Mądrze sprzedać auto

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: malykazio »

pawelmat33 pisze:Mój sąsiad zawzze sprzedaje auta, gdy widzi, że zacznie się psuć, a to trochę nieładnie w stosunku do kupującego.
Większość ludzi tak robi. Wiem, to strasznie okropne dowiedzieć się o takich rzeczach. To prawie tak jakby dowiedzieć się, że św. Mikołaj nie istnieje. Póki co większość samochodów to nie zabawki czy fanaberie i nie sprzedaje się ich wtedy kiedy się znudzą, lecz wtedy kiedy dla właściciela staje się on z jakiegoś powodu nieopłacalny: jest za stary, za bardzo zniszczony, czy będzie w niedługim czasie wymagał wkładu finansowego. Taka prawda. Nie zawsze w stosunku do kupującego jest to "nieładnie" jak to ująłeś. Kupujący też powinien być człowiekiem rozsądnym i powinien wiedzieć co w samochodzie może być do zrobienia przy określonym wieku czy przebiegu. Jeśli taki nie jest to może powinien darować sobie kupowanie czegokolwiek za większe kwoty? Dopóki sprzedawca nie stosuje żadnych podstępnych zabiegów, nie zataja prawdziwego stanu pojazdu, nie cofa liczników, itd. to nie ma w tym nic bardzo zdrożnego.
ODPOWIEDZ