Filtr stożkowy

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Filtr stożkowy

Post autor: hempgru »

Siema wszystkim ! Nurtuje mnie pytanie czy założenie stożka do silnika na gaźniku ma sens ? Czy da coś dzwięku itp ?
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Filtr stożkowy

Post autor: hempgru »

Jest to auto, które użytkuje jako drugie . I nigdy nie włoże do niej gazu ! Wiesz narazie jest tak, że mam na auto jakiś plan (czekam na przypływ większej gotówki) a stożek sie trafił i wiesz zastanawiam się czy to ma sens.. Honda Civic starszy model
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Filtr stożkowy

Post autor: skutekk »

pisalem jaki silnik a nie auto
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Filtr stożkowy

Post autor: hempgru »

1,5
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Filtr stożkowy

Post autor: Tyson »

myślę, że zmieni nieco dźwięk silnika, szczególnie przy mocniejszym wciśnięciu gazu.
Ja na stożku w poprzednim aucie zrobiłem 150tkm. Żeby było śmieszniej, to ze stożkiem na gazie lepiej jeździł niż na fabrycznym filtrze :)
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Filtr stożkowy

Post autor: hempgru »

Na głównym forum Hondy napisali, że tylko wygląd da i tyle..
kartka_86
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2007, 19:57
Lokalizacja: Ziemia

Re: Filtr stożkowy

Post autor: kartka_86 »

Tak w ogóle jeśli masz civica 1,5 to nie jest to gaźnik tylko wtrysk dwupunktowy(silnik d15b2) filtr raczej nie wiele da ale możesz poszukać kolektora wydechowego 4-2-1 np od silnika d16z6
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Filtr stożkowy

Post autor: hempgru »

widzisz i o takie konkrety mi chodziło. w ogóle będe się zastanawiał czy nie zrobić swapa..
kartka_86
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2007, 19:57
Lokalizacja: Ziemia

Re: Filtr stożkowy

Post autor: kartka_86 »

trochę kasy będziesz potrzebował.co chcesz wstawić?
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Filtr stożkowy

Post autor: hempgru »

na ten rok planuje ogarnięcie blacharki i zrobieniu lepszej hamowni.. za rok pomyśłe nad jakimś silnikiem może z rodziny vtec nie wiem jeszcze sam.. Pomysłow mam dużo ; )
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Filtr stożkowy

Post autor: przeklinak »

ja słyszałem że filtr sam nic nie da trzeba jeszcze auto na komputerze przestawić bo ustawienia masz na filtr fabryczny
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Filtr stożkowy

Post autor: hempgru »

Tak tylko, że to Hanka 3 generacji z 86 roku.. silnik na gaźniku więc nie wiem czy ma sens jakaś przeróbka. Ogólnie autko fajnie się zbiera ale apetyt rośnie w miarę jedzenia ; )
kartka_86
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2007, 19:57
Lokalizacja: Ziemia

Re: Filtr stożkowy

Post autor: kartka_86 »

ja bym go zostawił w oryginale tylko doprowadzić do stanu idealnego.
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: Filtr stożkowy

Post autor: Bzyk »

Daj jakieś zdjęcia :)
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Filtr stożkowy

Post autor: hempgru »

daj maila na priva i będą zdjęcia..
Awatar użytkownika
antonio
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2012, 16:59

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antonio »

zamiast bawić sie w naklejki i płytę CD chroniącą przed fotoradarem, podpytaj jakiegoś znajomego co skończył zasadnicza szkołe zawodową to ci powie jak za pomocą jednej wajchy zwiększyć moc, i spalanie o kilkanaście koni mechanicznych




grozi to czasami pęknięciem głowicy przegrzaniem silnika, uszczelki, wypaleniem tłoka, zaworów, ale tylko wtedy gdy chcemy podnieść moc o jakieś 30%

do 10 % wydaje mi się że nic złego się nie dzieje z samochodem prócz lepszego przyspieszenia

najlepiej niech się wypowie specjalista fachowiec Sebastian spec od samochodów z giełdy, człowiek znający samochody z forum internetowego mechanik dokonujący profesjonalnych napraw oraz diagnostyki samochodów po przeczytaniu paru forów, i komentarzy na pudelku
Doradca techniczny Ds, mechaniki pojazdowej
antz13
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2009, 14:38

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antz13 »

Się antonio tak nie mądruj, bo wywód początek ma wywyższający. To o czym poprzednicy piszą (modyfikacje) i nieszkodzące 10% to abstrakcja. Sam filtr może tylko dźwięk poprawić i pewnie poprawi. I pewnie nie trzeba wspominać o temperaturze.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
antonio
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2012, 16:59

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antonio »

antz13 pisze:Się antonio tak nie mądruj, bo wywód początek ma wywyższający. To o czym poprzednicy piszą (modyfikacje) i nieszkodzące 10% to abstrakcja. Sam filtr może tylko dźwięk poprawić i pewnie poprawi. I pewnie nie trzeba wspominać o temperaturze.
Dziękuję.
jaka abstrakcja 10% wiesz ty chociaż o jakiej (modyfikacji mówiłem ) bo ja bym tego modyfikacją nie nazwał

jeżeli uważasz że filtr stożkowy jest nieszkodliwy to oznacza że nie posiadasz wykształcenia ani wiedzy na temat mechaniki pojazdowej
Doradca techniczny Ds, mechaniki pojazdowej
antz13
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2009, 14:38

