludzi więc nie trudno go namierzyć. Jest też jeszcze taki skuteczny gość w omolicach Myszyńca na kolonii wsi Wolkowe. Też jest bardzo znany w okolicy spec od elektryki i elektroniki pojazdowej. Niestety nie posiadam na niego bliższych namiarów. A ten człowiek od auto radio co ci go polecają to raczej ma wąską specjalizację. Gość zna się na alarmach i car audio i to raczej tylko tyle. Ale nie napisałeś nic konkretniejszego więc trudno coś konkretnie polecić.
hd3
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:28

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: hd3 »

Wszystkim dziekuję za informace.Skorzystano z Rzekunia.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: obcy w mieście »

Mam nadzieję że pomogło. Ja jeszcze się nigdy nie zawiodłem na tym gościu, a sporadycznie korzystałem od jakichś 17 lat.
MariuszWu
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2017, 16:21

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: MariuszWu »

Obcy w mieście - Ty to jednak jesteś niesamowity gość. Pamiętasz, że jakiś czas temu miałeś straszliwy problem ze swoim autem. Szukałeś przyczyny, aż wreszcie ktoś cudownie podpowiedział Ci, żebyś na Rzekuń do diabełka pojechał.
Tam, jak sądzie doznałeś olśnienia, na tyle to olśnienie było ogromne, że teraz przypomniało Ci się, że korzystać z usług tego gościa już od 17 lat.
:)

Jesteś fantastycznym propagatorem internetowym.
Żeby zebrać do kupy (nie mylić z g..) wszystkie Twoje zasługi na tym polu, to pozwolę sobie zacytować Ciebie:
odwiedziłem paru różnych majstrów i to co mi proponowali to jest jakiś kosmos, ci ludzie nawet do pięt nie dorastają temu gościowi z Rzekunia.
Myślę że w Ostrołęce nie ma lepszego elektromechanika od tego z Rzekunia . Nazywają go "diabeł" .
Tak więc vivat król elektromechaników - Diabeł z Rzekunia.
:*
Ja jeszcze się nigdy nie zawiodłem na tym gościu, a sporadycznie korzystałem od jakichś 17 lat.
I po tym wszystkim inni mają uwierzyć, że nie piszesz tych postów na zlecenie?

Ale trzeba przyznać, to było przeurocze.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: obcy w mieście »

Do MariuszWu. Tak przypomniało mi się że od 17 lat jak mieszkam w Ostrołęce, (chociaż tu wyjaśnię że tylko tu przebywam bo mieszkam od urodzebia w Olsztynie, to tak dla twojej esbeckiej wrodzonej ciekawości) w tym czasie przewaliłem przez swoje ręce ok 10 samochodów, no może dokładnie11 ( tak dla twojej esbeckiej wrodzonej ciekawości). Jedne miałem dłużej drugie krócej ale jedno je łączyło. Były używane i sprowadzone z Reichu osobiście przeze mnie. Pech albo złośliwość rzeczy martwych że w powiedzmy w czterech, no dobra w pięciu (tak dla twojej...itd) trafiły się jakieś usterki. Pierwszy taki moment to była spalona skrzynka bezpieczników w aucie Ford Orion. Pojechałem tam (na holu, tak dla twojej...itd) z polecenia kolegi z którym akurat pracowałem. Pamiętam że wszystko odżyło i działało a za to zapłaciłem chyba coś koło 30 złotych. Robota to było wyjęcie skrzynki i chyba jakieś lutowanie, tego nie widziałem potem poskładanie. To pierwsze zdarzenie sprawiło że gość (a to diabeł) który tak ci utknął w przełyku zyskał moje uznanie. Zatem dla takiego typa jak ty zapewne wielce podejrzane będzie jak teraz napiszę że gdy coś kiedyś znowu mi nawaliło to pojechałem znowu do tego elektryka do Rzekunia! No to koorwa niesamowicie podejrzane jest! A najgorsze jest to że ten gość znowu wszystko naprawił i nie zdarł ze mnie skóry za usługę! Nie pamiętam innych usterek i czego dotyczyły ale pierwsza która mnie przekonała do tego warsztatu została mi w głowie. Ale wszystkie łączyło jedno; zostały usunięte, chyba zawsze w ciągu jednego dnia roboczego ( oczywiście po wcześniejszej awzacji, to tak dla twojej wrodzonej esbeckiej ciekawości) nie zgolono ze mnie skóry. Nie wiem kim ty koorwa jesteś że zarzucasz mi kłamstwa czy że kogoś reklamuję. OIDP to wszędzie zaznaczam że jest to moje zdanie. Twój tatuś, brat czy kolega nie ma klientów przez moje wpisy czy co innego? Ale dobra niech ci będzie od dzisiaj proponuję niech się ujawniają ci którym ten gość coś zepsuł, nie naprawił. Może tylko ja mam takie szczęście do tego majstra. Nie wątpię że są tacy bo nikt nie jest nieomylny. Tylko większość warsztatów zamiast pomóc i ustalić usterkę to w założeniu ma najierw wygolić z kasy a przy okazji pomóc. I nie jest to odosobniona opinia jak ci się pewnie wydaje. A jeśli myślisz że jest inaczej to zejdź na ziemię i się rozejrzyj. Tak więc odbij ode mnie wreszcie i zajmij się skuteczniejszym napędzaniem klientów swoim ziomkom poszkodowanym przeze mnie. Forum wymyślono m.in. do porad i wzajemnej pomocy. Jak ci przeszkadza że komuś może pomóc taka rada i co dla ciebie niezrozumiałe, zaoszczędzić kasy to zmień temat na kulturę albo sport bo nic istotnego nie wnosisz w swoich postach poza ***** się do mnie. W dzisiejszych czasach trudno już natrafić na życzliwych ludzi, prawie norma że jak ktoś leży to wszyscy podnoszą wysoko nogę żeby przejść zawalidrogę. Ale żeby czepiać się do kogoś za bezinteresowne rady i zarzucać jeszcze korzyści? To już trzeba mieć dobrze nasrane pod deklem. Żegnam. Bez odbioru.
MariuszWu
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2017, 16:21

