Pseudo Tjuning

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Pseudo Tjuning

Post autor: domel59 »

Witam. Założyłem taki temat bo chciałem zobaczyć co sądzicie o przeróbkach wizualnych naszych miejscowych i za miejscowych samochodów. Ja jak widzę samochód z takim agro tuningiem to po prostu aż żal właściciela samochodu za gust. Widziałem w Oce kilka takich samochodów i aż mi się śmiać chce jak można popsuć tak samochód. Dla przykładu chciałbym podać białego Seata Toledo pierwszej generacji nie wiem i raczej nie ważne na jakich tablicach rejestracyjnych, ale ten owy Seat miał drewniany spojler na tylnej klapie :shock: . Normalnie szok!!! Albo żółto czerwono jakiś tam kadett obwieszony spojlerami i siatexem z naklejką Sparco. Szok. Apeluję do tych ludzi żeby najpierw się 1000 razy zastanowili zanim coś doczepią do swojego samochodu bo normalnie ludzie się z nich śmieją jak przejeżdżają przez miasto czy gdziekolwiek indziej.
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: hempgru »

ja tam uwazam ze lepiej wydac mniej kasy a robic tuning z sensem... wystarcza fajne, dopasowane felgi, jakas tylko lotka (tez musi byc fajna), wydech, zmienione swiatla (klosze tez) i jest ok. no i jeszcze szyby :)) nie ma co przesadzac jak sie nie ma kasy... na reszte przyjdzie czas.
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: domel59 »

Jak dla mnie, żeby samochód naprawdę wyglądał dobrze to wystarczy ładna w miarę większa felga, lekkie obniżenie, ładny kolor i ogólnie samochód musi być dopieszczony. Po co zakładać do niego jakiś tam wydech, co on daję?? Oprócz tego że samochód jest nieznośnie głośny to nic. Lotka na tylną klapę?? Hmm zależy jaki kto ma gust ale ona raczej koni nam nie doda a w niektórych przypadkach wygląda tak jakby ktoś ukradł ławkę z parku i na bagażnik założył. Lampy typu gej look były fajne 5 lat temu i to tylko w Lexusie. Ale niektórzy myślą, że nawalą na samochód 20 kilo szpachli gdzie się da, kupią zderzaki made in allegro i już mają samochód, że laski pod remizą nogi rozkładają.
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: hempgru »

no wlasnie nie widze sensu zakladanie "tony" spoilerow... bo to zenada.. ja tam lubie wydech :)) i nie musi byc glosny... taki basowy pomruk styka :P a co do stanu auta to tez mysle ze jesli juz robic to na dobrej furze... a nie jak to napisales najpierw 20 kilo szpachli i tuning... pff... tak to kazdy potrafi xD zajedzie pod sklep i sie ludzie podniecaja.. a sie okazuje ze to ledwo jedzie :)) hehe no i jeszcze fajnie jeste miec jakies dobre car audio :))))
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: Qrpiana »

Przede wszystkim nie wygląd a to co pod maską się liczy. Co to za "sportowy" samochód, co pod maska ma 50 km :lol: Jeżeli chcecie zrobić fajne autko to zainwestujcie też w moc! :mrgreen:
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: hempgru »

kazdy robi to na co go stac :)) ale silnik tez jest wazny... jak juz to wyglada, to niech i jakos jedzie xD pzdr :))
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: paul997 »

-
Ostatnio zmieniony 04 lis 2009, 11:16 przez paul997, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrówka
paul997
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: przeklinak »

Qrpiana pisze:Przede wszystkim nie wygląd a to co pod maską się liczy. Co to za "sportowy" samochód, co pod maska ma 50 km :lol: Jeżeli chcecie zrobić fajne autko to zainwestujcie też w moc! :mrgreen:

zgadzam się
ale ja np mam i tak już wyżyłowany silnik fabrycznie i jakoś nie widzę potrzeby żeby go jeszcze "ulepszac" :D
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: domel59 »

picia4 pisze:Qrpiana napisał(a):
Przede wszystkim nie wygląd a to co pod maską się liczy. Co to za "sportowy" samochód, co pod maska ma 50 km Jeżeli chcecie zrobić fajne autko to zainwestujcie też w moc!



