Wymiana opon, gdzie najtaniej?

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
kanalia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 22 kwie 2014, 16:19

Wymiana opon, gdzie najlepiej wyważają?

Post autor: kanalia »

No nie wiem.
Podobno maszyny do wyważania niekoniecznie u wszystkich dobrze działają.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wymiana opon, gdzie najtaniej?

Post autor: Qrzysio »

Maszyna musi być skalibrowana. Po wyważeniu dużej ilości kół maszyna nie pracuje już jak nowa. Odpowiednia kalibracja poprawia parametry, ale niestety nie wszyscy mechanicy z tego korzystają, a już w ogóle nie mamy danych na temat kiedy ostatnio kalibrowali swoje maszyny.

Myślę, że w jakimś ASO powinno być z tym lepiej, także w większych warsztatach typu Car Service na Kołobrzeskiej. Musisz jednak popróbować. Upewnij się, że masz proste felgi, bo głównym problemem może być właśnie krzywizna.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Wymiana opon, gdzie najtaniej?

Post autor: kris4724 »

Omijajcie ASO i duże warsztaty z daleka. Przy natłoku klientów w sezonie tego typu pracami zajmują się praktykanci i osoby uczące się. Doświadczeni mechanicy zajmują się bieżącymi naprawami - bo te są cały czas. Zresztą "szkoda ich" na tego typu prace bo ich czas pracy jest "za drogi". Ja ze swojej strony mogę polecić 2 miejsca w Ostrołęce. Nie są one "spektakularne" wizualnie ale usługa w 100% profesjonalna i tania:
1.Paweł Bachmura Wulkanizacja ul.Targowa - wjazd jak do hurtowni mięsa Bruno Tassi
2. GARAŻ przy wjeździe na stację Orlen przy Oldarze (drożej)
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Wymiana opon, gdzie najtaniej?

Post autor: PIq5 »

a co sądzić o tym człowieku wymieniającym opony na Wojciechowicach, jadąc w kierunku Łomży skręcamy (zaraz za drogą do ZSZ nr 2) w prawo. Jest tam bodajże szyld skupu palet.
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Wymiana opon, gdzie najtaniej?

Post autor: formatcedwukropek »

A czy ktoś zna jakiś warsztat, w którym oprócz wymiany można przechować opony?
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wymiana opon, gdzie najtaniej?

Post autor: sKaLpeL »

u Darka można przechować Ławy 97, 02-676 Rzekuń
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wymiana opon, gdzie najtaniej?

Post autor: gutek »

slawek1 pisze:myślę, że jak będziesz stał i patrzył na ręce to każdy Ci wyważy prawidłowo. Ja wywarzam w citroenie za 50 zł i nie narzekam. Najlepiej się umówić na termin. Nie zawsze mają czas od ręki.
sławek1- przeczytaj jeszcze raz co napisałeś :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