Uszkodzona szyba w aucie.

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
nairda
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2022, 10:24

Uszkodzona szyba w aucie.

Post autor: nairda »

Mam taki problem ponieważ jechałem po "obwodnicy" w Ostrołęce i spod kół któregoś auta wyskoczył spory kawałek asfaltu robiąc dość dużą "dziurę" w przedniej szybie. Niestety był dość duży ruch i nie potrafiłem stwierdzić z którego to auta. Mam AC lecz bez ochrony szyb więc odpada moje ubezpieczenie. Czy ktoś może orientuje się czy jest jakieś inne rozwiązanie? Ponieważ jest to praktycznie nowe dostawcze auto i troszkę szyba kosztuj, a drażni mnie to że są takie dziury i wszędzie kawałki asfaltu...
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Uszkodzona szyba w aucie.

Post autor: mIcHaLos »

Możesz zrobić to z AC - nie mając pakietu szyb.
Pamiętaj że to nie wina innego kierowcy ale zarządcy drogi - niestety żeby to udowodnić - graniczy z cudem. Więc pozostaje 1 opcja, niestety.
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: Uszkodzona szyba w aucie.

Post autor: tremendes »

Zachowuj bezpieczny odstęp i będzie ok. Nikt ci nie zapłaci za takie uszkodzenie bo niby jaki miał na to wpływ. Równie dobrze ty komuś mogłeś zrobić to samo nawet o tym nie wiedząc. Jeden gość wpadł na pomysł jeździć blisko za tirami, żeby oszczędzać na oporach powietrza. Trochę tak pojeździł coś tam zaoszczędził ale też dostał odpryskiem spod kół tira i wszystko co zaoszczędził musiał z nawiązką wydać na nową szybę...... :mrgreen:
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: Uszkodzona szyba w aucie.

Post autor: tremendes »

Poza tym w tym kraju nie oczekuj, że zarządca drogi coś ci wypłaci. Jeden gość wezwał policję, żeby udokumentowała, że wjechał w dziurę i uszkodził zawieszenie to przyjechali i go ukarali mandatem, że nie dostosował jazdy do dziur w jezdni czy coś podobnego i wlepili mandat. Tak to się najczęściej kończy , tak wygląda "pomoc" służb w tym kraju. I tak samo byłoby w twoim przypadku, że nie dostosowałeś prędkości do luźnych kawałków asfaltu znajdujących się na jezdni.
Ubezpieczenia 2022
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2022, 12:18

Post autor: Ubezpieczenia 2022 »

A ja mam inne pytanie , gdzie w Ostrołęce mogę ubezpieczyć auto osobowe , interesuje mnie rzetelne biuro ubezpieczeń, które znajdzie mi najniższą możliwą składkę tylko na OC .
ODPOWIEDZ