Jak odkręcić ściętą szpilkę w alufeldze

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Kierowca
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2013, 16:38

Jak odkręcić ściętą szpilkę w alufeldze

Post autor: Kierowca »

Witam. Chce odkręcić ściętą szpilkę w alufeldze ale klucz sie omyka bo szpilka jest ścięta.Jak mogę ja odkręcić ? zastanawiam sie nad rozwierceniem ale nie wiem czy nie pogorszę sprawy albo przyspawać do tej drugą dobrą i na dobrą założyć klucz ale nie wiem czy to zda egzamin. Ma ktos jakis pomysł ???
Dri_X
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 03 mar 2006, 16:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jak odkręcić ściętą szpilkę w alufeldze

Post autor: Dri_X »

A próbowałeś kluczem pneumatycznym?
Może podjedź gdzieś na wulkanizację, tam coś poradzą.
Jak to nie pomoże, dalej kombinuj tak jak mówisz z dospawaniem czegoś- najpewniejszy sposób.
Możesz także rozwiercić śrubę i użyć specjalnych wykrętaków, ale nie wiem jak bardzo jest to skuteczne.
Kierowca
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2013, 16:38

Re: Jak odkręcić ściętą szpilkę w alufeldze

Post autor: Kierowca »

Niestety nie próbowałem ponieważ nie posiadam a samochód rozbiłem tydzień temu wiec nie mogę nim nigdzie podjechać i dlatego chce z niego pościągać koła i założyć stalówki. Zastanawiam sie nad tym pospawaniem bo słyszałem ze pod wpływem temperatury śruba może zacisnąć sie jeszcze mocniej, prawda to ??
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Jak odkręcić ściętą szpilkę w alufeldze

Post autor: alf 78 »

nabij na obecną nakrętkę klucz nasadowy o numer mniejszy i powinno się udać bez spawania :wink: :wink:
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Jak odkręcić ściętą szpilkę w alufeldze

Post autor: cichy117 »

Dobra nasadka o 1 nr mniejsza powinna załatwić sprawę. Spawanie to ostateczność
ODPOWIEDZ