Gdzie na regulację LPG?

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Gdzie na regulację LPG?

Post autor: Bolek21 »

Witam. Gdzie najlepiej jest pojechać na regulację gazu? Ewentualnie na wymianę parownika? Wiem, że jest podobny temat "pod spodem", ale ma on już kilka dobrych miesięcy.
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: Akkarin »

chyba wiktorski obok starego mostu
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: Bolek21 »

Ja bym wolał coś w stylu: Jedź do Heńka. On zna się na tym co robi.
Ale tam chyba właśnie do nich pojadę.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: Infom »

Na Steyera można jeszcze wyregulować i ewentualnie wymienić daną cześć.
Zakład mieście się praktycznie obok zakładu wulkanizacyjnego.
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: pudeleQ »

Na Steyera już z rok nie ma, przenieśli się obok LOKu na Targowej, tam gdzie wcześniej CB Radia były.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: Bolek21 »

Byłem u gazownika przy ulicy Traugutta, ponieważ za starym mostem chyba mieli dzisiaj zamknięte (brama była zamknięta). Niedaleko Orlenu bodajże. Wymienił mi parownik i elektrozawór (ponieważ w moim problemie regulacja by nie pomogła). Koszt 400zł. Facet w porządku. Raczej ma pojęcie o tym co robi. Sporo ludzi do niego w międzyczasie przyjeżdżało. Polecam tego Pana.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: skutekk »

jedz do piatnicy, najlepiej sie znaja na robocie
lolo0151
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2007, 19:11

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: lolo0151 »

tylko lomza, odradzam Pana przy moscie. tyle w temacie...
Adrian0027
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:30

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: Adrian0027 »

xD Ci z łomży też się nadają;p Najbliższy dobry gazownik to w Białymstoku:) Tam to wszystko produkują i wiedzą jak zakładać. Sam tam zakładałem i nie mam żadnych błędów, auto jedzie na lpg jak i benzynie tak samo. A po montażu w Oce ciągle swiecacy się CE , plus brak regulacji w trakcie jazdy, zle dobrany osprzęt, itp. Szkoda gadać. W ostrołece zapłaciłem 2,5 za instalacje i jeszcze 400 na poprawki wydałem.(w białymstoku)
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: kris4724 »

Też słyszałem o Nowotczyńskim z Mławy same dobre opinie. Z własnego doświadczenia mogę polecić firmę Unimot1 ul Handlowa w Białymstoku i kolega Marek Bołtryk - elektronik z tego zakładu, który zakłada i reguluje instalacje. Zakładałem tam instalację na której przejechałem bezproblemowo 160tys km (dodam tylko że jest to nielubiana przez gazowników instalacja DT Gas System - której nikt nie chce regulować). W tej chwili specjalizują się w instalacjach BRC, ale pewnie montują też inne wedle życzenia klienta)
Adrian0027
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:30

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: Adrian0027 »

Ten zakład z Mławy też specjalizuje się w Saab`ach jakby ktoś potrzebował. Ogólnie zgodzę się opinią widziałem kilka foto relacji z ich prac:) można polecić:) Estetycznie wszystko zakładają.
Ja u siebie gaz zakładałem w Auto -Łukasz w białymstoku oni maja instalacje blue-energy/solaris instalacje głównie znane w dieslach:) ale są też sterowniki do benzyny.:D i mają sprawną opcję ISA znaną ze Stag`a która tam się nie sprawdzała za bardzo;p
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: pudeleQ »

Podpinałem się do jednego z aut, które zrobił Pan Nowotczyński i byłem zaskoczony. A no tym, że wykorzystane są wszystkie możliwości sterownika. 90% gaziarzy zrobi autokalibrację i jedź pan. A u niego był ładnie zrobiony mnożnik, zrobione korekcje po temperaturze gazu i ciśnieniu gazu, na prawdę elegancko. Kolega, który tym autem jeździł nigdy nie narzekał na dynamike, mówił, że tylko filtry zmienia. Jakby coś, to mogę pomóc przy ustawianiu sekwencji ...
Adrian0027
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:30

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: Adrian0027 »

Bo u nas w Ostrołęce to nie ma co regulować ;p Nawet błędy w montażu robią. To jak to potem wyregulować??;p
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: cichy117 »

Dokładnie. Ja ostatnio musiałem regulować instalkę po takich fachowcach. O ile w montażu nie było błędów, pomijając to że klient chciał dobre podzespoły a dostał tradycyjnie alaskę i czerwone valteki to już nie potrafili tego wyregulować. Oczywiście żadnemu nie chciało się wyjechać na drogę aby zebrać mapy, ciśnienie za wysokie i dużo za bogato przy biegu jałowym i niskich obciążeniach. Potem okazało się że znów ubogo przy wysokich. Właściciel jeździł do nich 3 czy 4 razy a oni za każdym razem mówili że jest dobrze
Adrian0027
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:30

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: Adrian0027 »

Sory za opinie, ale Valteki to od nowości się samych w sobie nie da wyregulować;p gów** które po 20 kkm się nie nadaje do niczego. Alaska to dobry reduktor ale do 90-80 KM . A nie do 150 ;p Chociaż widziałem 3 litrowe v6 na alasce xD i też podobno nie za ubogo xD ale pewnie do 1500 obr/min. Z wtryskiwaczy to mogę polecić Barracude :) Lepsza od Hany 2000 , szybsze i ciche:)Co do reduktorów to w swoich autach mam AC R01 czarny w aucie 110 km a w aucie 2.0T 150 koni mam AC r01 czerwony zasilany przez faro. Reduktory godne polecenia aczkolwiek wadliwe sztuki też się trafiają ;p Ogólnie na nich obydwa auta do odcięcia pracują na lpg i mieszanka jest bogata. Odchyłka w aucie 110 km max -7 % a w 2.0T -9% mówię o korekcie krótkoterminowej. Gdzie STAG w swoich instrukcjach pisze ze 10 % odchyłka to bdb wystrojona instalacja:) Gdzie dla porównania po Ostrołeckim strojeniu miałem -46% i sie jeszcze dziwili że błędy wywala xD
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: pudeleQ »

Adrian0027 pisze:Chociaż widziałem 3 litrowe v6 na alasce
czyżby Omega?
Adrian0027 pisze:Z wtryskiwaczy to mogę polecić Barracude Lepsza od Hany 2000
Barracuda podobna, sam mam takie już w drugim aucie, w jednym mam z serii testowej i też bez problemu się auto toczy.
Montowałem czerwonego ACka i po 2kkm miał pady ciśnienia do 0,5 z ok 1,2 bara, po reklamacji jakoś daje rade.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Gdzie na regulację LPG?

Post autor: cichy117 »

Valtki przechodziłem u siebie więc wiem jak rozjeżdżają :) Sam reduktor dawał radę (100KM). Spadków ciśnienie znacznych nie było do odcinki. Najgorsze jest lenistwo bo ciężko wsiąść i się przejechać.
ODPOWIEDZ