Mechanik najlepiej od Opla :)

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: Bolek21 »

Witajcie.
Wiecie może gdzie w naszych okolicach znajdę solidnego mechanika, który zna się na starych oplach? Astra, Vectra itp?
W sumie to nie jest jakaś nadzwyczajna marka, ale jednak jak ktoś siedzi przy tym więcej to i więcej wie, a wiadomo że nikt nie lubi płacić za części wymienione metodą prób i błędów.
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: pudeleQ »

Łukasz Dmochowski, ul. 11 listopada 123, obok sklepu Lider i kamieniarza Kowalczyka. Jadąc 11 listopada w stronę ostrowskiej na wysokości ZUSu masz przejscie dla pieszych, mijasz te przejscie i zaraz skręt w lewo będzie, potem jedziesz uliczką do końca i na lewo.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: Bolek21 »

Co mógłbyś mi powiedzieć o tym mechaniku? Sam adres nic mi nie mówi. Może jakieś doświadczenia z nim związane?
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: pudeleQ »

Rzetelny, nie naciąga, zmieniałem u niego skrzynię biegów na taką od Lanosa (nikt sie nie chciał podjąc włożenia skrzyni od Lanosa do Vectry), dużo nie wział.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: Bolek21 »

Rozumiem. Będę go miał na uwadze.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: Infom »

pudeleQ pisze:Rzetelny, nie naciąga, zmieniałem u niego skrzynię biegów na taką od Lanosa (nikt sie nie chciał podjąc włożenia skrzyni od Lanosa do Vectry), dużo nie wział.
skąd wiesz, że dużo nie wziął jak nie masz porównania ceny, bo nikt się tego nie chciał podjąć ?:)
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: pudeleQ »

Dużo nie wział jak na wymianę skrzyni. 350 zł to chyba nie było dużo?
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: Bzyk »

Toyota na Warszawskiej :D :D :D
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: shelly »

Bzyk pisze:Toyota na Warszawskiej :D :D :D
:lol:
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: skutekk »

powiedz co boli twojego opla to moze cos doradzimy i sam dasz rade zrobic, mialem takiego czolga :)
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: Bolek21 »

Czołga powiadasz? :)
Astra F. Problem polega na tym, że auto pali na zimnym silniku od "strzała", gorzej jest gdy silnik się nagrzeje. Wtedy muszę pokręcić rozrusznikiem, zrobić przerwę i kręcić drugi raz. Zawsze zapala za drugim razem i zawsze muszę zrobić tą przerwę w kręceniu (czasami zapali normalnie na ciepłym, ale to rzadko). Palę go zawsze na benzynie, bo jest chyba tak ustawiony, że na gazie nie chce zapalić. W czasie jazdy nie gaśnie, obroty trzyma równe. Jeden znajomy mówił, że to wina czujnika temperatury wskazującego na komputer, drugi że luz na zaworach, trzeci że zawory są brudne od gazu i tak dalej. Co prawda jeszcze nie oddałem go do żadnego mechanika, bo niestety przez zimę jest gorzej z pieniędzmi. Poczekam, aż się trochę ociepli.
Silnik to 1.6 8 zaworowy.
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: sylwor »

Mam to samo Astra F 1,6 8 zaworowy.
Na zimnym bez najmniejszego problemu (nawet -30 stopni) ale na lekko rozgrzanym po wyłączeniu silnika muszę kręcić kilka razy zanim zaskoczy.
Natomiast na dobrze rozgrzanym silniku znowu jest OK.
Chyba się już przyzwyczaiłem ;)
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: Bolek21 »

Ja też się przyzwyczaiłem już, ale wołałbym jednak się odzwyczaić, bo obawiam się, że kiedyś w końcu nie zapali. ;)
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: pudeleQ »

Może być z tym czujnikiem temperatury do komputera coś nie tak. P.S. Mój starszy też ma ten silnik w Vectrze i na szczęście nie ma problemu z odpalaniem
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: skutekk »

mialem astre f 1,4 8v przed liftowa z 94r ale bez gazu. pod koniec tez mi potrafila nie zapalic i krecilem nawet 10razy. prawdopodonie wina byl padajacy czujnik halla, znajduje sie pod kopulka taka wtyczka. Jak przed zgaszeniem silnika odczekalem kilka sekund az obroty sie wyrownaly i pochodzil na spokojnie to potem odpalal bez problemu.
Mechanika ktory mowi ze brudne zawory maja wplyw na rozruch silnika lepiej juz nie odwiedzaj, luz na zaworach... pierwsze slysze :) moze podjedz gdzies na zczytanie bledow z kompa? jak masz starsze gniazdo to mozesz sam zczytac metodą błyskową. w necie znajdziesz lakture na ten temat i ktore piny polaczyc.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: Bolek21 »

