Koło dwumasowe - pytanie

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
legolas
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 20 sty 2010, 16:34

Koło dwumasowe - pytanie

Post autor: legolas »

Witam.

Pytanie kieruje do osób obeznanych w temacie - gwoli scisłosci ;d

Szukam auta i mam mozliwośc kupic Mazde 3 z silnikiem 1.6 Mz-cd (diesel). Jednostka ta wystepuje rowniez w citroenach, volvo i fordach.
Owa Mazda ma rzekomo przebieg 142tys - i teraz moje pytanie: czy mozliwe jest ze przy przebiegu 100 tys padłby dwumas? Bo takiej wymiany dokonywal wlasciciej przy takim wlasnie przebiegu.

Prosze o wypowiedzi, bo mam dylemat czy dwumas mógl "siąść" bo tak stosunkowo krotkim przebiegu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koło dwumasowe - pytanie

Post autor: Mies »

Witam, swego czasu też chciałem Madzie kupić, po kilku telefonach okazywało się, że w dwóch przypadkach padło koło dwumasowe, więc nie wiem czy to taki zbieg okoliczności, czy faktycznie od czasu do czasu im się siada...
Pozdrawiam
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koło dwumasowe - pytanie

Post autor: steward »

Nie ma opcji żeby koło dwumasowe padło przy 100tys, pada przy 200-250tys. Najlepiej poczytać na forach mazdy.
art210
kapral
Posty: 125
Rejestracja: 02 kwie 2011, 13:47

Re: Koło dwumasowe - pytanie

Post autor: art210 »

jak najbardziej koło może paść po 100 tyś zdarzały się również po 40 tyś - chociaż twój przebieg jest mało realny - to silniki 1.6 hdi są dość dobre i bezawaryjne
Na pewno lepsze O 1000% od 2.0 diezel
Kzj90
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koło dwumasowe - pytanie

Post autor: Qrzysio »

Nic dziwnego, spokojnie mogło paść po 100 tys. km. Normalna sprawa.
wedd
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2010, 9:31

Re: Koło dwumasowe - pytanie

Post autor: wedd »

dołączam się częściowo do tematu. Interesuje mnie silnik 2.0 diesel produkcji Citroena/Peugeota i chyba Forda. Występuje w Citroenach, Peugeotach, Fordach, Volvo ... w Jaguarach chyba też :) i wielu innych autach. Pytam o wersję produkowaną od około 2007 roku mającą najczęściej moc 136 KM.

Jak to się sprawuje ? Jakiej jakości wtryski ? Jak zachowuje się filtr cząstek stałych, koło dwumasowe ? Wady, zalety, itd. itp.
incognitusek
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:25
Lokalizacja: z nienacka

Re: Koło dwumasowe - pytanie

Post autor: incognitusek »

zywotnosc dwumasy zalezy od stylu jazdy. jak kupujesz diesla i traktujesz go jako auto sportowe to dwumasa konczy sie znacznie szybciej niz wtedy gdy normalnie przyspieszasz
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Koło dwumasowe - pytanie

Post autor: Bart3kk »

Kupcie sobie nieuturbioną benzynkę z gazem albo zamontujcie gaz i wyjdziecie lepiej na tym niż na szarpaniu sie potem z naprawami diesli :)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Koło dwumasowe - pytanie

Post autor: malykazio »

incognitusek pisze:zywotnosc dwumasy zalezy od stylu jazdy. jak kupujesz diesla i traktujesz go jako auto sportowe to dwumasa konczy sie znacznie szybciej niz wtedy gdy normalnie przyspieszasz
I dalej: jeśli ktoś kupuje diesla to niech dobrze przemyśli temat. Znam wielu, którzy kupili kilkuletniego super-hiper-fajnego diesla z małym przebiegiem - 110-120 tyś. km a potem dziwili się, że pada wszystko to, co zwykle pada przy 200-250 tyś. km.
ODPOWIEDZ