Mechanik silników/wtrysków 1.6 HDI PSA

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
legolas
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 20 sty 2010, 16:34

Mechanik silników/wtrysków 1.6 HDI PSA

Post autor: legolas »

Witam.

Poszukuję w Ostrołęce lub okolicach WYSPECJALIZOWANEGO I SPRAWDZONEGO mechanika, który zająłby się wymianą podkładek pod wtryskiwacze w Maździe 3, 1.6 diesel - jest to silnik produkcji koncernu PSA (Występuje w Peugeot'ach jako HDI, Fordach jako 1.6 TDCi, Volvach itd.)

Chodzi mi o człowieka, który będzie znał się na rzeczy - wymiana takich podkładek to nie jest problem, bo koszt takiej podkładki to 7-8zł :wink: Ale chodzi o to, że jest to układ bardzo delikatny i amatorów raczej nie potrzebuje...

Za każdą kryptoreklamę z góry dziękuję - poproszę o sprawdzone namiary. Atutem będzie przystępna cena za wspomnianą usługę :)


Pozdrawiam i dziękuję.
Stang
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2010, 16:06

Re: Mechanik silników/wtrysków 1.6 HDI PSA

Post autor: Stang »

sprawdź w serwisie jaki koszt i zobacz czy warto szukać fachowców od wszystkiego... bo potem ASO nie chce poprawiać po złotych rączkach
Awatar użytkownika
Stacja-NET
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2007, 20:23

Re: Mechanik silników/wtrysków 1.6 HDI PSA

Post autor: Stacja-NET »

Jaki jest objaw silnika?

Moja dziewczyna ma taki silnik w focusie i dziwnie odgłosy z niego dochodzą.
INTERNET światłowodowy, TELEWIZJA -> Stacja-NET.pl
legolas
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 20 sty 2010, 16:34

Re: Mechanik silników/wtrysków 1.6 HDI PSA

Post autor: legolas »

Stang pisze:sprawdź w serwisie jaki koszt i zobacz czy warto szukać fachowców od wszystkiego... bo potem ASO nie chce poprawiać po złotych rączkach
W ASO kupilem podkładki ale polityka ASO (z resztą jak większości) jest taka, żeby wymienić "oprzyrządowanie towarzyszące" danej części tylko po to żeby nabić odpowiedni rachunek. Rozmawiałem z wieloma osobami i łapałem kontakty z chłopakami z krajowego forum Mazdy - wiem na 100% z doświadczenia innych użytkowników, że wymiana podkładek to jedyny wymagany serwis przy tej usterce, a reszta to tylko puste nabijanie paragonu.

Stacja-NET pisze:Jaki jest objaw silnika?
Na początku jest to praktycznie niewyczuwalne podczas eksploatacji auta - może oprócz LEKKO zapoconego wtryskiwacza pod którym puszcza podkładka. Po jakimś czasie czuć spaliny w aucie na otwartym obiegu powietrza. Po zdjęciu plastikowej pokrywy silnika słychać charakterystyczne cykanie, tak jakby cykało powietrze wydobywające się z okolic wtrysków; czasem zauważalne są także wydobywające się spaliny spod tej podkładki - stąd smród spalin we wnętrzu auta.
ODPOWIEDZ