Tuning samochodu

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
wiesiek
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2008, 16:20

Tuning samochodu

Post autor: wiesiek »

Witam, chciałbym się dowiedziec czy ktos w Ostrołęce albo okolicy tuninguje samochody,to znaczy chodzi mi o zwiekszenie mocy silnika. Oczywiscie profesjonalnie,a nie u wujka w stodole ;) pozdrawiam
_RAMZESEK_
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 paź 2007, 9:11
Lokalizacja: WOS/WO

Re: Tuning samochodu

Post autor: _RAMZESEK_ »

Sprecyzuj... jakie auto? jakie masz na to fundusze, a powiem Ci kto w okolicy Ci to ogarnie :)
Bo Najlepsza brachu jest fura bez dachu....;p
www.autoklub-ostroleka.pl
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Tuning samochodu

Post autor: skutekk »

napisz jaki masz silnik bo to wyszystko wyjasni. z malych jednostek nie wycisniesz praktycznie nic a tylko wpedzisz sie w koszty. pamietaj ze z gołębia nie zrobisz jastrzebia.
Czasem ci u wujka w stodole maja wiekszy bagaz doswiadczen niz ci profesjonalisci wyuczeni z ksiazek bez praktyki.
powodzenia w modach, oby nie poszly w strone wydechu o srednicy wiadra i stożku pod maska bo nie tedy droga
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Tuning samochodu

Post autor: mondeo »

Odezwij się na PW do podam ci parę adresów co zrobią ci z auta rakietę. najtaniej będzie turbinę założyć, a już w ogóle tanio (50zł) wyszła by profesjonalna ingerencja w pompę paliwa ale to grozi uszkodzeniem głowicy i przegrzaniem uszczelki,w lecie więc dosyć drogo na dłuższa metę.
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Tuning samochodu

Post autor: Tanatos »

skutekk pisze:Czasem ci u wujka w stodole maja wiekszy bagaz doswiadczen niz ci profesjonalisci wyuczeni z ksiazek bez praktyki.
powodzenia w modach, oby nie poszly w strone wydechu o srednicy wiadra i stożku pod maska bo nie tedy droga
Kolega dobrze Ci radzi - nie zwracaj uwagi na warunki w jakich odbywa się cały proces. Akurat znam jednego Pana, który w chałupniczych warunkach robi to naprawdę dobrze. Ten Pan nie bawi się w boxy, chipy, tylko wpinając się przez OBD do kompa zgrywa oryginalne mapy i instaluje nowe. Zatem odbywa się to bez jakichkolwiek ingerencji mechanicznych. A jeśli po jakimś czasie z jakiegokolwiek powodu uznasz, że chcesz wrócić do pierwotnych ustawień to zgrane wcześniej oryginalne mapy i ustawienia są ponownie wgrywane do auta.

Napisz tylko o jakie auto Ci chodzi. Bo ten Pan, o którym piszę z tego co wiem trudni się tylko dieslami. Zresztą jeśłi chcesz to napisz od mnie na priv i dam CI do niego namiary i adres (okolice Ostrołęki).
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Tuning samochodu

Post autor: Tanatos »

mondeo pisze:Odezwij się na PW do podam ci parę adresów co zrobią ci z auta rakietę. najtaniej będzie turbinę założyć, a już w ogóle tanio (50zł) wyszła by profesjonalna ingerencja w pompę paliwa ale to grozi uszkodzeniem głowicy i przegrzaniem uszczelki,w lecie więc dosyć drogo na dłuższa metę.
No proszę... zaradny jesteś... Jeszcze niedawno sam potrzebowałeś pomocy, a teraz znasz już tylku "magików", że ho ho... Naprawdę Cię podziwiam... Jesteś niesamowity.

Zapewne turbina, którą proponujesz założyć to ta, pochodząca z Twojego auta, której wady próbujesz zatuszować przed sprzedażą. Widać, że Twoje zaniedbania auta także wyjdą droga na dłuższą metę...

