zamarzniety płyn do spryskiwaczy

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
AgresYa
starszy szeregowy
Posty: 57
Rejestracja: 25 cze 2007, 14:52
Lokalizacja: WO

zamarzniety płyn do spryskiwaczy

Post autor: AgresYa »

Witam, jeszcze zanim spadł śnieg, resztki (około Litra) letniego płynu do spryskiwaczy mi zamrazło, az mi korek wyskoczył od ciśnienia, zbiornik na szczęscie mam cały, dzis wlałem wrzątek z czajnika zeby to rozpuscic i wypryskać, w zbiorniku sie wszystko rozpusciło, ale wypryskac nie da rady, dalej mam przewody zamarzniete lub spaliłem silniczek od natrysku, co teraz robić? Gdybym zostawił w galeri pod ziemią samochod gdzies od 9 do 18 to by coś poskutkowało? Macie jakies pomysły?
pzdr
;)
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Re: zamarzniety płyn do spryskiwaczy

Post autor: H___G »

jeśli silniczek działa to na pewno go słychac jak pracuje.pomysł z wstawieniem pod galerie całkiem dobry.powinno rozmarznąć.możesz jeszcze zobaczyć czy np przewody nie spadły i gdzieś ten płyn po boku nie leci.
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: zamarzniety płyn do spryskiwaczy

Post autor: Bzyk »

Zamiast wrzątku lepiej wlewać denaturat, to tak dla innych info. Denaturat nawet w przewodach lód rozpuści.
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: zamarzniety płyn do spryskiwaczy

Post autor: Siara »

Dokładnie jak mówił przedmówca. Miałem tak rok temu. Wstawiłem w galerii na parking podziemny, co prawda nie w Ostrołęce ale tutaj u Nas chyba też temperatura powinna być odpowiednia, po dwóch godzinach wlałem denaturat i poczekałem aż on dopełni reszty. U mnie się powiodło, tak więc powodzenia :)
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: zamarzniety płyn do spryskiwaczy

Post autor: trampella »

Panowie dzięki za podpowiedzi!!!Pozdro w ten zimny wieczór.
ODPOWIEDZ