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: MariuszWu »

A możesz wskazać fragment, w którym zarzucam Ci kłamstwo? Proszę, abyś był w tym wskazywaniu precyzyjny, tak samo jak w opisywaniu awarii i zasług mechanika, który naprawia Ci wszystko za grosze i od ręki.

Kolejną sprawą jest to, że Ty zarzuciłeś mi, że jestem powiązany z innym mechanikiem, którego wspomniałeś w swojej wypowiedzi. A wypowiedziałeś się o nim bardzo negatywnie - podważając jego kompetencje. Otóż, drogi adwersarzu, nie jestem związany z "tamtym mechanikiem", wskazałem tylko, że wąska specjalizacja, którą się zajmuje jasno określa, że nie będzie on szukał "ucieczki napięcia" i tamu podobnych.

Nie bronię nikogo, ale daleki jestem od wychwalania pod niebiosa kogokolwiek. Dla uspokojenia Twojego sumienia dodam, że rozrusznika remontowany u mechanika, którego wskazujesz jako osobę ze mną związaną - odmówił posłuszeństwa zaraz po naprawie. Nie wiem czy to była wina mechanika, który robił mi remont mojej terenówki, czy tego elektryka od rozruszników, w takich sprawach trudno znaleźć winnych, a płacę najczęściej ja.

Dla Twojej wiadomości dodam, że aktualnie mam więcej samochodów jednocześnie, niż Ty miałeś przez te 17 lat, więc nie do końca jestem zielony.
Nie mam też esbeckiej wrodzonej ciekawości, ale przewrażliwiony jestem na punkcie puszczania takich bąków :)

... ale mimo to polubiłem Cię od samego początku, i nie przeszkadza mi nawet to, że pochodzisz z Olsztyna.
Popracuj jeszcze nad językiem polskim, nad interpunkcją szczególnie. Jakoś to wszystko się ułoży. Powodzenia, a Twojemu Królowi Elektromechaników życzę wszystkiego najlepszego, trzymam kciuki za rozwój jego biznesu, musi jednak drożej brać za swoje usługi, żeby mógł sobie z czasem kupić nowszy miernik. :)
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: obcy w mieście »