zgadzam się
ale ja np mam i tak już wyżyłowany silnik fabrycznie i jakoś nie widzę potrzeby żeby go jeszcze "ulepszac"
To pewnie masz Honde. Zgadłem?
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: przeklinak »

nie :)
renault clio mały ale zwinny :)
no i koników jak na mały silnik też trochę ma
a wracając do tematu to po oce jeździ taka meganka i focus jak dla mnie to trochę za dużo spoilerów i progów jest dodanych
ale to tylko moje zdanie :)
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: domel59 »

Akurat ta Meganka ma założony fabryczny pakiet stylizacyjny a Fokus?? No cóż, są gusta i guściki, tyle że w tym Fokusie jakiś porządniejszy silnik siedzi, przynajmniej tak słyszałem.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: przeklinak »

domel59 pisze:Akurat ta Meganka ma założony fabryczny pakiet stylizacyjny a Fokus?? No cóż, są gusta i guściki, tyle że w tym Fokusie jakiś porządniejszy silnik siedzi, przynajmniej tak słyszałem.

ok ale mi osobiście się nie podoba :) trochę przesadne to jest
a focus chyba często parkuje na findera od strony biedronki :)
a i mi chodzi tylko o wygląd a nie o moc ;)
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: hempgru »

no ta meganka jest jakby "przesadzona" ale skoro to pakiet... hmm jezdzil tez czerwono zolty peugeot 206 (z tego co slyszalem to cieniutki silniczek ) :P a no i takie wiesniackie bmw 3, takie granatowe.. ktore strasznie pierdzi a ledwo jedzie :p
Awatar użytkownika
maka7777
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 18 lis 2005, 11:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: maka7777 »

A może tak osoby które tak wielce znają się na przeróbkach , tuningu , stylingu , oponach zawieszeniu , silniku itp itd zaprezentują swoje prace ?? Lepiej coś konstruktywnego stworzyć niż kogoś wyśmiewać . Wszyscy na tym skorzystają .
Vectra KLUB Polska http://www.vectraklub.pl
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: paul997 »

-
Ostatnio zmieniony 02 lis 2009, 10:53 przez paul997, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrówka
paul997
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: domel59 »

maka7777 pisze:A może tak osoby które tak wielce znają się na przeróbkach , tuningu , stylingu , oponach zawieszeniu , silniku itp itd zaprezentują swoje prace ?? Lepiej coś konstruktywnego stworzyć niż kogoś wyśmiewać . Wszyscy na tym skorzystają .
A co mam Ci pokazać. Skoro założyłem taki wątek w którym jak twierdzisz wyśmiewam się z pseudo tunigu, to raczej nie mam tony spojlerów na samochodzie i 300koni. Mój samochód bardzo wyśmiewany przez ogół ludzi(właśnie przez takich ludzi jak pseudo tuningowcy) jest w 90 % seryjny (w 90% bo mam zmienioną kierownicę na mniejszą - nie dla stylingu, poprostu lepiej mi się z taką jeździ, i nie seryjne radio :wink: ) więc raczej wygląda tak jak każdy inny który też nie jest przerobiony. W przyszłości mam zamiar zmienić felgi na ładniejsze i obniżyć lekko zawieszenie. I to wszystko. Oprócz tego że doprowadzę go do stanu perfekcyjnego (czyt. takim jakim był wyjeżdżając z fabryki).
paul997 pisze:No i w ten sposób pogrzebałeś cały wątek . Bo czym biedaki mają się pochwalić, ja tylko oponami Kleber Dynaxer i hamownią od Brembo i Ferodo. Co gorsza, tarcze w seryjnym rozmiarze . Aha, zapomniałem o felgach o większym ET - w Vectrze A siedzą u mnie fele stalowe z Vici B. Nie jest to żaden tuning, tylko po prostu dobrze wydana kasa - jeździ się przyjemniej i bezpieczniej.
I cały sęk w tym, że samochodem ma się jeździć bezpiecznie i przyjemnie. :wink:
Awatar użytkownika
maka7777
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 18 lis 2005, 11:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: maka7777 »

