Dobry zły mechanik

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
klientttt
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2013, 23:37

Dobry zły mechanik

Post autor: klientttt »

Bardzo negatywne a raczej bardzo złe doświadczenia jakie mnie spotkały w trakcie korzystania z usług jednego z warsztatów samochodowych w okolicach Ostrołęki, rozmowy z innymi klientami tego warsztatu oraz lektura wielu wypowiedzi na innych forach skłoniły mnie do otwarcia niniejszego wątku. Żyję już dużo ponad pół wieku ale z takim przypadkiem jeszcze się nie spotkałem. Właściciel warsztatu kłamie patrząc prosto w oczy, jego deklaracje i zobowiązania warte są zeszłorocznego śniegu, potrafi zamontować szrot zamiast nowej części a policzyć za nową, spowodować dodatkowe uszkodzenia, a nawet bez najmniejszych skrupułów wymontować z samochodu coś, co akurat jest mu potrzebne. Zawód mechanika samochodowego trochę tak jak lekarza jest zawodem zaufania społecznego. Partactwo ale również prymitywne oszustwo dokonane w celu osiągnięcia dodatkowego zarobku np. poprzez zastosowanie szrotu zamiast pełnowartościowej części przy naprawie układu hamulcowego lub kierowniczego w oczywisty sposób grozi zdrowiu i życiu kierowcy i pasażerów naprawianego samochodu.Myślę, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak szeroko dostępnej informacji o dobrych i złych mechanikach, przez co ani oszuści ani partacze nie muszą dbać o opinię. Przy ogromnym wzroście ilości wszelkiego rodzaju pojazdów zawsze znajdzie się jakiś nowy naiwny klient, którego będzie można oskubać. W tej sytuacji forum internetowe może być bardzo skuteczne w walce z nieuczciwością i partactwem. Jest tylko problem, jak to robić w zgodzie z regulaminem forum oraz tak, aby uniemożliwić wzajemne,nieuczciwe zwalczanie się konkurencyjnych firm. Może ma ktoś w tej sprawie jakiś dobry pomysł.Z góry zaznaczam,że pomysły typu spisywać szczegółowe umowy naprawy, spisywać protokóły zdawczo odbiorcze przy przekazywaniu samochodu do naprawy itp itd. w przypadku małych lokalnych warsztatów jest po prostu nie realne.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: elfik »

Na innym forum nie miałeś oporów przed tym, aby napisać o jaki warsztat chodzi. Tak mi się skojarzyło, bo wczoraj czytałam :)

Mniejsza o to, ja nie bronię nikogo, nie korzystaliśmy z usług tego warsztatu, więc nie twierdzę, że kłamiesz.

Gdyby jednak mi ktoś w samochodzie wymontował jakąś część, bo jest mu potrzebna, to zawiadomiłabym policję. Tak jak piszesz - wymontowanie części może okazać się zagrożeniem życia kierowcy i pasażerów...
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: zuko »

Ja do mechanika z Czarnowca nie mam nic. Potrzebowałem wymienić sprzęgło, zostawiłem swoje części i auto, ugadaliśmy się że za 2 dni odbiorę i po dwóch dniach odebrałem zadowolony, i jeszcze taniej niż u innych mechaników.
Nie polecam "Dziobaka" z Rzekunia. Za element który kupiłem sam i dałem mu do założenia (był zmatowiały i wystarczyło przepolerować) to przy odbiorze auta zaczął coś gadać o malowaniu i kosztach za element, gdyby miał malować pod kolor to byłby ten sam co reszta karoserii, widać że był polerowany, druga sprawa, pomalował fajnie nadkole (czego nawet nie mówiono żeby to robił) na którym nie było lakieru (ocynkowane)... pożal się Boże... lakier z pędzelkiem (tak jak te do paznokci) i malowanie na odwał, widać jeszcze trochę blachy. Krótko mówiąc, za małą robotę (którą bym zrobił sam ze znajomym i przy piwku, specjalnie kupiłem lakier i pasty) to skasował duże pieniądze. Kpina i partactwo. Niestety koleś by miał opierdziel ode mnie gdyby nie to że nie ja się z nim umawiałem. I weź tu daj samochód do "fachowca", żeby sieroty takich łatwych rzeczy nie umieli zrobić. Nie jestem mechanikiem i nie uważam się za niego ale za tę robotę to bym lepiej zrobił, bym przynajmniej się nie nudził bo lubię grzebać przy tym, ale jak pusta głowa Ci się do spraw wtrąca i tak załatwia to żalić się tylko.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: Modzel »

TEN MECHANIK Z CZARNOWCA OKOŁO DWA LATA TEMU ZDIAGNOZOWAŁ MI I ZROBIŁ AWARIĘ MOJEGO SAMOCHODU O 200 ZŁ TANIEJ NIŻ CHCIAŁ TO ZROBIĆ MELEON.