Do MariuszWu. Kiedyś ktoś mi żartem powiedział że "kurpiowi to rozumu do południa nie starcza" . NIe wiem jak tam twój rozum ale z pamięcią zapewne krucho. Chciałeś przykład? Proszę bardzo. Voila.
MariuszWu pisze: 03 lis 2017, 0:47
Myślę że w Ostrołęce nie ma lepszego elektromechanika od tego z Rzekunia
To jest oczywiście kłamstwo. Totalna bzdura i niedorzeczność. :roll:
Czy to będzie wystarczająco precyzyjne?
Fakt że reaguję czasami zbyt entuzjastycznie nie oznacza że jakiś ***** może mnie przy byle okazji dyskredytować. Bo poza tym że się czepiasz od paru miesięcy nic innego tu nie wniosłeś. Jak znasz kogoś lepszego to co jeszcze cię powstrzymuje żeby pochwalić się tą wiedzą i przy okazji innym. A tak w ogóle to temat uważam do zamknięcia, wcześniejsze odpowiedzi były, mam nadzieję pomocne. Jak widać zawsze znajdzie się jednak jakiś miejscowy kundelek który z nieznanych nikomu powodów (oprócz sobie samemu, a może też nie) , lubi poszczekać chociaż karawana już dawno pojechała w siną dal.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: obcy w mieście »

Ja osobiście poleciłbym ci gościa z Rzekunia o którego toczy się bój w tym temacie oraz paru innych. Ale ponieważ jest na tym forum gość któremu bardzo się to nie podoba z nieznanej mi przyczyny, więc nie będę już dawał konkretnych namiarów. Na tym właśnie forum można za takie konkrety zostać posądzonym o reklamę i jeszcze zarabianie na tym kasy. Więc proponuję skierować to pytanie do wszechwiedzącego forumowicza podpisującego się "MariuszWu". A poza tym to najczęstszą przyczyną braku ładowania bywa regulator napięcia. W niektórych markach jego wymiana nie wymaga nawet wyciągania alternatora. Więc regenerację alternatora raczej możesz sobie wykluczyć
MariuszWu
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2017, 16:21

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: MariuszWu »

Fachowiec obcy w mieście od razu Ci wyjaśnił, że możesz wykluczyć regenerację alternatora :)
Pojedź tam gdzie ten obcy w mieście Ci poleca i potem możesz się wypowiedzieć na tym forum, czy rzeczywiście fachowiec jest tak śmiesznie tani :)

Ja mogę zapytać Ciebie: jaki jest przebieg tego auta? Ile tysięcy km przejechałeś na tym alternatorze? Jeżeli zrobiłeś już wiele tys km to przy okazji wizyty u mechanika, proponuję wymienić szczotki i łożyska.

Wiele osób zastanawia się dlaczego w Niemczech mogą z powodzeniem jeździć "stare graty". Otóż między innymi dlatego, że tam jest właśnie taka kultura serwisowania samochodów, do której my jeszcze nie dorośliśmy. Jeżeli ja wstawiam samochód do serwisu to serwis ma zrobić wszystko co powinien zrobić przy takim przebiegu. Nie mam czasu jechać z alternatorem za pół roku, bo teraz wymieniłem regulator, a za 3 miesiące muszę szczotki, a za kolejne 3 miesiące łożyska. Jeżeli wiesz, że masz narobione kilometrów dużo, jedziesz i robisz wszystko.
MariuszWu
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2017, 16:21

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: MariuszWu »

... a i jeszcze jedno.
Kolego obcy w mieście, istnieje taka zasada, że jak w dyskusji brakuje argumentów to pojawiają się inwektywy :)
Bardzo brzydko postępujesz, że nazywasz mnie kundelkiem itp.

Zwróć uwagę na to co napisałem.
Nie napisałeś, że jesteś głupi, że nie jesteś inteligentny, że jesteś upośledzony - napisałeś, że brzydko postępujesz :)
Bo nie wiem jaki jesteś, jedyne co widzę, to to, że Twoje postępowanie budzi wiele zastrzeżeń.
baczek07
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:49

Re: Elektryk samochodowy

Post autor: baczek07 »

Ja od siebie mogę polecić dwóch świetnych speców od elektroniki samochodowej:

1. Pan Mirek Brodzik Wolkowe koło Myszyńca - 502375081
2. Pan Rafał Bochomulski Kadzidło - 606 926 957
ODPOWIEDZ