Filtr stożkowy

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
antonio
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2012, 16:59

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antonio »

antz13 pisze: Ja wiem?
Załóż se hempgru ten stożek. Dźwięk będzie fajny jak zasysa.
Na 100% to jest spójnie nie logiczne nie można jednocześnie podnieść mocy i obniżyć spalanie montując jakiś filtr stożkowy, jak jest zapchany filtr to do komory spalania będzie się dostawać mniej powietrza za to więcej paliwa i suma summarum spalanie wzrośnie,
Na dźwięk również ten filtr nie będzie miał wpływu a zasysanie to usłyszysz jak turbina będzie,
zrób dziurę w obudowie filtra powietrza i też będzie słychać zasysanie
Doradca techniczny Ds, mechaniki pojazdowej
antz13
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2009, 14:38

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antz13 »

antonio pisze:
antz13 pisze: Ja wiem?
Załóż se hempgru ten stożek. Dźwięk będzie fajny jak zasysa.
Na 100% to jest spójnie nie logiczne nie można jednocześnie podnieść mocy i obniżyć spalanie montując jakiś filtr stożkowy, jak jest zapchany filtr to do komory spalania będzie się dostawać mniej powietrza za to więcej paliwa i suma summarum spalanie wzrośnie,
Na dźwięk również ten filtr nie będzie miał wpływu a zasysanie to usłyszysz jak turbina będzie,
zrób dziurę w obudowie filtra powietrza i też będzie słychać zasysanie
Oczywiście, że durny filtr nie obniży zużycia paliwa. Nikt tak nie twierdzi (choć z tego co piszesz to właśnie tak wynika. Nowy stożek = nie zapchany filtr = więcej powietrza = być może zmniejszenie zużycia - Twoja teza) . Jednak czasem podniesienie mocy może spowodować zmniejszenie zużycia paliwa. W ekstremalnych przypadkach chip w dieslach tak potrafi. To miałem na myśli. A dźwięk będzie inny (ciekawszy). Nawet bez turbiny. Gdybym nie miał porównania, na pewno bym się nie upierał. Ale niejednokrotnie słyszałem osobiście. W silnikach z turbo słychać jak zasysa turbo, stożek tylko to uwydatni. Wiem, bo mam jedno, a drugie miałem. W tym przypadku to praktyka, a nie tylko teoria. Skończmy już.
Awatar użytkownika
antonio
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2012, 16:59

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antonio »

antz13 pisze: W silnikach z turbo słychać jak zasysa turbo.

to oznaka kończonej się turbiny oznaczającej wydatek regeneracji za około 2tyś bo za tysiąca tylko ją uszczelniają
A montaż stożka w turbo dieslu to pewna śmierć turbiny po pewnym czasie
Doradca techniczny Ds, mechaniki pojazdowej
antz13
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2009, 14:38

Re: Filtr stożkowy

Post autor: antz13 »

To może ja słyszę więcej.
ODPOWIEDZ