Regeneracja pompy wtryskowej Diesel

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Regeneracja pompy wtryskowej Diesel

Post autor: hunter »

Witam. Czy w Ostrołęce bądź w okolicach znajdę gdzieś zakład zajmujący się regeneracją pomp wtryskowych? Dokładnie chodzi mi o pompę z Mazdy 323 F BJ 2.0 DITD 90KM z 2000 roku.
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Regeneracja pompy wtryskowej Diesel

Post autor: trampella »

Nikt w Ostrołece ani jej okolicach ci tego nie zrobi.Jest jakiś prywatny zakład regeneracji pomp wtryskowych za Łomżą- mechanik ten robi to w byłych budynkach SKR-u ale jak ta wieś się nazywa niestety nie pamietam.Mnie ta usługa kosztowała 200zł.Możesz też to naprawić w Olsztynie w serwisie disla tylko koszt będzie nieco większy.Adresu niestety nie znam.Powodzenia.
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Regeneracja pompy wtryskowej Diesel

Post autor: Tanatos »

Witam,

W O-ce na 98% nikt Ci tego nie zrobi. Niemniej jednak spróbuj zadzwonić do seriwsu diesli do Olsztyna. Nie pamiętam nazwy, ale zakłąd znajduje się przy ulicy Sprzętowej 4. Chłopaki naprawdę znają się na robocie. Za sprawdzenie stanu wtryskiwaczy w nowoczesnym dieslu przed zakupuem wzięli ode mnie 100zł. Jeśli podajmą się regeneracji pompy to pewnie za 100zł Ci tego nie zrobią, ale zadzwoń i zorientuj się.
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: Regeneracja pompy wtryskowej Diesel

Post autor: hunter »

Rozmawiałem z jednym gościem co regenerował pompę w Sochaczewie, tyle że ona była już kompletnie padnięta to zapłacił 3500 zł więc jestem przygotowany na niemały wydatek ;) W sumie to trochę śmieszne ze w 10 letnim samochodzie wartym 10-11 tyś regeneracja pompy tyle kosztuje, ale no cóż, jest popyt, są ceny. Dziekuję za dotychczasowe podpowiedzi ;)
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Regeneracja pompy wtryskowej Diesel

Post autor: Tanatos »

No niestety taki jest urok współczesnych diesli. Dlatego zwiastuję rychły ich koniec. Bo jaki jest sens kupować diesla powiedzmy za 15.000zł i tuż po zakupie zregernerować turbo i wtryskiwacze oraz - powiedzmy - wymienić dwumas + sprzęgło. Co w optymistycznej wersji wyniesie 1/3 wartości auta????

Jeśli jeszcze ktoś ma DPF / FAP (tak jak ja :/) to już w ogóle masakra. Do mojego auta nowy kosztuje 5500zł. Dlatego jeśli zacznie sprawiać kłopoty to decyzja będzie natychmiastowa - w ruch pójdzie "kątówka" i zlecę przeprogramowanie komputera.

Na koniec dodam małą ciekawostkę - fabrycznie nowy filtr cząstek stałych do Mazdy 6 w ASO kosztuje... 21.000zł. Moim zdaniem epoka diesli nieuchronnie zbliża się ku końcowi...
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: Regeneracja pompy wtryskowej Diesel

Post autor: hunter »

Pompę oddałem do tego gościa z Łomży, całkiem kumaty gość ;) Cennik to: 300zł sprawdzenie pompy na stole, 500 zł robota i częsci to już ceny różne, ale nie mniejsze niż czterocyfrowe.
W moim przypadku wyszło samo sprawdzenie, bo gość stwierdził że była tylko zabrudzona- przeczyscił sprawdził na stole i ma być ok. Czy jest to nie wiem, bo koleś zakładający pompę spartaczył robotę i samochodu sprawnego do tej pory nie mam.
ODPOWIEDZ