klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
wedd
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2010, 9:31

klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: wedd »

Witam. Gdzie w Ostrołęce i okolicy odgrzybić i nabić klimę w DOBREJ CENIE ?
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: netespl »

Tanio masz w Rzekuniu, ale jeśli chodzi o odgrzybianie to mało skutecznie. Robią ozonowanie, ale w mojej opinii za krótko by pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.
wedd
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2010, 9:31

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: wedd »

ten chłopak z Rzekunia przeniósł się gdzieś do Tobolic.

ile to jest tanio ? :-)
Radek85b
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:56

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: Radek85b »

W Antoniach za odgrzybienie i napełnienie biorą 100-150zł w zależności od pojemności układu. Całość trwa około godzinki
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: Bzyk »

Ozonowanie to nie jest dezynfekcja klimatyzacji a jedynie odświeżenie wnętrza i kanałów wentylacyjnych.
mariusz1229
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2011, 18:33

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: mariusz1229 »

Panowie jak układ jest pusty to należy przed nabiciem sprawdzić szczelność a to dodatkowy koszt 50 -100 zł. tak więc razem 200 - 250 bo samo nabicie to przeważnie wyrzucenie kasy.....
Radek85b
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:56

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: Radek85b »

I tu jesteś w błędzie. W Antoniach zanim nabili mi układ czynnikiem sprawdzili szczelność dopiero po upewnieniu się, że jest ok nabili. Przy dziurawym układzie lokalizują defekt i albo naprawiasz sam albo u nich, koszt wcale się nie zwiększa. Więc wcale nie będzie dodatkowych kosztów
mariusz1229
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2011, 18:33

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: mariusz1229 »

a czym sprawdzali szczelność? powietrzem?
mariusz1229
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2011, 18:33

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: mariusz1229 »

szczelność należy sprawdzić AZOTEM jest to niezbędne gdy układ jest pusty lub gdy zachodzi podejrzenie nieszczelności - uszkodzenia układu , jest to najlepsza metoda sprawdzenia szczelności układu a to kosztuje 50-100 zł. do tego 150 nabicie i wychodzi koszt , a sprawdzanie powietrzem to wielka LIPA , sprawdzą - nabiją i za max 2 miesiące pusto. TAK WIĘC KOLEGO NA TYM NIE OSZCZĘDZAJ - CHYTRY DWA RAZY TRACI !!!
ps.szczelność też można sprawdzić KONTRASTEM I JEST TO PODOBNY KOSZT
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: netespl »

Bzyk, nie masz racji. Ozonowanie usuwa bakterie i wirusy, a także pleśnie i grzyby. Poczytaj trochę zanim coś napiszesz. Niestety skuteczność ozonowania jest bardzo mocno zależna od stężenia ozonu oraz czasu trwania obiegu ozonu w dezynfekowanym aucie czy pomieszczeniu. Poza tym wielu ludzi nie zwraca uwagi na to, że podczas ozonowania należy ustawić obieg zamknięty, a inną sprawą jest, że w wielu autach jest on uszkodzony i mimo zamknięcia nadal pozostaje nieszczelny. Poprawnie wykonane ozowanie o odpowiednim stężeniu pozwala pozbyć się wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów, pleśni i nieprzyjemnych zapachów - łącznie z zapachem dymu tytoniowego.
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: Bzyk »

Netespl, źle trafiłeś, się gdzieś kiedyś spotkamy to dokładnie wytłumaczę, za dużo pisania.
Ostatnio nawet któraś z dużych sieci naprawczych reklamowała się "ozonowanie- odświeżenie wnętrza"

Jak gazem chcesz usunąć nieczystości stałe ? Tylko spłukanie chemią daje trwałe dobre efekty.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: netespl »

Owszem, gazem nie usuniesz stałych nieczystości, ale zabijesz organizmy, które powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu, a także dolegliwości zdrowotnych u człowieka. Chemią też nie usuniesz stałych nieczystości bez demontażu wszystkich elementów klimatyzacji. Najwięcej szkodliwych organizmów zbiera się w parowniku/skraplaczu, a stamtąd bez jej demontażu nic nie wypłuczesz. Samo zalanie chemią nie spowoduje, że pleśń i inne grzyby magicznie odparują.
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: Bzyk »

Tak jak sam napisałeś to co powoduje, że klima śmierdzi to grzyb itp. w parowniku. Jeśli potraktujesz to gazem to tylko to wysuszysz, za rok świetna pożywka dla większej ilości syfu.
Chemia (płyn) wypłucze to wszystko z parownika, pod jednym warunkiem, że to prawidłowo zrobisz czyli wprowadzisz sondę od dołu czyli tam gdzie skrapla się woda z klimy.
Na zachód od Odry nikt nie robi dezynfekcji ozonem, ozonem traktują po płukaniu chemicznym, które po prostu wali chemią.
W domu w toalecie do czyszczenia używasz domestosa czy jakiegoś psikacza w aerozolu ? To takie dość dosłowne porównanie metod czyszczenia.
foster
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 23 kwie 2006, 21:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: foster »

