Sezonowy przegląd skutera

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
aga232
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2013, 8:47

Sezonowy przegląd skutera

Post autor: aga232 »

Witam gdzie w Ostrołęce najlepiej pojechać na przegląd sezonowy skutera 2 suw owego pojemność 50cc
żeby ktoś zrobił przegląd naprawdę a nie odbiorę na drugi dzień i powiedzą że zrobili coś a nawet nie zajrzeli bo i tak słuchy chodziły chodzi mi o podstawowe sama się nie znam

wymiana oleju w przekładni -
- mycie, czyszczenie i regulacja gaźnika
- czyszczenie filtra powietrza i nasączenie olejem do filtrów - ewentualna wymiana jeżeli jest papierowy
- sprawdzenie stanu wariatora, paska i sprzęgła - ewentualna wymiana poszczególnych części
- smarowanie przekładni rozruchu nożnego - ewentualna wymiana poszczególnych części
- sprawdzenie świecy zapłonowej - ewentualna wymiana
- sprawdzenie oświetlenia
- sprawdzenie hamulców
- sprawdzenie opon i ciśnienia w kołach
- sprawdzenie zawieszenia
aga232
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2013, 8:47

Re: przegląd skutera sezonowy

Post autor: aga232 »

Dla mnie może to być i w serwisie aby tylko na pewno zrobili wszystko ale dzięki za podpowiedź.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Sezonowy przegląd skutera

Post autor: skutekk »

to ze sie nie znasz to widac juz po samej liscie rzeczy ktore chcesz sprawdzic. Jesli twoja wiedza na temat tego czym jezdzisz ogranicza sie tylko do tankowania i dodawania gazu to taki przeglad jest zbedny. Kazdy mechanik powie ci ze sprawdzil wszystko i nawymienial mega sporo czesci, ty i tak nie bedziesz mial pojecia czy mowi prawde czy nie. Internet jest kopalnia wiedzy na ten temat, radze sie zalogowac na jakims forum czy stronie fan klubu skutera ktorego posiadasz i tam dowiesz sie wszystkiego i nauczysz sie jak takie rzeczy samemu sprawdzic bez placenia komus za nic.
Uliczny Sędzia
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:45

Re: Sezonowy przegląd skutera

Post autor: Uliczny Sędzia »

Bez problemu zrobię ci to samodzielnie na twoich oczach w 2-3 godzinki, podaj tylko markę i model ? Ewentualnie mogę ci podpowiedzieć co i jak zrobić , ale w takim wypadku pisz na PW :)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