domel59 pisze:A co mam Ci pokazać. Skoro założyłem taki wątek w którym jak twierdzisz wyśmiewam się z pseudo tunigu, to raczej nie mam tony spojlerów na samochodzie i 300koni. Mój samochód bardzo wyśmiewany przez ogół ludzi(właśnie przez takich ludzi jak pseudo tuningowcy) jest w 90 % seryjny (w 90% bo mam zmienioną kierownicę na mniejszą - nie dla stylingu, poprostu lepiej mi się z taką jeździ, i nie seryjne radio :wink: ) więc raczej wygląda tak jak każdy inny który też nie jest przerobiony. W przyszłości mam zamiar zmienić felgi na ładniejsze i obniżyć lekko zawieszenie. I to wszystko. Oprócz tego że doprowadzę go do stanu perfekcyjnego (czyt. takim jakim był wyjeżdżając z fabryki).
No tak nie masz tony spoilerów i 300 koni przecież mieć ich nie możesz jeżdząc prawdopodobnie seicento ;-) . Chodziło mi o to ze jeśli ktoś zakłada temat że inni przerabiają auta zle to pewnie sam umie zrobić to ze smakiem i z gustem. Nie mówie tutaj o tonie spoilerów ale nie każdy umie dobrać chociażby opony czy ładne felgi aluminiowe. Ale widzę że jesteś teoretykiem więc może pozwól innym być sobą .
Vectra KLUB Polska http://www.vectraklub.pl
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: domel59 »

Ok ok. Agro tuning rządzi. :lol:
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: przeklinak »

maka7777 pisze:A może tak osoby które tak wielce znają się na przeróbkach , tuningu , stylingu , oponach zawieszeniu , silniku itp itd zaprezentują swoje prace ?? Lepiej coś konstruktywnego stworzyć niż kogoś wyśmiewać . Wszyscy na tym skorzystają .

ja tu tylko swoją opinie wyrażam i nie każdy się z nią może zgodzić czyż nie ?
są gusta i guściki
a Ty widac masz pewnie jeden z takich pojazdów o jakim mowa w tym temacie :P
Awatar użytkownika
maka7777
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 18 lis 2005, 11:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: maka7777 »

picia4 pisze:
maka7777 pisze:A może tak osoby które tak wielce znają się na przeróbkach , tuningu , stylingu , oponach zawieszeniu , silniku itp itd zaprezentują swoje prace ?? Lepiej coś konstruktywnego stworzyć niż kogoś wyśmiewać . Wszyscy na tym skorzystają .

ja tu tylko swoją opinie wyrażam i nie każdy się z nią może zgodzić czyż nie ?
są gusta i guściki
a Ty widac masz pewnie jeden z takich pojazdów o jakim mowa w tym temacie :P

Akurat nie i też napawa mnie trochę śmiechem robienie czasem z całkiem ładnego seryjnego auta pokemona lub batmobila. Ale być może można wskazać pewien kierunek osobom które przerabiają swoje auta . Mocno wcale nie znaczy dobrze czego efekty każdy może zaoberwować na ulicy .
Opinie wyrażać każdy może ale jest dużo lepiej jeśli ma ona aspekt pozytywny a nie negatywny tzn zamiast krytykować swoją opinią może wyrazić opinie jak przerobić z gustem.

Niestety wiele osób kupuję worki spoilerów i oddaje do lakiernika za samo malowanie płacąc grube pieniążki. A np można by to przeznaczyć markowy układ wydechowy ( nie mylić z samym tłumikiem koncowy co budzi poł osiedla) ale np supersprint od kolektora do końca. Frajda gwarantowana .albo amortyzatory bilstein B8 gdzie auto jedzie jak po szynach ( niestety koszt ok 2 tyś ) .
Vectra KLUB Polska http://www.vectraklub.pl
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: domel59 »

maka7777 pisze:Akurat nie i też napawa mnie trochę śmiechem robienie czasem z całkiem ładnego seryjnego auta pokemona lub batmobila. Ale być może można wskazać pewien kierunek osobom które przerabiają swoje auta . Mocno wcale nie znaczy dobrze czego efekty każdy może zaoberwować na ulicy .
Opinie wyrażać każdy może ale jest dużo lepiej jeśli ma ona aspekt pozytywny a nie negatywny tzn zamiast krytykować swoją opinią może wyrazić opinie jak przerobić z gustem.