W antoniach to gdzie dokładnie ?? w którym miejscu ?
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: robertdeniro »

foster pisze:W antoniach to gdzie dokładnie ?? w którym miejscu ?
Ponawiam pytanie. Gdzie konkretnie w Antoniach? Czy ktoś wie?
grzes
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2011, 17:11

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: grzes »

motomarex.pl - 150zł nabicie z ozonowaniem.
Nabijamy układ z kontrastem, możliwość sprawdzenia azotem...
dzwiedziu
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:04

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: dzwiedziu »

Witam. Gdzie dobrze odgrzybić klime podkreślam dobrze, a przy okazji i nabić
T o m e k
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2010, 7:17

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: T o m e k »

Jak chcesz porządnie zdezynfekować klimatyzację to tak jak pisze <Bzyk> czyli chemia pod ciśnieniem rozpylana bezpośrednio na parownik wypłucze syf, jest to najskuteczniejsza metoda i trzeba po niej wykonać jeszcze czyszczenie kanałów wylotowych no i wnętrze (jak capią fotele i podłoga to najpierw wyprać) i tu dobrze wykonać ozonowanie lub rozpylić porządny granat (tu nie zrozumcie mnie źle nie chodzi mi o taki który można kupić w sklepie bo to zwykły dezodorant, mówimy o profesjonalnej chemii warsztatowej). Pamiętaj że przy ozonowaniu klima ma działać, a gdy rozpylasz granat ma być wyłączona, no i oczywiście obieg zamknięty ok 1 h. Po czymś takim nie będzie problemu z zapachami.
W okolicy nie słyszałem żeby czyścili bezpośrednio parownik, jest to czasochłonne i drogie. Natomiast chemie lub ozon rozpylą ci praktycznie wszyscy co wykonują serwis klimy. Ważne nie zapomnij o wymianie filtra kabinowego przed dezynfekcją. Ja dezynfekuję chemią jak chcesz kontakt napisz.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: hcuj »

Jak ci po drodze to polecam mar max w Białymstoku. Za stówę nabicie do pół kilo r134a i ozonowanie. Sprawdzenie szczelności azotem bodajże za dopłatą 20zł.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: przeklinak »

a w jakich cenach w Ostrołęce jest sprawdzenie szczelności, odgrzybienie ozonowaniem no i nabicie ?
pytam z ciekawości bo chce porównać cenę z miejscem gdzie ja robiłem
MariuszWu
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2017, 16:21

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: MariuszWu »

Cena, cena, cena. Krótkie myślenie.
Być może mam trochę lepiej, bo zarabiam więcej niż wydaje, ale już nie raz nabrałem się na niską cenę i teraz mówię NIE.
Jest kilka powodów, dla których nie warto patrzeć tylko na cenę danej usługi.

1. Odpowiedzialność społeczna :D Każdy z nas chce zarabiać więcej, ale za usługi chce płacić bardzo mało. Tam pracują ludzie, którzy muszą zarabiać. Jak ktoś bierze tanio, to może oznaczać, że zatrudnionym płaci mało. Taka logika.
2. Raz pojechałem swoim samochodem, kilka lat temu, wymieniać opony z letnich na zimowe. To było takie auto terenowe więc jakoś to przeżyłem, ale fachowcy (nie powiem gdzie, bo może jakość podnieśli do teraz) podrapali mi felgi drucianą szczotką (aluminium).

Teraz opony zawsze wymieniam tam gdzie jest drożej i teraz jestem zadowolony. Koła mam dokręcone, wyczyszczone itp. Polecam Opoltrans na Kołobrzeskiej. Jak ktoś mi powie, że wymianę kompletu kosztuje 40 zł to mogę tylko popatrzeć z politowaniem. Nie ma szans świadczyć dobrych usług, zadbać o maszynę, zatrudnić sumiennych ludzi i świadczyć usługi wymiany opon za 40 zł/kpl. Spójrzmy tylko na koszty pracy, utrzymania maszyny, przy wymianie trzeba nałożyć obciążniki do wyważenia itd.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: cichy117 »

Uważasz że jak drogo to dobrze? Możesz szybko się pomylić
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: przeklinak »

A gdzie ja napisałem że chce żeby mi powiedziano gdzie jest najtaniej ?
Za to co opisałem zapłaciłem coś ok 200zł a po prostu chce wiedzieć czy w oce jest znacząca różnica w cenie takiej usługi.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: klimatyzacja samochodowa odgrzybianie i nabicie

Post autor: hcuj »

Tak jak kolega wyżej pisał - partacz z wyższą ceną to też partacz, tylko droższy. Ja miałem taką usługę zrobioną fachowo w warsztacie j/w za 100zł. A ceny w Ostrołęce to jakiś kosmos.
ODPOWIEDZ