SAMOCHÓD DO DZISIEJSZEGO DNIA ŚMIGA SUPER , ALE TERAZ PO TYLU NIEPRZYCHYLNYCH KOMENTARZACH NIE WIEM CO O TYM MYŚLEĆ , A TAKIE KOMENTARZE NIE BIORĄ SIĘ Z NICZEGO, NO CHYBA ŻE OD KONKURENCJI, ALE JA NA NIEGO NIE NAPISZĘ ZŁEGO SŁOWA , ALE I SAMOCHODU JUŻ NIE POSTAWIĘ.
klientttt
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2013, 23:37

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: klientttt »

Do elfik:Po pierwsze, to bardzo bardzo ciekawe, że nie znając jakiegoś warsztatu tak łatwo i szybko kojarzysz go z jakąś moją wypowiedzią.
Po drugie co to znaczy"nie korzystaliśmy". Przypuszczam, że to "śmy" to właśnie zuko i Modzel.
Po trzecie jeśli chodzi o policję to masz rację.Policja jest już powiadomiona ale ich działania na moją prośbę wstrzymane, ponieważ po miesiącu kłamstw i zwodzenia zobowiązał się na piśmie, że zwróci mi za wymontowane rzeczy pieniądze.
Do zuko:Nie wiem ile warsztatów samochodowych jest w okolicach Ostrołęki ale z pewnością nie jeden. To bardzo ciekawe, że tak łatwo i szybko kojarzysz go z warsztatem w Czarnowcu i jednocześnie w tak prymitywny sposób atakujesz jego konkurencję!!!!!!!
Do Modzel:To bardzo ciekawe że moją wypowiedz skojarzyłeś właśnie z Czarnowcem a nie np. ze wspomnianym "MELONEM", no i znowu ten atak na konkurencję!!!!!!!!!!
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: Modzel »

elfik pisze:Na innym forum nie miałeś oporów przed tym, aby napisać o jaki warsztat chodzi. Tak mi się skojarzyło, bo wczoraj czytałam :)
zuko pisze:Ja do mechanika z Czarnowca nie mam nic. Potrzebowałem wymienić sprzęgło, zostawiłem swoje części i auto, ugadaliśmy się że za 2 dni odbiorę i po dwóch dniach odebrałem zadowolony, i jeszcze taniej niż u innych mechaników.
Do tego na głównej stronie MO jest cały poświęcony temat w związku z twoim postem na forum i większość pisze ,że chodzi o mechanika z Czarnowca i ja również się tam wypowiedziałem trafiając właśnie tu.

http://www.moja-ostroleka.pl/dobry-i-zl ... 538,2.html


gość @ 14:35, 20.01.2013
IP: *.*..172
Wiecie chyba wiem o kim mowa o cwaniaku z czarnowca AUTO EXPERT fak tam jest dokładnie tak jak w artykule oszust i krętacz że jeszcze ten warsztat jakoś funkcjonuje to nie wiem jak to jest ale co gorsza jego właściciel od ok 2 lat nie ma prawa jazdy jezdzi jak wariat po 200 na godz a że zna paru policjantów to nic się nie dzieje może przy okazji i tym ktoś się zainteresuje jezdzi zielonym audi a8 na ostrołęckich blachach


zrobiony w balona @ 22:32, 20.01.2013
IP: *.*...172
A co myślicie o hurtowniach motoryzacyjnych , doświadczenie z jednej z hurtowni : brak szacunku dla klienta , reklamację ciągnące się tygodniami i głupie tłumaczenia niby właściciela :-(


otto @ 15:35, 20.01.2013
IP: *.*...143
z Czarnowca to jest mistrz, znajomemu naprawia auto od dwóch miesięcy, to wszystko co nowe wstawił od razu się zepsuło i jeszcze inne podzespoły poleciały. Podmienił mu dobre wtryski do innego i teraz klops, oba auta stoją. W żywe oczy .... . Znam jeszcze innego "fachowca", masakra. Więc proponuję czasem sprawdzić co zrobione u innego i stać przy nim.


