Naprawa odprysku na szybie

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Naprawa odprysku na szybie

Post autor: Bolek21 »

Witam.
Gdzie w Ostrołęce można naprawić odprysk po kamieniu na przedniej szybie? Ile taka usługa może kosztować?
Podobno odprysk nie może być większy od monety 5 zł i bliżej jak 10 cm od krawędzi szyby. To prawda?
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Naprawa odprysku na szybie

Post autor: alf 78 »

Bolek21 pisze:Podobno odprysk nie może być większy od monety 5 zł i bliżej jak 10 cm od krawędzi szyby
Prawda a z naprawą spróbuj w AUTO Szyby na ul Zawadzkiego visa vis giełdy sam.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Naprawa odprysku na szybie

Post autor: Bolek21 »

OK. Poszukam do nich kontaktu.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Naprawa odprysku na szybie

Post autor: netespl »

A ja Panów z Zawadzkiego nie polecam, wstawiali mi kiedyś tylną szybę do B4 i strasznie spartolili robotę.
Awatar użytkownika
Barty
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 05 lut 2009, 22:48

Re: Naprawa odprysku na szybie

Post autor: Barty »

Ja powiem tak, 10 lat temu jechałem z ojcem samochodem, i spadł kamyk na szybę, wyglądało to tak jakby rozbiła się mucha na szybie. Pojechaliśmy do warsztatu, facet powiedział, że może 100 wziąć i ją pokleić, ale i tak nie da gwarancji, że nie pęknie, sugerując że lepiej tego nie robić, więc szyby nie robił. Powiedział tylko żeby nie polewać rozgrzanej szyby wodą. Do tej pory "muszka" nie zmieniła rozmiarów.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Naprawa odprysku na szybie

Post autor: Bolek21 »

Właśnie zastanawiam się nad tą naprawą. Dzisiaj dzwoniłem do nich i krzyknęli 120zł. Trochę sporo.
Myślę nad tym, żeby kupić zestaw naprawczy i spróbuję sam zakleić dziurę (żeby w zimę nie rozsadziła jej woda). Nie jest to duży odprysk. Średnica 10 groszówki. Obawiam się tylko czy nie pojawi się pęknięcie, które będzie się zwiększało.
Bzyk
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2010, 0:13

Re: Naprawa odprysku na szybie

Post autor: Bzyk »

Samemu nie ma co kombinować. Naprawdę sporo doświadczenia i wprawy potrzeba żeby to zrobić. Sam zestaw do naprawy szyb, którym można coś próbować robić to koszt ok 3 tyś zł. To nie tylko zalanie żywicą uszkodzenia. Póki się nie zdecydujesz zaklej odprysk przezroczystą taśma klejącą, tak żeby brud nie wbijał się w odprysk.
alek5
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2013, 13:04

Re: Naprawa odprysku na szybie

Post autor: alek5 »

mam pytanie gdzie najlepiej wymienić szybę w aucie?
ODPOWIEDZ