Montaż haka holowniczego

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Tapatik
sierżant
Posty: 273
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Montaż haka holowniczego

Post autor: Tapatik »

Do kogo najlepiej teraz pojechać, by zamontować hak holowniczy w aucie?
majster
starszy kapral
Posty: 168
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: majster »

Moim zdaniem do serwisu ,który również wykonuje przeglądy rejestracyjne bo trzeba to wpisać w dowodzie rejestracyjnym więc myślę ,że w takim zakładzie będzie taniej i szybciej.
Tapatik
sierżant
Posty: 273
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: Tapatik »

Myślę, że dobry serwis wystawi zaświadczenie, że wszystko zostało wykonane zgodnie z przepisami.
Na razie znalazłem jeden zakład, który się tym zajmuje, na ulicy Zawadzkiego pomiędzy komisem a sklepem rowerowym, naprzeciwko ryneczku.
Tyle, że do mojego autka haki są drogie, więc rozważam opcję zamontowania bagażnika dachowego, z racji że hak miał mi służyć do wożenia rowerów.
sergio
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:06

Re: Montaż haka holowniczego

Post autor: sergio »

Z doświadczenia Ci powiem , że to co zapłacisz mniej za hak kupując bagażnik dachowy , potem i tak przełoży się na spalanie podczas jazdy z rowerami na dachu , pomijając już komfort jazdy - jednak masz inne opory powietrza więc odgłosy przy dłuższej jeździe mogą być męczące , a i sam sposób prowadzenia auta ulega zmianie - inny środek ciężkości. Jazda z platformą na haku jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem , a i czasem może przydać Ci się jednak ten hak do jakiejś przyczepki. Co do montażu , to gdzie byś nie zamontował i tak musisz jechać na stację diagnostyczną , aby diagnosta wydał zaświadczenie , że auto zostało wyposażone w hak. Na podstawie tego zaświadczenia Twój Wydział Komunikacji dokonuje wpisu w dowodzie , że autko jest wyposażone w hak. Koszt takiego zaświadczenia to coś około 30 dyszek. Ja osobiście montowałem kilka haków w swoich autkach i w naszym mieście zawsze korzystałem z serwisu na ulicy Ostrowskiej - naprzeciwko wulkanizacji te same podwórko. Gość chyba jeszcze robi tłumiki. Jak porównywałem to kasowo było nieźle w stosunku do cen samych haków na allegro - usługa montażu praktycznie była gratis. Spróbuj tam zapytać może będzie inna cena niż tam gdzie sprawdzałeś.
ODPOWIEDZ