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antz13 »

antonio pisze:
antz13 pisze:Się antonio tak nie mądruj, bo wywód początek ma wywyższający. To o czym poprzednicy piszą (modyfikacje) i nieszkodzące 10% to abstrakcja. Sam filtr może tylko dźwięk poprawić i pewnie poprawi. I pewnie nie trzeba wspominać o temperaturze.
Dziękuję.
jaka abstrakcja 10% wiesz ty chociaż o jakiej (modyfikacji mówiłem ) bo ja bym tego modyfikacją nie nazwał

jeżeli uważasz że filtr stożkowy jest nieszkodliwy to oznacza że nie posiadasz wykształcenia ani wiedzy na temat mechaniki pojazdowej
Oj antonio. Chłopak chce filtr zaaplikować (zawsze to jakaś modyfikacja). 10% Twoim zdaniem ( słusznym zresztą) bezpiecznych przy tym nie uzyska, a tym bardziej nie przekroczy (nawet 5%). Filtr stożkowy jest nieszkodliwy, ale warunkiem jest odpowiednie dobranie oraz montaż (najlepiej dedykowany, odpowiednie odległości rur doprowadzających itp. - ale to powinieneś wiedzieć). O temperaturze doprowadzającego powierza już pisałem. I prawdą jest, że nie każdy silnik nie każdy stożek zaakceptuje, a na pewno może się przeróżnie zachowywać. Inna sprawa, że bez odetkania wydechu większego sensu to pewnie nie ma. Ale nie mi się wypowiadać. Nie posiadam wykształcenia na temat mechaniki pojazdowej. I nie denerwuj się tak, bo tym razem zapomniałeś o znakach interpunkcyjnych.
Awatar użytkownika
antonio
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2012, 16:59

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antonio »

najtańszą i zapewniającą realne podniesienie mocy silnika jest kręcenie śrubą na pompie paliwowej dawką paliwa, problem może być przegrzewanie, dosłownie wybuch cylindra, oczywiście zwiększone spalanie i więcej koni pod maską, kwestia doboru dawki powietrza.

zamiast inwestować w filtr stożkowy polecam częściej zmieniać zwykły i markowy filtr powietrza, na pewno wpłynie to na mniejsze zużycie paliwa.
Doradca techniczny Ds, mechaniki pojazdowej
antz13
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2009, 14:38

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antz13 »

antonio pisze:najtańszą i zapewniającą realne podniesienie mocy silnika jest kręcenie śrubą na pompie paliwowej dawką paliwa, problem może być przegrzewanie, dosłownie wybuch cylindra, oczywiście zwiększone spalanie i więcej koni pod maską, kwestia doboru dawki powietrza.

zamiast inwestować w filtr stożkowy polecam częściej zmieniać zwykły i markowy filtr powietrza, na pewno wpłynie to na mniejsze zużycie paliwa.
Zgadzam się z przedmówcą. Może sportowy wkład filtra? Ale też nie wiem, czy warto.
Awatar użytkownika
antonio
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2012, 16:59

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antonio »

jeżeli masz ponad 150 tyś na pewno odczujesz większą moc wymieniając uszczelkę pod głowicą
a tak na marginesie nie ma opcji gdy jest sprawny silnik na podniesienie mocy i jednocześnie obniżenia spalania.
Doradca techniczny Ds, mechaniki pojazdowej
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Filtr stożkowy

Post autor: hempgru »

Ładnie się chłopaki rozpisali ; )
antz13
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2009, 14:38

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antz13 »

antonio pisze:jeżeli masz ponad 150 tyś na pewno odczujesz większą moc wymieniając uszczelkę pod głowicą
a tak na marginesie nie ma opcji gdy jest sprawny silnik na podniesienie mocy i jednocześnie obniżenia spalania.
Ja wiem?
Załóż se hempgru ten stożek. Dźwięk będzie fajny jak zasysa.
Awatar użytkownika
antonio
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2012, 16:59

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antonio »

antz13 pisze: Ja wiem?
Załóż se hempgru ten stożek. Dźwięk będzie fajny jak zasysa.
Na 100% to jest spójnie nie logiczne nie można jednocześnie podnieść mocy i obniżyć spalanie montując jakiś filtr stożkowy, jak jest zapchany filtr to do komory spalania będzie się dostawać mniej powietrza za to więcej paliwa i suma summarum spalanie wzrośnie,
Na dźwięk również ten filtr nie będzie miał wpływu a zasysanie to usłyszysz jak turbina będzie,
zrób dziurę w obudowie filtra powietrza i też będzie słychać zasysanie
Doradca techniczny Ds, mechaniki pojazdowej
ODPOWIEDZ