Alkomat

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Alkomat

Post autor: ejdzej »

Jak najbardziej. Policyjne alkomaty to tak naprawdę "normalne" alkomaty tylko akurat ta a nie inna firma wygrała w tym momencie przetarg na sprzęt i ich cena skoczyła w górę, bo to tzw. alkomat policyjny:) Ważne żeby czujnik był elektrochemiczny i taki alkomat będzie pokazywał wiarygodne wyniki. O ile oczywiście zastosujesz się do rad z instrukcji. Ja mam alkomat "nie policyjny" już kilka lat i wyniki dalej są dokładne.
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Alkomat

Post autor: kormoran »

Mimo wszystko nie polecam kupna alkomatu za niewielkie pieniądze. Proponuję od 400 PLN wzwyż.
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Alkomat

Post autor: ejdzej »

Cena w jakimś stopniu jest wyznacznikiem ale nie za bardzo. Liczy się to jaki jest w środku sensor. Jak elektrochemiczny to ok. Ja mam taki alkomat Alkohit X3, jak kupowałem to kosztował niewiele ponad 300 zł. I mam go już chyba ze 4 lata.
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Alkomat

Post autor: ejdzej »

Jak ojciec jest czynnym kierowcą to z pewnością trafisz z prezentem. Po sobie wiem jak ciężko czasami sie zmobilizować i kupić jakiś sprzęt ktory będzie przydatny raz na jakiś czas. A ile chcecie przeznaczyć na prezent? Ja sobie kupiłem kiedyś taki najprostszy bo nie chciałem za dużo wydawać, ale jak macie lepszy budżet to weźcie coś lepszego.
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Alkomat

Post autor: ejdzej »

No na razie się nie skarżę. Cały czas jest ok. Jakby pokazywał źle to pewnie bym go wywalił. Na kalibrację jednak odsyłam raz w roku jak było w instrukcji. Była też tam podana liczba pomiarów po jakiej należy zrobić ewentualnie kalibrację, ale nigdy do niej nie dobiłem.
ejdzej
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2019, 20:19

Re: Alkomat

Post autor: ejdzej »

Razem z wysyłkami ok tygodnia, ale nigdy nie wysyłam przed wakacjami lub świętami bo wtedy pewnie może się czas wydłużyć. Generalnie mam taką zasadę, że jak wiem że nie będę potrzebował to go odsyłam do dystrybutora. Zawsze wraca z pismem o dokonanej kalibracji i wydrukiem z jakiejś aparatury. Także potwierdzenie wygląda w ten sposób. Jak potem robię jakieś badania porównawcze, np kilka pomiarów w krótkim odstępie lub porównanie z innym alkomatem to jeszcze mi się nie zdarzyło żeby wyniki się rozjeżdżały.
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Alkomat

Post autor: gutek »

Jeżeli by ktoś szukał to w Opoltransie na Kołobrzeskiej mają i przedział cenowy do wyboru.
ODPOWIEDZ