Paliwo lotos cricle k

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Damian129595
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2017, 17:22

Paliwo lotos cricle k

Post autor: Damian129595 »

Na której stacji lepsze paliwo lotos na Witosa czy cricle k na obozowej? :)
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: mondeo »

podpytaj sprzedawce na stacji czy ich paliwo jest węglowodorowe, jeśli potwierdzi to tankuj tam
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: marbac »

Równie dobrze mógłbyś zapytać czy mleko jest lepsze w Lidlu na Witosa czy w Biedronce na Bogusławskiego. Wszystkie stacje w Polsce zaopatruje Orlen lub Lotos.
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: obcy w mieście »

To że wszystkie stacje w PL zaopatruje Orlen lub Lotos to nie całkiem prawda bo paliwo przechodzi przez magazyny różnej maści hurtowników, np Romexy kupują ostatnio w bazie paliw płynnych gdzieś koło Wołomina (zapomniałem co to za wiocha). Nawet Benzol bawił się w handel hurtowy gdyż posiada kolejowy terminal przeładunkowy obok os. Stacja (chociaż nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje). Taki hurtownik może na twoje życzenie dolać do paliwa czego tylko sobie zapragniesz. Więc ma znaczenie to skąd jest paliwo na konkretnej stacji. Druga sprawa że na żądanie klienta stacja paliw powinna poinformować cię jaki szajs obecnie jest w sprzedaży. Gdy tankuję sobie paliwo w okresie gdy prognozowane są spadki temperatur proszę o informacje o chyba jednym z
najważniejszych parametrów np diesla, to jest temperatura zablokowania filtra. Na zachodzie takie info często znajduje się na dystrybutorze, u nas niestety nie ma takiego zwyczaju. I tak np dostawa przedświąteczna na stacji Romex wg karty dostawy ten parametr to było -27°C czyli tyle ile powinien mieć zwykły zimowy diesel. Bywało jednak że na niektórych stacjach pracownicy nie posiadali takiej informacji lub nie potrafili odnaleźć dokumentu dostawy. Osobiście najchętniej tankuję na Statoil przy Obozowej chociaż dla niektórych cena może nie być atrakcyjna, ale przy coraz bardziej skomplikowanych silnikach (diesla szczególnie) nie powinniśmy stawiać ceny na pierwszym miejscu.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: Qrzysio »

Statoil przy ul. Obozowej sprzedaje paliwo Benzolu.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: marbac »

obcy w mieście pisze: 28 gru 2017, 3:03 To że wszystkie stacje w PL zaopatruje Orlen lub Lotos to nie całkiem prawda bo paliwo przechodzi przez magazyny różnej maści hurtowników
Ok, przyznaję rację. Nie wziąłem pod uwagę, że nawet wiele markowych stacji działa na podstawie franczyzy. Mimo wszystko wydaje mi się, że franczyzodawcy dbają o to, by franczyzobiorcy nie zepsuli im marki i kontrolują jakość paliw.

Qrzysio pisze: 28 gru 2017, 6:54 Statoil przy ul. Obozowej sprzedaje paliwo Benzolu.
Z moich obserwacji wynika, że Lotos przy Witosa zaopatruje cysterna z logo Lotosu, a Statoil (Circle K) przy Żebrowskiego cysterna z logo Statoil. Wnioskuję z tego, że nie korzystają z pośredników.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: Qrzysio »

Przy Żebrowskiego jest inaczej, a przy Obozowej jest inaczej. Na stacji Circle-K przy McDonald's paliwo dostarcza Benzol, tak samo jak na nowej stacji Orlen na wjeździe do Goworowa.

Ponadto zwróćcie uwagę na ceny na obu stacjach Circle-K. Przy ul. Obozowej zawsze jest ciut taniej.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: marbac »

Qrzysio pisze: 28 gru 2017, 13:01Na stacji Circle-K przy McDonald's paliwo dostarcza Benzol, tak samo jak na nowej stacji Orlen na wjeździe do Goworowa.
Być może Benzol jest franczyzobiorcą. Stacja przy Granicznej też niedawno zmieniła barwy, a właściciel ten sam.
Mnie w tym wszystkim zastanawia fakt, że stacji przybywa (BP przy Al. Solidarności, Orlen przy Goworowskiej), czyli rośnie podaż, a ceny wciąż wyższe niż w innych rejonach kraju...
Damian129595
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2017, 17:22

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: Damian129595 »

Z tego co zauważyłem to na obozowej zjeżdża ciężarówka z logo cricle k.

A co do cen między jednym a drugim to jest różnica w 98 a reszta to samo.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: Qrzysio »

Logo ciężarówki nie ma znaczenia. Różnice w cenie są, Łatwo sprawdzić na https://cenypaliw.moja-ostroleka.pl
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: marbac »

Qrzysio pisze: 29 gru 2017, 10:32 Logo ciężarówki nie ma znaczenia. Różnice w cenie są, Łatwo sprawdzić na https://cenypaliw.moja-ostroleka.pl

Najpopularniejsze paliwa, czyli Pb95 i ON kosztują tyle samo.
Damian129595
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2017, 17:22

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: Damian129595 »

Dlatego nie chce mi się wierzyć że na jedną stacje dostarcza benzol a na drugą pod tym samym logiem już ktoś inny skoro różnica jaka jest między jedną a drugą stacją to niewielka odległość
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Paliwo lotos cricle k

Post autor: obcy w mieście »

Podobne ceny to wg mnie tzw zmowa cenowa. Byłem kiedyś świadkiem gdy rano podczas zakupów na stacji chyba przy pływalni (chociaż nie dam uciąć ręki że tam) miła pani z rana obwdzwaniała i po przywitaniu wypytywała kogoś z konkurencji z pytaniem "po ile dzisiaj u was paliwka". Zresztą już nie raz słyszałem taką opinię o panującej w tym mieście zmowie cenowej, tak więc nie ma prawdopodobnie większego znaczenia skąd przychodzi paliwo na daną stację bo o wszystkim decyduje paskarska marża. Na koniec dodam że wczoraj na trasie Piotrków - Częstochowa diesel był po 4.55 m.in na stacjach lotosu i orlena. Czyli jak się chce to można żyć na mniejszej marży, niestety nie w tym mieście.
ODPOWIEDZ