kolega @ 17:52, 20.01.2013
IP: *.*...235
Witam wszystkich, pierwsza osoba o której pomyślałem czytając artykuł bez zaglądania w komentarze to A. z Auto Expert Czarnowiec. Wali ludzi po rogach jak trzeba, żeby naprawił samochód jak trzeba należy robić naloty niezapowiedziane i sprawdzać jak wygląda samochód. Prywatne przejażdżki pozostawionymi samochodami to normalka, facet który z nim robi jest jedyną rzetelną osobą, choć nie chce szefa sypać. Zdarzało się, że jeden mówił coś na temat prac przy samochodzie a drugi za 5 minut zaprzeczał.
Jarku, każdemu zdarzają się pomyłki, może Tobie zrobił dobrze, może jesteś jego znajomym i płacisz za robotę. Sporo jest takich osób które wstawiają do niego samochód za długi, których A. narobił sobie nie mało. Kumpel wstawił Audi do nabici klimy, jeździł 3 razy, a to nieszczelność, a co wymiennik, a to sprężarka. Pojechał wkońcu do Gajewskiego na Słowackiego, tamten podpiął pod maszynkę nabił i stwierdził ze układ był prawie suchy (a A. napełniał go 3 razy)

Pozdrawiam i radzę omijać z daleka.





Także użytkowniku Klienttt - dlaczego się dziwisz ,że twoją wypowiedz nie tylko ja na tym forum skojarzyłem z tym warsztatem!!!!!!!!!!

Co do Melona , abyś nie pisał ,że to konkurencja-NIE WIEM PO CZYM TO WYWNIOSKOWAŁEŚ- to dodam ,że uważam ich za bardzo dobry i uczciwy warsztat , dodam ,że w moim przypadku z powodu dużej ilości napraw nie mogli zająć się moim samochodem od razu , a dopiero za kilka dni, a samochód był mi pilnie potrzebny , otrzymałem natomiast przybliżoną cenę , a ja nauczyłem się już w życiu ,że do tej przybliżonej ceny to zazwyczaj trzeba jeszcze na koniec dodać ze swojej kieszeni- samochód pierwszy raz w życiu i ostatni(bo może na moje szczęście nigdy już więcej nie korzystałem z ich usług) wstawiłem do mechanika z Czarnowca i zrobił mi go na następny dzień i o 200 zł taniej niż przybliżona cena Melona.


Także dlaczego mam o tym nie napisać, jestem na tym forum już ładnych kilka lat, a ty ile na nim jesteś? możesz po moich napisanych postach poznać lepiej mój nick w mojej osobie - kz.meritumbank@gmail.com - a to mój mail , abyś nie uważał mnie za osobę anonimową i konkurencję.

Mam chyba prawo się wypowiedzieć jak i ty -jest po to forum - nikogo nie atakuję tak jak ty nas -forumowiczów-, bo niestety mam takie odczucie.

To ,że podjąłeś temat uważam za SŁUSZNE - jeżeli zostałeś oszukany , a na twoim miejscu bym nie popuścił i nie odwoływał policji.

Ja nie będę pisał , gdzie teraz naprawiam samochód(abyś nie skojarzył , że znowu konkurencja się reklamuje) , im mniej klientów :D ma mój mechanik tym lepiej dla mnie - bo zawsze ma czas na moje auto :D

Dodam jeszcze ,że do tego mechanika z Czarnowca trafiłem właśnie przez to forum, kilka osób pisało w jakimś wątku o mechanikach ,że gość jest dobry, tani i ma nowy sprzęt komputerowy do diagnozy samochodów np. tu:


http://www.forum.moja-ostroleka.pl/view ... ert#p48993


Klienttt - na drugi raz to napisz konkretnie o jaki warsztat , a przynajmniej o jaką miejscowości chodzi - bo pisząc ogólnikowo wywołałeś na głównej stronie MO niezły zamęt tym ,że każdy obrzuca teraz każdego mechanika błotem , do tego jak człowiek kojarzy fakty to masz jeszcze jakieś swoje podejrzliwe aluzje.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników samochodów , życzę abyśmy mieli z nimi jak najmniej problemów , tobie Klienttt życzę pozytywnego zakończenia sprawy(ale z chęcią poznałbym też zdanie na ten temat tego mechanika) , a niektórym warsztatom tego ,aby zastanowili się jak uczciwie podejść do powierzonej przez nas naprawy.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2013, 10:02 przez Modzel, łącznie zmieniany 2 razy.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: elfik »

