Porównanie, opinie - myjni ręcznej

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Porównanie, opinie - myjni ręcznej

Post autor: Infom »

Witam,

Waszym zdaniem, która myjnia ręczna ciśnieniowa jest lepsza ?
Ta przy lokalu"Coloseum" czy ta przy obwodnicy.

Moim zdaniem przy Coloseum, lepiej teraz wypada pod względem mycia na poszczególnych programach niż przy obwodnicy.

Przy obwodnicy wybierając program 1 leci praktycznie woda, a przy Coloseum na programie 1, byłem bardzo zdziwiony bardzo dużą ilością płyny myjącego ( cały samochód miałem biały od piany)

Czekam na Wasze opinie
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Prównanie, opinie - myjni ręcznej

Post autor: netespl »

Te myjnie z tego co wiem działają na innych zasadach - Profitu (przy obwodnicy) zmywa brud mikroproszkiem, natomiast ta przy Coloseum aktywną pianą. Dla lakieru jednowarstwowego (bez dodatkowej warstwy klaru), aktywna piana to prosta droga do wyblaknięcia, mikroproszek sprawdza się dużo lepiej.
wedd
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2010, 9:31

Re: Porównanie, opinie - myjni ręcznej

Post autor: wedd »

a nie lepiej myć w myjni ręcznej ? (ręcznej czyli pracownik myje gąbką). Teraz staniały te myjnie, za 30 zł jest z odkurzaniem wnętrza a samo mycie z woskiem robią za kilkanaście zł.
Które myjnie polecacie jakość/cena ?
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Porównanie, opinie - myjni ręcznej

Post autor: przeklinak »

ja auto myję na tej przy obwodnicy bo przy coloseum nie domywa dokładnie
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Porównanie, opinie - myjni ręcznej

Post autor: alf 78 »

Na myjni Profit wrzucasz 2x5 i spokojnie umyjesz auto ,przy Coloseum za dychę nie udało mi się(jakoś te programy szybciej pobierają $).Niedrogą myjnią ręczną jest ta przy Oscarze i dokładni są również więc polecam
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: Porównanie, opinie - myjni ręcznej

Post autor: major »

w Proficie nie musisz nawet 10zł wrzucać, jeżeli nie masz mocno brudnego auta to za piątak umyjesz :)
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Porównanie, opinie - myjni ręcznej

Post autor: alf 78 »

major pisze: Proficie nie musisz nawet 10zł wrzucać, jeżeli nie masz mocno brudnego auta to za piątak umyjesz :)
tak tylko że ta moja fura jest ze dwa razy taka jak vw golf
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Porównanie, opinie - myjni ręcznej

Post autor: malymis »

alf 78 pisze:
major pisze: Proficie nie musisz nawet 10zł wrzucać, jeżeli nie masz mocno brudnego auta to za piątak umyjesz :)
tak tylko że ta moja fura jest ze dwa razy taka jak vw golf
gdybyś używał dobrych wosków to swojego eskorta kombi umyłbyś za 5 złotych :)

Ja polecam pobawienie się przy samochodzie z ręcznym myciem w domowym zaciszu oczywiście na 2 wiadra!! Wyglinkować całe auto, nałożyć dobry wosk :) po ubrudzeniu auta wystarczy za 5 pln opłukać auto na bezdotykówce i odświeżyć wosk quick detailerem :) efekt bedzie sie trzymał okolo 4 miesięcy ale auto przez ten czas bedzie pięknie wyglądać :)
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Porównanie, opinie - myjni ręcznej

Post autor: przeklinak »

malymis pisze:Ja polecam pobawienie się przy samochodzie z ręcznym myciem w domowym zaciszu oczywiście na 2 wiadra!!
ale wiesz że takie mycie jeżeli nie masz przystosowanego odpływu do szamba lub kanalizacji jest karalne ;-)
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Porównanie, opinie - myjni ręcznej

Post autor: malymis »

wiem :D a jeżeli mam ? :)

edit: tylko do szamba :) do kanalizacja trzeba mieć jeszcze masę pozwoleń ;)
ODPOWIEDZ