Rejestracja auta

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Rejestracja auta

Post autor: hempgru »

Witka ! mam pytanie jakiś czas temu kupiłem auto i przyszedł czas go przerejestrować. czy jeśli blachy mi zostają te same to płace tylko za wymianę dowodu ? czy i jakiś procent w Skarbówce ? Liczę na szybką odp ; )
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Rejestracja auta

Post autor: Infom »

jeżeli z tego samego miasta jesteś co poprzedni właściciel to blachy zostają i nie musisz ich zmieniać i oczywiście nie płacisz
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Rejestracja auta

Post autor: hempgru »

czyli tylko dowód ? interesuje mnie co z tym podatkiem do Skarbówki.. podobno 2 %
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Rejestracja auta

Post autor: aga1009 »

Podatek wynosi 2% od wartości rynkowej pojazdu w dniu zawarcia umowy kupna-sprzedaży.
Musisz też złożyć do swojego urzędu skarbowego deklaracji PCC-3. Gdy wartość pojazdu nie przekracza 1000zł nie trzeba płacić podatku lub gdy masz wystawioną fakturę(sprzedawcą jest firma).
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Rejestracja auta

Post autor: hempgru »

dzięki bardzo ; ) pozdrawiam ; ))
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Rejestracja auta

Post autor: przeklinak »

weź tylko ze sobą tablice bo znak wodny nowy dostaniesz i pani musi go nakleic :D
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Rejestracja auta

Post autor: Qrzysio »

Gdy wartość samochodu jest nieduża płacisz ryczałt- kupujesz znaczki skarbowe, bodajże za 8 zł. Tak było jeszcze kilka lat temu.
Poza tym wartość 2% liczona jest chyba od kwoty na fakturze/umowie, a nie od wartości rynkowej. Od wartości rynkowej wycenia ubezpieczalnia a nie urząd skarbowy.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Rejestracja auta

Post autor: Infom »

dokładnie 2% wylicza się od kwoty zapisanej na umowie kupna/sprzedaży od wartości rynkowej może urząd wyliczyć jeżeli widać ewidentnie gdzie ktoś zaniżył bardzo kwotę pojazdu ( chociaż nie spotkałem się z taka sytuacją nawet u znajomych kombinatorów ;) )
ODPOWIEDZ