Regulacja instalacji gazowej

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
luisek181
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:00

Regulacja instalacji gazowej

Post autor: luisek181 »

Czy ktoś może się orientuję gdzie dobrze regulują instalacje gazową w Ostrołęce i ile to mniej więcej może kosztowac? chodzi mi o wyregulowanie spalania ponieważ przy silniku 1,4 spalanie mam ponad 12 l gazu;/ z góry Dzięki:)
wolf7777
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2009, 15:52

Re: instalacja gazowa

Post autor: wolf7777 »

Pierwsza sprawa to filtr powietrza i filtr gazu,obie te rzeczy należy wymieniać raz do roku,przy starych filtrach(zapchanych ) spalanie wzrośnie. Stare świece tak samo. Te rzeczy musisz mieć sprawne zanim pojedziesz na regulację gazu.Prawidłowo gaz powinno regulować sie dwa razy w roku- na jesieni przed zimą i na wiosnę. Niestety co do gazowników w o-ce mam złą opinię. Dobrego gazownika znam w Olsztynie ale to pewnie raczej za daleko,chyba że przy okazji. A i cieżko sie do niego dopchać (ma dobrą opinię fachowca a co za tym idzie sporo klientów)-dlatego.
MMISIEKK007
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2009, 11:55

Re: instalacja gazowa

Post autor: MMISIEKK007 »

Zakladalem gaz do mojego autka ponad 2 lata temu, polecil mi go moj kolega ktory pare miesiecy temu wczesniej tez sobie zalozyli i musze przyznac ze jest wszystko Ok i na nic nie narzekam. A ten gazownik miesci sie teraz za mostem przy rondzie po prawej stronie w takim blaszanym hangarze
Awatar użytkownika
BikeRider
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 30 kwie 2006, 23:47
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: instalacja gazowa

Post autor: BikeRider »

MMISIEKK007 pisze:A ten gazownik miesci sie teraz za mostem przy rondzie po prawej stronie w takim blaszanym hangarze
Znajomemu ten gazownik regulował gaz to fakt samochód lepiej chodził ale gasł przy gwałtownych hamowaniu. Koszt samej regulacji 30zł. Pojechał do Piątnicy (koło Łomży) podpieli mu tam auto pod komputer i okazało się, że ten człowiek przy rondzie ustawił mu "stałe kroki". Auto zaczęło normalnie jeździć, a chłopaki jak się dowiedzieli, że przyjechał specjalnie z Ostrołęki nic nie wzięli za regulację.
Drugi znajomy ma nissana i na ostrowskiej zakładał gaz. To też coś źle zrobili pojechał do Piątnicy poprawili wszystko i już jeździ 4 rok nie ma najmniejszych problemów.
503 126 780 to telefon do nich. Firma nazywa się Kubuś
Ostatnio zmieniony 08 gru 2009, 15:27 przez BikeRider, łącznie zmieniany 1 raz.
Serwis Komputerowy
SAT-Serwis
Kontakt: 880 271 048
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: instalacja gazowa

Post autor: netespl »

Ten 1.4 to monowtrysk czy wielopunktowy? Instalacja gazowa II gen. czy sekwencja?
wolf7777
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2009, 15:52

Re: instalacja gazowa

Post autor: wolf7777 »

Moje słowa sie potwierdzają- w o-ce nie ma gazownika fachowca,są pseudo gazownicy. Ja to sprawdziłem na sobie jak miałem problem w swoim aucie z gazem. Dopiero w Olsztynie znajomy gazownik dosłownie w 5 minut problem naprawił a u nas w o-ce nie umieli.Do tego auto kazali zostawić na dłuzej i około 400zł za naprawę a jeszcze nie wiedzieli co szwankuje. Paranoja. Nie obrażając nikogo,bo sam tu mieszkam: pod względem fachowców od aut Ostrołęka to ,,wioska,,NIESTETY :? Dodam że koszt tej naprawy 15 zł a nie 400zł. :ass:
luisek181
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:00

Re: instalacja gazowa

Post autor: luisek181 »

odnośnie tego Olsztyna to możecie mi podać namiary na ten zakład, czasem bywam w Olsztynie.

to jest fiat Siena 1,4 8v '97rok nie wiem co za instalacje on ma bo mam go krótki czas i się na tym za specjalnie nie znam;/
z tego co czytam to Na Ostrołęce samochodu nie oddawać do regulacji. jak narazie postaram się powymieniać filterki i świece .
wolf7777
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2009, 15:52

Re: instalacja gazowa

Post autor: wolf7777 »

089 532 02 29, 089 532 22 29 to są dwa numery tel. do Olsztyna. I tu masz adres gdzie ja robiłem:ul. Bażyńskiego Jana 12 Olsztyn,Tel. 089 527 27 40
Tel. 504 268 215
Mam nadzieję ze pomogą. :)
mechanik
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2009, 12:35

Re: instalacja gazowa

Post autor: mechanik »

czy jest ktos na tym forum, ktory w swojej bryczce nie ma gazu?
antz13
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2009, 14:38

Re: instalacja gazowa

Post autor: antz13 »

Ja jestem. Ale myślę coraz częściej o instalacji. Skąd pytanie?
mechanik
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2009, 12:35

Re: Regulacja instalacji gazowej

Post autor: mechanik »

widze poprostu, ze temat gazu jest topowy na tym forum. A ja jestem przeciwnikiem "okaleczania" aut LPG.
marioorz
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2010, 1:49

Re: Regulacja instalacji gazowej

Post autor: marioorz »

gaz do kuchenek
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Regulacja instalacji gazowej

Post autor: kris4724 »

ropa w pryszczach
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Regulacja instalacji gazowej

Post autor: pudeleQ »

Jak sekwencja, to mogę spróbować pomóc ogarnąć.
Jaksa
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2011, 10:41

Re: Regulacja instalacji gazowej

Post autor: Jaksa »

Regulacja gazu nie polega tylko na podłączeniu kompa do ecu gazowego i zrobienie ustawień.
Prawidłowa regulacja daje efekt wtedy kiedy parametry gazowe są zbliżone do parametrów benzynowych.Warunkiem musi być sprawna sonda lambda bo to ona steruje prawidłowo gazem.
Ja polecam Pawła na centrum.
karol_ch5
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2012, 20:03

Re: Regulacja instalacji gazowej

Post autor: karol_ch5 »

A gdzie najlepiej zakładać gaz w Ostrołęce? Mam passata b5 1.6
Domin44
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2012, 14:17

Re: Regulacja instalacji gazowej

Post autor: Domin44 »

Ja polecam zakład w Krępie koło Przasnysza. Panowie się starają aby poradzić. Jedyny minus, ze kawałek drogi. Jednak ja miałem problem z którym nikt nie mógł się uporać i byłem nawet w Radomiu i też nic. mechanik z Myszyńca polecił mi Krępę i faktycznie pomogli
ODPOWIEDZ