klientttt pisze:Do elfik:Po pierwsze, to bardzo bardzo ciekawe, że nie znając jakiegoś warsztatu tak łatwo i szybko kojarzysz go z jakąś moją wypowiedzią.
Po drugie co to znaczy"nie korzystaliśmy". Przypuszczam, że to "śmy" to właśnie zuko i Modzel.
Po trzecie jeśli chodzi o policję to masz rację.Policja jest już powiadomiona ale ich działania na moją prośbę wstrzymane, ponieważ po miesiącu kłamstw i zwodzenia zobowiązał się na piśmie, że zwróci mi za wymontowane rzeczy pieniądze.
Po pierwsze -> forum drugiego portalu ostrołęckiego (no popatrz, nie siedzę tylko na mo!), temat: "Warsztat samochodowy". Nawet nie chciało Ci się nicka zmienić i treści... I co tak trudno było to znaleźć? Ciekawe w ilu jeszcze miejscach jeszcze jest to samo? :
klienttt
Płeć:
Dołączył: 19 Sty 2013
Wpisów: 1
Miasto: Ostrołęka
Wysłany: 2013-01-19, 20:22:40
Ostrzegam wszystkich potencjalnych klientów warsztatu Auto Ekspert w Czarnowcu. Żyję już dużo ponad pół wieku ale takiego kłamcy, kogoś tak bardzo niesłownego i nieuczciwego jak właściciel tego warsztatu nie spotkałem.
I jeszcze tu, sugeruję, że to też Ty, bo treść łudząco podobna jak na forum mo ;)
Krzysztof46
Dołączył: 08 Sty 2013
Wpisów: 2
Wysłany: 2013-01-08, 21:07:40
Rzeczywiście odstające uszy nie dyskwalifikują ale kłamanie, kosmiczna niesłowność,niedokładność a przede wszystkim nieuczciwość dyskwalifikują całkowicie!!!!!!!!!!Potrafi zamontować szrot zamiast nowej części a policzyć za nową, potrafi nawet wymontować coś z naprawianego auta a potem w nieprawdopodobnie bezczelny i arogancki sposób wymigiwać się od odpowiedzialności.
Po drugie -> mam samochód wspólny z mężem, tak jak wszystko co kupujemy po ślubie. Ot taka współwłasność małżeńska. Stąd końcówka "śmy". Dziwne? Nie rozróżniam niczego na ja i on. Zdrowe podejście :]

Po trzecie -> komisariat to byłoby pierwsze miejsce, w jakim bym prosiła o pomoc, stąd moja odpowiedź. Ja bym nie popuściła gdyby mnie ktoś oszukał.

Po czwarte -> mogę być i zuko i Modzelem, i prezydentem i ministrem. Myśl sobie co chcesz ;) Dla Ciebie każdy, kto napisze pozytywną/neutralną opinię o warsztacie to jedna i ta sama osoba.

Po piąte -> z usług tego warsztatu nie korzystaliŚMY.. Mamy swojego sprawdzonego mechanika, ale nie napisze gdzie, bo posądzisz mnie o reklamę ;)

Pozdrawiam
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: Modzel »

klientttt pisze:Bardzo negatywne a raczej bardzo złe doświadczenia jakie mnie spotkały w trakcie korzystania z usług jednego z warsztatów samochodowych w okolicach Ostrołęki
klientttt pisze:Do Modzel:To bardzo ciekawe że moją wypowiedz skojarzyłeś właśnie z Czarnowcem a nie np. ze wspomnianym "MELONEM", no i znowu ten atak na konkurencję!!!!!!!!!!
Sam piszesz ,że chodzi o warsztat w okolicach O-ki , a Melon jest w Ostrołęce - my tu myślimy logicznie , a resztę napisałem ci wyżej.
elfik pisze:komisariat to byłoby pierwsze miejsce, w jakim bym prosiła o pomoc, stąd moja odpowiedź
Elfik Bardzo dobrze radzi.

Dziwne ,że odpuściłeś - odwołałeś policję , to ,że gość ci podpisał na karteczce- to nic nie znaczy, ja bym policji nie odwoływał do czasu jak wszystko nie zostanie pozytywnie załatwione.

