Jaką przetwornice kupić

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
dzwiedziu
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:04

Jaką przetwornice kupić

Post autor: dzwiedziu »

Witam. Potrzebuje przetwornicy z 12 vna 230 v i nie wiem jaką kupić proszę o pomoc, zasilana będzie głównie mała lodówka 80 w
pol
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2008, 22:19

Re: Jaką przetwornice kupić

Post autor: pol »

500 wat sinus
MISIO
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2008, 11:06

Re: Jaką przetwornice kupić

Post autor: MISIO »

Montowanie lodówki kuchennej w samochodzie nie jest dobrym pomysłem. Drgania uszkodzą agregat który nie będzie pracował w poziomie. Jest to bardzo szkodliwe dla lodówek. Lodówki samochodowe wykorzystują zazwyczaj ogniwo Peltiera do chłodzenia, które poza wentylatorem nie posiada elementów ruchomych. Co do przetwornicy to musisz wiedzieć, że wszystkie tanie przetwornice posiadają przebieg prostokątny, który nieuczciwi sprzedawcy nazywają modyfikowany sinus. Do poprawnej pracy urządzeń AGD potrzeba przebiegu sinusoidalnego. Żadna tania przetwornica nie zapewni takiego przebiegu. A jeżeli nasz wydać parę stówek na dobrą przetwornicę, która będzie zapewniała poprawne parametry pracy, to lepiej zastanów się nad lodówką turystyczną (tylko nie chłodziarką).
dzwiedziu
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:04

Re: Jaką przetwornice kupić

Post autor: dzwiedziu »

To nie będzie jeździło w aucie, planuje dać solar 330w+regulator 10A lub 20A + akumulator 100ah + przetwornica z czystym sinusem i wtedy na lodówkę, i bedzie to mi pracować tylko w weekendy od piątku do niedzieli. Znalazłem w necie taką z czystym sinusem 1500 i 3000 max za okolo 600zł,
ODPOWIEDZ