Nie udzielaj się chłopie w tym dziale, bo tu już jesteś przegrany i raczej nikt nie weźmie do serca porad kogoś, kto chce innych ewidentnie oszukać.
wiesiek
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2008, 16:20

Re: Tuning samochodu

Post autor: wiesiek »

Na wstępie chcę pozdrowic forumowicza "mondeo" . Nie poszukuje ludzi ktorzy mi stworzą rakietę, bo rakietę to mam w sklepie z fajerwerkami. A za 50zl tuning mnie nie interesuje hehe. Widać ze masz doświadczenie w tej dziedzinie ;) . Pomijając pana wyżej, chodzi mi o samochód opel astra 2.0 tubro 193 konie,w bertone. Słyszałem ze mozna wgrac do niego mapę czy cos na 250 koni :) Ale zeby to bylo bezpieczne. Nie chce fury na 3 miechy i pozniej sie posypie bo takich jest wiele.
_RAMZESEK_
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 paź 2007, 9:11
Lokalizacja: WOS/WO

Re: Tuning samochodu

Post autor: _RAMZESEK_ »

mondeo pisze:Odezwij się na PW do podam ci parę adresów co zrobią ci z auta rakietę. najtaniej będzie turbinę założyć, a już w ogóle tanio (50zł) wyszła by profesjonalna ingerencja w pompę paliwa ale to grozi uszkodzeniem głowicy i przegrzaniem uszczelki,w lecie więc dosyć drogo na dłuższa metę.

Z jakiej ty bajki jestes ? a moze z czyjejs choinki sie urwales?.... rozwalil mnie tekst ,,profesjonalna ingerencja w pompę paliwa (50zł))" :lol: . Posiadasz wiedze na temat tuningu wieksza niz najstarsi Indianie na Brooklynie :mrgreen:

P
Bo Najlepsza brachu jest fura bez dachu....;p
www.autoklub-ostroleka.pl
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Tuning samochodu

Post autor: mondeo »

_RAMZESEK_ pisze: Z jakiej ty bajki jestes ? a moze z czyjejs choinki sie urwales?.... rozwalil mnie tekst ,,profesjonalna ingerencja w pompę paliwa (50zł))" :lol: . Posiadasz wiedze na temat tuningu wieksza niz najstarsi Indianie na Brooklynie :mrgreen:
Woli ścisłości posiadam bardzo dużą wiedzę, żeby móc zwięszyć moc silnika spalinowego należy znać jego budowę i zasadę działania, a w twoim przypadku nazwa "tuning" wiąże sie pewnie z naklejką remus, wymianie filtra stożkowego i wspawaniu rynny dachowej zamiast wydechu

na koniec PUENTA DLA LAIKÓW wgrywanie map tzw czip tjunungów to właśnie ingerencja w sterowanie pompy paliwa tak jak pisałem na samym początku. w przypadku starszych aut można tego dokonać za pomocą śrubokręta tylko trzeba wiedzieć jak. Bo posypie się głowica, tłoki, zawory, korbowód.

dla właściciela 190k auta Zwiększenie tak drastyczne mocy silnika będzie się wiązało z wymianą większej chłodnicy , może chłodnicy doładowania, raczej nie będzie trzeba przerabiać układu wydechowego. jeśli tego nie zrobisz to na pewno przy takim zwiększeni mocy dowiesz się że bardziej opłaca się kupić używany silnik niż naprawiać ten uszkodzony

za samo wgranie powinieneś zapłacić 50zł reszta kosztów to większa chłodnica, filtr powietrza może zostać standardowy
_RAMZESEK_
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 paź 2007, 9:11
Lokalizacja: WOS/WO

Re: Tuning samochodu

Post autor: _RAMZESEK_ »

mondeo pisze:
_RAMZESEK_ pisze: Z jakiej ty bajki jestes ? a moze z czyjejs choinki sie urwales?.... rozwalil mnie tekst ,,profesjonalna ingerencja w pompę paliwa (50zł))" :lol: . Posiadasz wiedze na temat tuningu wieksza niz najstarsi Indianie na Brooklynie :mrgreen:
Woli ścisłości posiadam bardzo dużą wiedzę, żeby móc zwięszyć moc silnika spalinowego należy znać jego budowę i zasadę działania, a w twoim przypadku nazwa "tuning" wiąże sie pewnie z naklejką remus, wymianie filtra stożkowego i wspawaniu rynny dachowej zamiast wydechu

na koniec PUENTA DLA LAIKÓW wgrywanie map tzw czip tjunungów to właśnie ingerencja w sterowanie pompy paliwa tak jak pisałem na samym początku. w przypadku starszych aut można tego dokonać za pomocą śrubokręta tylko trzeba wiedzieć jak. Bo posypie się głowica, tłoki, zawory, korbowód.