Chcę też wyrazić to ,że nie BRONIĘ TEGO WARSZTATU , ale ty Klienttt stajesz się po swoich wypowiedziach mało wiarygodny i może jesteście razem siebie warci.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2013, 10:08 przez Modzel, łącznie zmieniany 1 raz.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: elfik »

Modzel pisze: Chce też wyrazić to ,że nie BRONIĘ TEGO WARSZTATU , ale ty Klienttt stajesz się po swoich wypowiedziach mało wiarygodny i może jesteście razem siebie warci.
Nie wyrażasz negatywnej opinii = bronisz ;)

Nie no, ja tez nie bronie, nawet nie wiem gdzie to jest.
I masz rację Modzel, ten temat na mo spowodował tylko to, że wszyscy obrzucają się błotem...

Ja nadal się dziwię dlaczego najprostsze wyjścia (czyt. policja i zgłoszenie oszustwa) są pomijane... Nie rozumiem tego. Ja bym sprawy nie zatrzymała (a to w ogóle możliwe jak postępowanie w toku?)
Awatar użytkownika
qaz
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:35

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: qaz »

Ja złego słowa nie powiem o A. z Auto Expert kiedy mam problem z moim Autem tylko do Niego wstawiam i jeszcze nigdy nie miałem zastrzeżeń co do jego zdolności i wiedzy. A zawsze się znajdzie koś niezadowolony jw. Jak jest się takim mądrym to się samemu naprawia i nie narzeka. Najlepiej żeby naprawić najlepszymi oryginalnymi częściami i za darmo wtedy ok cisza na forum i nikt nie narzeka. Pozdrawiam
http://www.youtube.com/watch?v=_an_QfL-HJIfeature=youtu.be
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: Modzel »

elfik pisze:klienttt
Płeć:
Dołączył: 19 Sty 2013
Wpisów: 1
Miasto: Ostrołęka
Wysłany: 2013-01-19, 20:22:40
Ostrzegam wszystkich potencjalnych klientów warsztatu Auto Ekspert w Czarnowcu. Żyję już dużo ponad pół wieku ale takiego kłamcy, kogoś tak bardzo niesłownego i nieuczciwego jak właściciel tego warsztatu nie spotkałem.


I TO TWOJA WYPOWIEDŹ -Kilentt

Najpierw to piszesz co wyżej na innym z forów , a później "bardzo bardzo ciekawe, że nie znając jakiegoś warsztatu tak łatwo i szybko kojarzysz go z jakąś moją wypowiedzią" - też bardzo ciekawe , miej jedno zdanie , a nie kilka.

Nie zauważyłem tego wcześniej , ale jest to bardzo istotny wpis , który zauważył Elfik.

Poradzę ci Klienttt tylko tyle , że jeżeli będziesz miał kiedyś taki problem to najpierw:

1 Zgłoszenie sprawy na policję-jeżeli rozmowa z właścicielem nie przyniesie skutku.
2.Załatwienie jakiegoś rzeczoznawcy, który stwierdzi(o ile to będzie możliwe) czy coś zostało wymontowane czy podmienione.
3.Policja rozwiązuje problem, jeżeli nie - to robisz sprawę cywilną (koszty rzeczoznawcy i sprawy do zwrotu wtedy dla ciebie we wniosku do sądu)
4.Jak policja to załatwi lub wygrywasz sprawę cywilną- to wtedy opisujesz problem na forum z podaniem nazwy warsztatu .

Nigdy nie rób tak -jak to ty zrobiłeś- bo tylko narażasz się na sprawę cywilną , ale ze strony tego warsztatu przeciwko tobie za pomówienia i szkody powstałe dla tego warsztatu- przez twoje wpisy na ostrołęckich forach.
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: zuko »

klientttt pisze: Po drugie co to znaczy"nie korzystaliśmy". Przypuszczam, że to "śmy" to właśnie zuko i Modzel.
Nie znam Modzela, może chodziło mu o to że był z żoną/synem/córką/kolegą/dziadkiem/babcią itp.
klientttt pisze: Do zuko:Nie wiem ile warsztatów samochodowych jest w okolicach Ostrołęki ale z pewnością nie jeden. To bardzo ciekawe, że tak łatwo i szybko kojarzysz go z warsztatem w Czarnowcu i jednocześnie w tak prymitywny sposób atakujesz jego konkurencję!!!!!!!
Jak to przeczytałem to tak się uśmiałem że mi herbaty nie starczy :mrgreen: :crazy:
Ale odpowiem Ci na to. Warsztatów jest od groma, ale nie wiem czemu wyskoczyłeś do mnie z tekstem w drugim zdaniu. Powiedziałem z czym miałem do czynienia, oceniłem. Moim zdaniem to chyba jesteś jednym z tych niepolecanych mechaników ze się tak spinasz. Do Mechanika z Czarnowca mam bliżej niż do takiego z Kadzidła czy kij wie skąd jeszcze, wiesz?
Bo żeby wymienić jedną część to nie zamierzam jeździć po całym mieście skoro mogę zajechać do tego co mam po drodze. Nie spinaj się już. Śmieszny jesteś :)
klientttt
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2013, 23:37