Niestety wiele osób kupuję worki spoilerów i oddaje do lakiernika za samo malowanie płacąc grube pieniążki. A np można by to przeznaczyć markowy układ wydechowy ( nie mylić z samym tłumikiem koncowy co budzi poł osiedla) ale np supersprint od kolektora do końca. Frajda gwarantowana .albo amortyzatory bilstein B8 gdzie auto jedzie jak po szynach ( niestety koszt ok 2 tyś )
Przecież od początku tematu chcemy właśnie udowodnić że takie obrzucanie auta spojlerami jest bez sensu, brzydko wygląda i nie ma z tego żadnego pożytku. Jest właśnie wiele innych rzeczy, które można zmienić w samochodzie tak jak napisałeś właśnie kompletny układ wydechowy. np z kwasóweczki (koszt wcale nie powala na nogi, za ok 1200zł można już mieć ładny układ, tylko że nie w oce), doprowadzenie lakieru do takiego stopnia żeby można się w nim przejrzeć, założenie większych tarcz hamulców. ( i tu się pochwale u siebie mam 288mm hehe seria 240mm) itd itp.
Awatar użytkownika
shutkovsky
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2009, 1:18

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: shutkovsky »

hempgru pisze:ja tam uwazam ze lepiej wydac mniej kasy a robic tuning z sensem... wystarcza fajne, dopasowane felgi, jakas tylko lotka (tez musi byc fajna), wydech, zmienione swiatla (klosze tez) i jest ok. no i jeszcze szyby :)) nie ma co przesadzac jak sie nie ma kasy... na reszte przyjdzie czas.
a fajna tzn jaka??
jadnym podoba sie kosmiczna a drugim normalna niska, plaska

mi osobiscie podoba sie (?) zlotawe mondeo delikatnie przerobione, na miejscu wlasciciela obnizyl bym je delikatnie i ladniejsze szersze aluski wstawil
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Trec_Londyn
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 23 kwie 2009, 15:10

mazda6

Post autor: Trec_Londyn »

hehehe przykre ale prawdziwe sa tacy kturzy prubuja tuningowac ale nie maja o tym pojecia ale niestety i tacy musza chodzic(jezdzic) po tym swiecie :shock: :shock:
A ja mam panowie pytan ie czy w OCE znajduje sie jakas firma godna polecenia ktura zaoferuje jakis ciekawy body-kit?????
Niebawem jade na wakacje do PL moze by zaaplikowal jakis spojlerek hehehe
Aby nie worek spojlerow :devil: :devil:
Pozdrawiam Karol
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: domel59 »

Trec_Londyn pisze:hehehe przykre ale prawdziwe sa tacy kturzy prubuja tuningowac ale nie maja o tym pojecia ale niestety i tacy musza chodzic(jezdzic) po tym swiecie
A ja mam panowie pytan ie czy w OCE znajduje sie jakas firma godna polecenia ktura zaoferuje jakis ciekawy body-kit?????
Niebawem jade na wakacje do PL moze by zaaplikowal jakis spojlerek hehehe
Aby nie worek spojlerow
Pozdrawiam Karol
Nie, nie ma w Oce takiej firmy i raczej prędko nie powstanie (allegro rulez bleeee). Raczej sobie ten spojlerek przywieź z wysp i staraj się nie kaleczyć języka polskiego (ortografia). Pozdrawiam Domel.
Trec_Londyn
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 23 kwie 2009, 15:10

Re: Pseudo Tjuning

Post autor: Trec_Londyn »

No nic wiec bede szukal w innych miastach Polski co do Ortografi hmmmm tak czasami bywa
ODPOWIEDZ