Z tym czujnikiem też może być prawdopodobne, ludzie często wskazywali na niego, gdy czytałem inne wypowiedzi. Co do tych brudnych zaworów to może chodziło o brudne wtryskiwacze czy coś takiego. Jestem zielony w mechanice samochodowej, więc mogłem pomylić pojęcia. Tłumaczył mi że gaz brudzi układ paliwowy i trzeba od czasu do czasu przejeździć zbiornik benzyny i się odczyści. Nie chcę mówić więcej, bo mogę jeszcze bardziej namieszać. ;)
Podjadę do warsztatu za jakiś czas. Póki co muszę się trochę pomęczyć.
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: pudeleQ »

Gaz nie brudzi układu paliwowego. Przez ciągle jeżdżenie na gazie wtryskiwacze benzynowe zapiekają się, więc trzeba co jakiś czas przepalić na benzynie auto, żeby się nie zapiekły. Ale Ty masz pewnie silnik X16SZR, bądź X16SZ, a tam masz monowtrysk, więc tylko jeden wtryskiwacz benzynowy i jedynie on może się zapiec.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: skutekk »

nie mialem nigdy auta na gazie wiec nie moge sie za bardzo wypowiedziec, ale moim zdaniem jesli auto nie szarpie podczas jazdy tylko jest problem z odpalaniem to wina jest gdzies w czesciach elektrycznych. Polecam kolego forum Astra Klub Polska, zarejestruj sie opisz problem w odpowiednim dziale a napewno kilka osob sie odezwie z pomoca. Dobre forum sam swego czasu duzo na nim bazowalem i sporo sie nauczylem. I moze sprobuj mojego sposobu czy podziala, jak dojezdzasz do miejsca wrzuc na luz daj silnikowi jakies pol minuty niech sobie popracuje i dopiero zgas.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: Bolek21 »

Próbowałem tak robić. Gasiłem na benzynie (wcześniej też przez jakiś czas jechałem na niej), nie pomagało. Nie będę Wam już głowy zawracał, bo nikt nie jest wróżką i bez sprawdzenia czegokolwiek na ślepo nie trafimy. ;) Jak trochę więcej gotówki wpadnie to pojadę do mechanika i jeśli mi to zrobi to napiszę w czym tkwił problem. Dziękuję za rady.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: skutekk »

no napisz bo mnie to ciekawi, teraz mam astre g i czasem musze ja dluzej pokrecic zeby zalapala i tez rozmyslam czemu tak, pali raz od strzala raz ciut dluzej
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: mondeo »

Jeżeli nie toważyszy temu kłąby dziwnego dymu to ja bym stawiał na lipną kompresje ... w zależności jak ci się wałek ustawi to to masz nieszczelność na cylindrach podejżewam gdybyś zmienił olej z mineralnego na póółsyntetyk za każdym razem odpalał by ci po paru ładnych kręceniach rozrusznikiem, a tak gęsty mineralny olej uszczelnia ci cylindery
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: mondeo »

z tańszych rozwiązań może hydrauliczne popychacze zaworów ci się piepszom niech ci któryś mechanior sprawdzi bo może być problem z luzem na zaworach może wałek od niebagatelnego Astronomicznego przebiegu się wytarł
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: domel59 »

Masz c16ne? Tam przy przepustnicy na dolocie masz taką śrubkę którą można unieść przepustnicę. Spróbuj ją wkręcić o pół obrotu. Po długiej eksploatacji śrubka się sklepuję i przepustnica schodzi niżej przez co tps podaje błędny sygnał do kompa. Nie twierdzę że to to ale spróbować możesz. Kilku osobom to pomogło.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: Bolek21 »

Jutro powiem o tym znajomemu mechaniorowi, bo ja jestem w tym temacie niestety zielony.
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Mechanik najlepiej od Opla :)

Post autor: pudeleQ »

Raczej elektrozawór padnięty (lub zabrudzony i nie domykał się do końca), bo to on odcina dopływ gazu z butli po wyłączeniu gazu na centralce. A reduktor pewnie przy okazji wymieniony.
ODPOWIEDZ