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: klientttt »

Każdy kto jest zainteresowany to sobie przejrzy różne forum i różne wypowiedzi i wyciągnie swoje wnioski i nie tylko na temat mechaników ale również szczerości, intencji i poziomu niektórych wypowiedzi.
klientttt
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2013, 23:37

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: klientttt »

Wiadomość szczególnie dla elfik , Modzel i zuko ale również do wiadomości każdego kto ma w planie korzystać z usług Auto Exterta w Czarnowcu. Sprawa zgłoszona jest na policję i jest w trakcie postępowania przygotowawczego. W wyniku dotychczasowych czynności policja odnalazła wycieraczkę skradzioną z mojego samochodu zamontowaną w innym samochodzie jednego z klientów, natomiast całkowicie zniszczone w skutek nieudolnej, nieumiejętnej próby demontażu radio znaleziono w warsztacie.
monilka88
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2013, 14:39

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: monilka88 »

Chcialabym poruszyc temat ciagle pijanego wulkanizatora po trasie na ostrow za torami po prawej w Ostrołęce dlaczego nikt nic z tym nie robi balam się czy przykrecili mi kola czy w godzinach pracy można spożywać alkohol i dlaczego po wykonaniu usługi chciałam paragon to musiałam dopłacić 23% podatku czy jest to legalne?? Czy ten warsztat spelnia wszystkie normy?? nigdy wiecej tam nie zajade i przestrzegam innych
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: malykazio »

monilka88 pisze:Chcialabym poruszyc temat ciagle pijanego wulkanizatora po trasie na ostrow za torami po prawej w Ostrołęce dlaczego nikt nic z tym nie robi balam się czy przykrecili mi kola
A kto i co ma z tym zrobić? Przecież jeśli pije to pije u siebie. Jeśli uważasz, że jest pod wypływem alkoholu to nie musisz mu zlecać wymiany kół. To nie jest jedyny wulkanizator w mieście.
monilka88 pisze:czy w godzinach pracy można spożywać alkohol
Jest pracownikiem czy sam jest sobie szefem? Zawsze możesz zgłosić taki fakt pracodawcy.
monilka88 pisze:dlaczego po wykonaniu usługi chciałam paragon to musiałam dopłacić 23% podatku czy jest to legalne?
Nie jest. Chcesz to zgłoś do urzędu skarbowego.
monilka88 pisze:Czy ten warsztat spelnia wszystkie normy?
Tzn? Jakie normy masz na myśli? Są jakieś specyficzne normy regulujące pracę wulkanizatora?
Klienttttttttt
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:40

Re: Dobry zły mechanik🤬

Post autor: Klienttttttttt »

Pozwolę się wtrącić czytam to co piszecie i mam pytanie mechanik z czarnowca to chodzi o tego co ma sklep z motocyklami ?
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Dobry zły mechanik

Post autor: jermak »

"monilka88 pisze:
Chcialabym poruszyc temat ciagle pijanego wulkanizatora po trasie na ostrow za torami po prawej w Ostrołęce dlaczego nikt nic z tym nie robi balam się czy przykrecili mi kola
A kto i co ma z tym zrobić? Przecież jeśli pije to pije u siebie. Jeśli uważasz, że jest pod wypływem alkoholu to nie musisz mu zlecać wymiany kół. To nie jest jedyny wulkanizator w mieście."

Specyficzny sposób myślenia MałegoKazia - pije za swoje i u siebie.
Jeśli lekarz, pilot, kierowca autobusu jest pijany w pracy i zależy od niego Twoje bezieczeństwo lub nawet życie, to nie ma znaczenia czy pije za swoje i czy rzeczywiście mogę wysiąść w każdej chwili (jeśli zdążę przed katastrofą).
A pani Monika88 (i innym uslugobiorcom) radzę w takim wypadku, zamiast pisać na forum, po prostu wzywać Policję do stwierdzenia stanu ewentualnego upojenia wraz z nadaniem biegu sprawie, standardowa możliwość spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym - na pijanych cwaniaczków nie ma innej metody, musi zaboleć
ODPOWIEDZ