dla właściciela 190k auta Zwiększenie tak drastyczne mocy silnika będzie się wiązało z wymianą większej chłodnicy , może chłodnicy doładowania, raczej nie będzie trzeba przerabiać układu wydechowego. jeśli tego nie zrobisz to na pewno przy takim zwiększeni mocy dowiesz się że bardziej opłaca się kupić używany silnik niż naprawiać ten uszkodzony

za samo wgranie powinieneś zapłacić 50zł reszta kosztów to większa chłodnica, filtr powietrza może zostać standardowy

Wiesz... jezeli ktos robi pseudo tuning typu ,,profesjonalna ingerencja w pompę paliwa (50zł))" i w dodatku za 50zł, to osobiscie nawet nie dal bym Ci wyregulowac bulbulatora od LPG :lol: tyle w tym temacie, tutaj wlasnie popisales sie znajomoscia tematu... jezeli grzebiesz srubokretem przy pompie na ,,oko" i to nazywasz tuningem to zycze powodzenia...

Dalej idziemy twoim tokiem myslenia... Wgranie softu za 50zl? hm ot ciekawe, moze w grupie VAG wystarczy podpiac OBD i jazda, ale z tego co mnie pamiec nie myli Opli w turbo prawie nikt w Polsce nie modzi , no moze jedynie Inochi motorsport i to tez nie zawsze i prawie zawsze na zewnetrznym komputerze (ecumaster), dalej...chlodnica ogarnie bez problemu, ewentualnie wiekszy IC do tego wydech z kwasiaka 2,5 " , wiekszy dolot powietrza, no i najwazniejsze....hamownia i program


Nie mam zamiaru wdawac sie z Toba w jakies przepychanki na slowa, niech kazdy robi swoje...bardziej skupmy sie na poscie Wieska i jego problemie/prosbie
Bo Najlepsza brachu jest fura bez dachu....;p
www.autoklub-ostroleka.pl
erOs
kapral
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2007, 16:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Tuning samochodu

Post autor: erOs »

Panu mondeo , który za chiptuning daje cene 50 zł podziekujemy. :) Zapewne gotowiec z allegro masówka. Kazdy program do kazdego samochodu moze byc ten sam model ten sam rocznik ten sam silnik a i tak trzeba pisac program indywidualnie bo inaczej to lipa.Takie kosztuja od około 1000 zł. Wiec chiptuning panie mondeo to zrob w swoim tico za te 5 dyszek.

A do autora tematu. Przede wszystkim najpierw doprowadz swoj silnik do stanu idealnego a potem mysl o jakims tuningu.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Tuning samochodu

Post autor: mondeo »

_RAMZESEK_ pisze:jezeli grzebiesz srubokretem przy pompie na ,,oko" i to nazywasz tuningem to zycze powodzenia...
wylecz się z pryszczy , okresu dojrzewania, a potem bierz się na pouczanie
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Tuning samochodu

Post autor: skutekk »

kolego polecam zalogowac sie na stronie astra klub polska, tam jest odpowiedni dzial i kopalnia wiedzy na temat wszelakich modow silników, chlopaki chetnie doradza i odradza, ludzie doswiadczeni. Lub jest jeszcze forun astra-g ale te pierwsze jest super.
baczek07
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:49

Re: Tuning samochodu

Post autor: baczek07 »

Podpinam się pod temat, macie może gdzieś w niedalekiej okolicy kto podkręci mi trochę dieselka 2.0 dCi 150KM wedlug ASO silnik w bardzo dobrym stanie co potwierdziała hamownia vtecha 152KM.
Zależy mi na kimś kto bedzie mogl zrobic edycje programu po badaniu na hamowni jezeli wykres nie bedzie mi odpowiadał.
baczek07
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:49

Re: Tuning samochodu

Post autor: baczek07 »

Gdybym miał gonić do piaseczna to już wolę wrócić do vtecha w olsztynie gdzie robiłem dwa auta, problem w tym że nie mogę sobie teraz pozwolić na wolne w pracy.
ODPOWIEDZ